Dėl sovietų agresijos neigimo A.Paleckį siūloma nuteisti lygtinai

Už Sovietų Sąjungos įvykdytos agresijos neigimą Algirdą Paleckį prokuroras penktadienį pasiūlė nubausti vienų metų laisvės atėmimo bausme, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams.

Pagal prokuroro siūlymą, jei A.Paleckis dvejus metus laikytųsi nurodytų reikalavimų, realiai nelaisvės jis galėtų išvengti.

Valstybės kaltintojo, Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokuroro Egidijaus Šleiniaus siūlymu, visą bausmės atidėjimo laiką be bausmės vykdymą prižiūrinčios institucijos žinios A.Paleckis negalėtų išvykti iš savo gyvenamosios vietos daugiau nei septynioms paroms.

Prokuroras mano, kad neįtakingai Socialistinio liaudies fronto partijai vadovaujančio A.Paleckio kaltė pilnai įrodyta liudytojų parodymais, laidos įrašu ir kalbos specialistų išvadomis. Pats A.Paleckis savo kaltės nepripažino.

A.Paleckis baudžiamojon atsakomybėn patrauktas, kai žiniasklaidai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną „saviškiai šaudė į savus“.

''Kiti šaltiniai nepatvirtina šios aplinkybės, tai tėra jo išvedžiojimai", - sakė prokuroras.
Jis savo kalboje taip pat pažymėjo, kad kaltinamasis už savo žodžius neatsiprašė žuvusiųjų artimųjų ir šiurkščiai menkino aukas.

Prokuroras E.Šleinius taip pat priminė 1991-ųjų Sausio 13-osios bylos nuosprendį, kuris buvo paskelbtas 1999-ųjų rugpjūčio 23 dieną ir kurį vėliau patvirtino aukštesnių instancijų teismai. Lietuvos teismų nuosprendžiais rėmėsi ir Europos žmogaus teisių teismas, kai atmetė nuteistų perversmininkų skundus prieš Lietuvą. Sausio 13-osios byloje buvo konstatuota, kad į taikius Lietuvos gyventojus šaudė sovietų kariai.

Kaltinamojo advokatas prašė išteisinti jo klientą, nes jis esą išsakė tik savo nuomonę.
Teismui suteikus paskutinįjį žodį A.Paleckiui, šis stebėjosi, kodėl Lietuvoje vyksta procesai, nors Lietuva yra ratifikavusi konvencijas ir sutartis, kurios deklaruoja žodžio laisvę.

''Prašau išteisinti mane nesant mano veiksmuose nusikaltimo sudėties", - sakė jis.
Kaltinamasis savo kalboje taip pat rėmėsi rašytojo Vytauto Petkevičiaus ir nuteistojo Sausio 13-osios byloje Juozo Kuolelio knyga ''Pro kalėjimo grotas".
Tai bus pirmasis nuosprendis Lietuvos teismų istorijoje dėl Sovietų Sąjungos įvykdytos agresijos neigimo. Jis bus skelbiamas gruodžio 14 dieną.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.


Šiame straipsnyje: Algirdas Paleckis

NAUJAUSI KOMENTARAI

kavenskas

kavenskas portretas
visiskai galima A.Paleckio versija, kodel ne? Zinoma, ant stogu galejo buti neprofesionaliu Lietuvos savanoriu, "snaiperiu", kurie esant SSSR uzpuolimui, turejo gintis ginklu. Dabar kas gali paneigti, kad jie taip ir dare, taciau saudydami pro sali i SSSR kariskius, pataikydavo i saviskius? kas cia nuostabaus Lietuvoje 1991 metais? Jei net JAV kariskiai pries pora metu pleskino automatais is sraigtasparniu Irake pries kovotojus, ir taip "netycia" nusove du Reuters zurnalistus?

Matyt

Matyt portretas
Savo veiksmais Paleckis parodo, kad jam trūksta visuomenės dėmesio. Nesvarbu, kad veiksmai neteisėti ir melagingi. Juk senelis buvo toks žinomas anais laikais, matyt to reikia ir anūkui.

mizantropas

mizantropas portretas
juk visi žinome, kad Lietuvoje aktyviai veikia 5-toji kolona, kad yra nepatenkintų laisvės iškovojimu, nes "prie sovietų" jiems buvo gyventi geriau, jie dirbo sovietams, už tai gaudavo solidų atlygį, žodžiu, kompartija ir jos pakalikai klestėjo, o ar galima paneigti faktą, kad paleckiui bloga gyventi Lietuvoje? Jam kur kas geriau būtų gyventi sovietinėje Lietuvoje. Turint tokį tėvą, paleckiuko niekas nei teis, nei nuteis.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių