D.Grybauskaitė Niujorke pasikalbėjo su B.Obama

Niujorke Jungtinių Tautų (JT) Generalinės asamblėjos sesijoje dalyvaujanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabendravo su daugeliu pasaulio šalių lyderių. Tarp jų – ir su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu Baracku Obama.

Prezidentūra ketvirtadienį pranešė, kad išvakarėse D.Grybauskaitė, Niujorke dalyvaujanti JT Generalinės asamblėjos 66-osios sesijos debatuose, JT Generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono surengtų darbo pietų metu Lietuvos ir pasaulio aktualijas aptarė su Austrijos, Ukrainos, Čekijos, Kazachstano, Kirgizijos, Mongolijos, Latvijos ir Estijos prezidentais, taip pat kalbėjosi su JAV Prezidentu B.Obama ir valstybės sekretore Hillary Clinton.

Pagrindine JT Generalinės asambėjos bendrųjų debatų aktualija tapo taikos siekis Artimuosiuose Rytuose ir Palestinos valstybingumo perspektyva.

Prezidentės teigimu, Europos Sąjunga ir JAV turi dėti bendras pastangas, kad kuo greičiau prasidėtų Palestinos ir Izraelio tiesioginės derybos. Pranešta, kad pokalbio su D.Grybauskaite metu JAV prezidentas taip pat pabrėžė, kad taikos siekis yra sunkus darbas, kuris reikalauja sutelktų visų pusių pastangų.

Su Austrijos prezidentu Heinzu Fischeriu Lietuvos vadovė kalbėjosi apie įtariamojo Sausio 13-osios byloje Michailo Golovatovo sulaikymo ir paleidimo aplinkybes bei būtinybę atsisakyti Europos arešto orderio taikymo išimčių. „Prezidentai sutarė, kad būtina rasti bendrą sprendimą, kad susiklosčiusi situacija nepasikartotų“, - teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.

Su Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovyčiumi Prezidentė kalbėjosi apie kitą savaitę Varšuvoje vyksiantį ES ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimą, kuriame bus aptariamos Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano ir Baltarusijos glaudesnių ryšių su ES perspektyvos.

Su Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu Lietuvos vadovė kalbėjosi apie Latvijos valdančiosios koalicijos formavimo ypatumus.

Su Kirgizijos vadove Roza Otunbajeva Prezidentė kalbėjo apie spalio pabaigoje Kirgizijoje vyksiančius prezidento rinkimus, kuriuos stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO). D.Grybauskaitė pažymėjo, kad demokratiški rinkimai - vienas iš ESBO pirmininkaujančios Lietuvos prioritetų.

Pirmininkavimo Demokratijų bendrijoms tęstinumas, kurį nuo liepos iš Lietuvos perėmė Mongolija, buvo pokalbio su šios šalies prezidentu Tsakhia Elbegdorj tema.

Su ES Vadovų tarybos (EVT) prezidentu Hermanu van Rompuy Prezidentė aptarė ekonominę padėtį Europoje, kuri bus svarstoma ir spalio viduryje vyksiančiame EVT posėdyje.

JT Generalinės asamblėjos debatuose, kuriuose dalyvauja 193 šalių vadovai, Prezidentė pristatys Lietuvos sukauptą tarpininkavimo patirtį ir pateiks pasiūlymus dėl tarptautinių branduolinės saugos standartų tobulinimo. D.Grybauskaitė taip pat išsakys argumentus dėl Lietuvos kandidatūros, šaliai rengiantis kandidatuoti į JT Saugumo tarybos nenuolatines nares 2014-2015 metų kadencijai.

Lietuvos pasiūlymus dėl tarptautinių branduolinės saugos standartų Prezidentė pristatys ir JT Generalinio sekretoriaus inicijuotame aukšto lygio renginyje branduolinės saugos klausimais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Saunu

Saunu portretas
Kad musu Prezidente, taip aktyviai atstovauja Lietuvos ir atomines energetikos saugumo klausymus.....

666

666 portretas
ko ji ten nusitrenke ? kad atsaukti tuos is amerikos kur i lietuva atvyko duju ieskot ir atsinaujinanciu saltiniu pletra uzsiimt lt ? nes nelabai pavyktu su atomines afera pralysti

j

j portretas
kas ta Grybauskaite??????????????- atsakymas : - niekas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių