Dingusio kariūno mama: sūnus buvo patenkintas studijomis (papildyta)

Spalio 28-ąją su bendramoksliu Dariumi Šaduikiu galimai dingęs kariūnas Antanas Gasparavičius buvo patenkintas studijomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA), teigia dingusiojo motina Živilė Gasparavičienė.

„Ne, jis nieko nekalbėjo ir buvo staigmena (...) Jis pasakojo, kad viskas labai gerai, kad viskas jam gerai sekėsi studijuoti. Jis apie akademiją atsiliepdavo visą laiką gerai“, - žurnalistams pirmadienį sakė dingusiojo kariūno mama.

Ji tvirtino, kad sūnus džiaugėsi būsimu paskyrimu į Šiaulius.
Moteris teigė jokios žinios iš sūnaus negavusi ir nežinanti, kur jis galėtų būti.
LKA ketvirto kurso kariūnas D.Šaduikis į akademiją turėjo grįžti iki lapkričio 1 dienos 24 valandos, penktakursis A.Gasparavičius – iki lapkričio 2 dienos 7 valandos.

Karo policija pirmadienį BNS pranešė pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl spalio 28 dieną galimai dingusių kariūnų savavališko pasišalinimo iš karo tarnybos. Karo akademijos vadovas Gintaras Bagdonas BNS informavo, kad lapkričio 3 dieną A.Gasparavičiaus tėvai kreipėsi į Alytaus policiją ir ten pradėtas ikiteisminis tyrimas, o lapkričio 6 dieną į Ukmergės pareigūnus kreipėsi D.Šaduikio tėvai.

A.Gasparavičiaus motina pasakojo, kad sūnus savaitgaliui grįžo į namus Alytuje, o po to išvažiavo į Klaipėdą. Vėliau vaikinas pranešė vykstantis į Radviliškį, pas senelį. Paskui su juo susisiekti nepavyko, jo telefonas buvo išjungtas.

„Jis atvykdavo kiekvieną savaitgalį namo, tikrai labai bendraudavome su sūnumi“, - pasakojo moteris.

Anot jos, LKA ją ir jos vyrą labai palaiko ir padeda.
Ž.Gasparavičienė tvirtino kol kas negalinti susisiekti su buvusia kariūne Neringa Grinyte, kuri LKA vadovui prisistatė A.Gasparavičiaus atstove ir perdavė kito dingusiojo D.Šaduikio laiško kopiją.

„Jie buvo draugai, pažįstami, bet kad labai su ja bendrautume, tai taip nebuvo (...) Aš skambinu, ji nekelia ragelio. Ji šiandien paskaitose nebuvo, turėjo duoti televizijai interviu, bet jos neberanda“, - tvirtino moteris.

„Aš visada nenorėjau, kad ji draugautų su juo. Ji man pasirodė, kad ji nepatikimas žmogus“, - pridūrė ji.

Kariūno motina teigė, kad notaro esą patvirtintas įgaliojimo raštas, jog N.Grinytė yra A.Gasparavičiaus atstovė, nėra tinkamas. Pasak motinos, dokumente esantis parašas nėra jos sūnaus.

Moteris sakė, kad jos sūnus su D.Šaduikiu nebuvo draugai.
N.Grinytė pirmadienį žurnalistams neatsakė į klausimą, ar žino, kur šiuo metu yra dingusiais laikomi kariūnai.
„Negaliu komentuoti, todėl, kad esu tas asmuo, kuris dar nėra visiškai apklaustas“, - sakė ji.

Buvusi kariūnė tvirtino negalinti komentuoti ir to, ar A.Gasparavičius ir D.Šaduikis, yra gyvi, sveiki. Tuo pačiu mergina tikino esanti pasirengusi bendradarbiauti ir su teisėsauga, ir su vaikinų artimaisiais.

„Pačią pirmą dieną, lapkričio antrą, kai kariūnų jau nebebuvo akademijoje, su manimi mėgino susisiekti visi, kas tik galėjo, ir akademijos bendruomenė, ir tėvai. Visiems aš labai geranoriškai pasakiau, kad informaciją, kurią galiu suteikti, aš būtinai visiems suteiksiu - kreipkitės į mane raštiškai, ir mes su advokatu nutarsime, kada mums tinkamas laikas atvykti, kada galima viską padaryti. Iki šio ryto to nebuvo padaryta“, - sakė ji.

"Apklausos metu paaiškės tam tikri dalykai", - tvirtino mergina.
Paklausta, kam jai reikalingas advokatas, N.Grinytė teigė, jog siekia apsaugoti save.
„Viena aš jokių dalykų nekomentuosiu. Man reikalingas advokatas, kad galėčiau apginti save, nes šuo metu esu pagrindinis žmogus, kuris sulaukia klausimų, teiginių, replikų. Negaliu bet kam bet ko pasakoti“, - teigė ji.

Apie buvusias studijas Karo akademijoje mergina pasakojo, kad ten tvyro patyčios, liūdesio ir nevilties nuotaikos.

Praėjusį šeštadienį dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė dingusių kariūnų laiškus, kuriuose jie pasakoja apie Karo akademijoje įsišaknijusią netvarką. Anot kariūnų, šioje aukštojoje mokykloje esama nestatutinių santykių, patyčių, nuolat žeminami silpnesni ir jaunesni kolegos, dažnai girtuokliaujama, iš pinigų lošiama kortomis. Apie negeroves jie pranešė kariuomenės Generalinei inspekcijai, tačiau ši konstatavo nurodytų pažeidimų neaptikusi.

„Tą straipsnį aš galiu paneigti. Ten parašyta visiška neteisybė“, - pirmadienį pareiškė kariūno motina Ž.Gasparavičienė.


Šiame straipsnyje: kariūnaikaro akademija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaidas

Vaidas portretas
Bulviniu blynu ko tai uzsinorejau....einu prasikepsiu...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių