Dėl skaitmeninės televizijos – sujudimas | KaunoDiena.lt

Dėl skaitmeninės televizijos – sujudimas

Susisiekimo ministerija sako, kad pavasarį jau tikrai visi gyventojai žinos, ar jiems reikia ką nors pirkti, ar ne, Lietuvai pereinant prie skaitmeninės TV.

Toks žmonių informavimas – pernelyg neskubant ir keliais etapais – esą buvo iš anksto suplanuotas ir yra tinkamiausias. Kabelinių televizijų asociacija aiškinimo apie naujovę kampanijoje pasigenda aiškumo.

Rinkoje esą jau prasidėjo vartotojų perviliojimo suktinis ir kuo perėjimas į skaitmeninę TV artyn, tuo gyventojams bus daugiau painiavos, praneša LTV „Panorama“.

Programų retransliuotojai sako, kad žmonės ima aktyviai rūpintis, ar analoginę antžeminę televiziją kitąmet spalio pabaigoje keičiant į skaitmeninę, jie ir toliau matys, tai ką mato dabar, ar televizija jiems bus išjungta.

„Pradėjo skambinėti arba ateiti į aptarnavimo skyrius ir klausinėti, kas čia dabar bus, kiek jiems reikės mokėti ir kokią įrangą įsigyti“, – sako Kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė.

Beveik penktadalis gyventojų yra prisipažinę, kad nė nenutuokia, kokią televiziją – analoginę ar skaitmeninę – jie dabar žiūri. Beveik pusė sako nežinantys, kada tiksliai Lietuva pereis prie skaitmeninio formato.

Tad valdžios pradėta informacinė kampanija, anot kabelinių televizijų, turėtų būti itin aiški, kad būsima naujovė negąsdintų, juolab kad kai kurios bendrovės, naudodamosi proga, jau skambinėja žmonėms ir suka galvą.

„Išties šitoje rinkoje yra didžiulė konkurencija ir, sakysim, dalis paslaugų teikėjų pradėjo tiesiog žmonėms kalbėti: žiūrėkit, po 2012 m. jums neliks jokios kitos televizijos, ateikit greičiau pas mus“, – pasakoja V. Žukienė.


Susisiekimo ministerija aiškina, kad rodomas kol kas vienintelis informacinis vaizdo klipas apie perėjimą prie skaitmeninės televizijos tėra pirmas etapas – dėmesiui atkreipti.

„Antras akcentas, kuris bus vėlesniame laikotarpyje, bus apie technines detales – kokie televizoriai, kokios antenos, kabelinė ar nekabelinė, o kas bus su palydovine, o kas bus su, sakykime, kokia nors inernetine ir pan.?

Antrame reklamos etape mes išaiškinsime gana smulkiai techninius parametrus, techninius dalykus“, – žada susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Po to ministerija sako atliksianti tyrimą, kiek pavyko žmones informuoti, ir, atsižvelgiant į jo rezultatus, bus trečias etapas – vėl vaizdo klipe bus susakoma viskas, ko gyventojai dar bus nesupratę.

Įvairiais tiek kabelinių televizijų, tiek Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, analoginės antžeminės televizijos išjungimas nedarys jokios įtakos beveik 70-čiai proc. visų namų ūkių, nes jie žiūri kurią nors mokamą televiziją, pavyzdžiui, kabelinę arba palydovinę. Tokiems gyventojams niekas nesikeis, jiems nieko nereikia nei pirkti, nei atnaujinti.

Tačiau beveik trečdaliui gyventojų žengimas į naują – skaitmeninę – erą tikrai aktualus. Tai, anot susisiekimo ministerijos, daugiausiai kaimo žmonės, kurie ir dabar turi mažesnį pasirinkimą, ką ir per ką žiūrėti. Būtent jie labiausiai pajus analoginės antžeminės televizijos išjungimą.

„Visi, kurie turi dešimties ir senesnių metų gamybos televizorius, turėtų pasitikrinti, ar tikrai su jais bus įmanoma priimti skaitmenines programas po 2012 m. spalio 29 d.

Norint pasitikrinti, reikėtų pasikviesti specialistą, paprašyti vaikų arba anūkų, televizorių įvertinti, jeigu dar liko pardavimo knygelė, pasiskaityti, kas joje parašyta“, – pataria R. Vaštakas.

Žmonės, kurių mėnesio pajamos mažesnės nei 525 litai ir kuriems, kad programas matytų skaitmenine kokybe, reikės arba pirkti priedėlį prie turimo televizoriaus arba naują televizorių, turės teisę į kompensaciją. Pasiūlytas jos dydis – 100 litų.


Šiame straipsnyje: skaitmeninė televizija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuvių kalbos instituto vadovės atleidimo byla išnagrinėta uždarame posėdyje
  Lietuvių kalbos instituto vadovės atleidimo byla išnagrinėta uždarame posėdyje

  Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį uždarame posėdyje išnagrinėjo dėl netinkamo pareigų vykdymo atleistos ilgametės Lietuvių kalbos instituto vadovės Jolantos Zabarskaitės bylą dėl grąžinimo į darbą. ...

  1
 • Tuopos virsta – kaltų nėra?
  Tuopos virsta – kaltų nėra?

  Seni ir rimtą pavojų klaipėdiečių turtui ar net gyvybei keliantys medžiai šiurpina vietos gyventojus. Prieš keletą dienų gūsingas vėjas nulaužė tuopą prie pat vaikų žaidimo aikštelės, baiminamasi, kad prasidėjus audrai pan...

 • Premjeras žada stiprinti LRT signalą, kad jį matytų ir Lenkijos lietuviai
  Premjeras žada stiprinti LRT signalą, kad jį matytų ir Lenkijos lietuviai

  Lietuva ieškos būdų stiprinti savo visuomeninio transliuotojo signalą, kad jo televizijos ir radijo programas matytų bei girdėtų  Lenkijoje gyvenantys lietuviai, sako premjeras. ...

  14
 • Ekstremalai jūroje gaudė bangas
  Ekstremalai jūroje gaudė bangas

  Laisvadienis savaitės viduryje pajūryje nelepino orais. Dangų temdė debesys, o Baltijos jūroje siautė audra. Vėjas pradžiugino ekstremalių pramogų mėgėjus. ...

  2
 • Žolinės aidai Rumšiškėse: ir linksma, ir prasminga
  Žolinės aidai Rumšiškėse: ir linksma, ir prasminga

  Žolinės Rumšiškių Liaudies buities muziejuje – ypatinga senovine tradicija alsuojantis renginys. Trečiadienį tarp Aukštaitijos regiono sodybų pakvipo laukų gėlėmis, o arčiau susipažinti su vaistažolėmis kvietė orientaci...

  5
 • Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos
  Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos

  Maudytis Baltijos jūroje ties Klaipėda ir Palanga yra saugu. Vandens kokybė atitinka visus higienos normų reikalavimus. Klaipėdiečiai be įprastų tyrimų jūros vandenį tyrė ir dėl vibrio bakterijos, apie kurią įspėjo Užkrečiamųjų ligų ir AID...

  4
 • Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate
  Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate

  Palangoje ketvirtadienį vyks Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Šis renginys pajūryje organizuojamas aštuntą kartą. Šiemet tikimasi sulaukti ne tik Lietuvos gelbėtojų komandų, bet ir svečių iš kitų šalių. ...

 • Kaune vairuotojai ieško valstybinių numerių
  Kaune vairuotojai ieško valstybinių numerių

  Antradienį Kauno gatves užtvindė liūtis. Socialiniame tinkle "Facebook" daugybė kauniečių dalijasi nuotraukomis su pamestais ar rastais valstybiniais automobilių numeriais. ...

  7
 • Klaipėdiečiai mini Žolinę
  Klaipėdiečiai mini Žolinę

  Klaipėdiečiai trečiadienį mini Žolinę – Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną. ...

  8
 • Orai bus gaivesni, palis
  Orai bus gaivesni, palis

  Iš vakarų į Lietuvą atkeliauja gaivesnis oras, o su juo - ir drėgmė, LRT radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas. ...

  3
Daugiau straipsnių