Dėl skaitmeninės televizijos – sujudimas

Susisiekimo ministerija sako, kad pavasarį jau tikrai visi gyventojai žinos, ar jiems reikia ką nors pirkti, ar ne, Lietuvai pereinant prie skaitmeninės TV.

Toks žmonių informavimas – pernelyg neskubant ir keliais etapais – esą buvo iš anksto suplanuotas ir yra tinkamiausias. Kabelinių televizijų asociacija aiškinimo apie naujovę kampanijoje pasigenda aiškumo.

Rinkoje esą jau prasidėjo vartotojų perviliojimo suktinis ir kuo perėjimas į skaitmeninę TV artyn, tuo gyventojams bus daugiau painiavos, praneša LTV „Panorama“.

Programų retransliuotojai sako, kad žmonės ima aktyviai rūpintis, ar analoginę antžeminę televiziją kitąmet spalio pabaigoje keičiant į skaitmeninę, jie ir toliau matys, tai ką mato dabar, ar televizija jiems bus išjungta.

„Pradėjo skambinėti arba ateiti į aptarnavimo skyrius ir klausinėti, kas čia dabar bus, kiek jiems reikės mokėti ir kokią įrangą įsigyti“, – sako Kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė.

Beveik penktadalis gyventojų yra prisipažinę, kad nė nenutuokia, kokią televiziją – analoginę ar skaitmeninę – jie dabar žiūri. Beveik pusė sako nežinantys, kada tiksliai Lietuva pereis prie skaitmeninio formato.

Tad valdžios pradėta informacinė kampanija, anot kabelinių televizijų, turėtų būti itin aiški, kad būsima naujovė negąsdintų, juolab kad kai kurios bendrovės, naudodamosi proga, jau skambinėja žmonėms ir suka galvą.

„Išties šitoje rinkoje yra didžiulė konkurencija ir, sakysim, dalis paslaugų teikėjų pradėjo tiesiog žmonėms kalbėti: žiūrėkit, po 2012 m. jums neliks jokios kitos televizijos, ateikit greičiau pas mus“, – pasakoja V. Žukienė.


Susisiekimo ministerija aiškina, kad rodomas kol kas vienintelis informacinis vaizdo klipas apie perėjimą prie skaitmeninės televizijos tėra pirmas etapas – dėmesiui atkreipti.

„Antras akcentas, kuris bus vėlesniame laikotarpyje, bus apie technines detales – kokie televizoriai, kokios antenos, kabelinė ar nekabelinė, o kas bus su palydovine, o kas bus su, sakykime, kokia nors inernetine ir pan.?

Antrame reklamos etape mes išaiškinsime gana smulkiai techninius parametrus, techninius dalykus“, – žada susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Po to ministerija sako atliksianti tyrimą, kiek pavyko žmones informuoti, ir, atsižvelgiant į jo rezultatus, bus trečias etapas – vėl vaizdo klipe bus susakoma viskas, ko gyventojai dar bus nesupratę.

Įvairiais tiek kabelinių televizijų, tiek Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, analoginės antžeminės televizijos išjungimas nedarys jokios įtakos beveik 70-čiai proc. visų namų ūkių, nes jie žiūri kurią nors mokamą televiziją, pavyzdžiui, kabelinę arba palydovinę. Tokiems gyventojams niekas nesikeis, jiems nieko nereikia nei pirkti, nei atnaujinti.

Tačiau beveik trečdaliui gyventojų žengimas į naują – skaitmeninę – erą tikrai aktualus. Tai, anot susisiekimo ministerijos, daugiausiai kaimo žmonės, kurie ir dabar turi mažesnį pasirinkimą, ką ir per ką žiūrėti. Būtent jie labiausiai pajus analoginės antžeminės televizijos išjungimą.

„Visi, kurie turi dešimties ir senesnių metų gamybos televizorius, turėtų pasitikrinti, ar tikrai su jais bus įmanoma priimti skaitmenines programas po 2012 m. spalio 29 d.

Norint pasitikrinti, reikėtų pasikviesti specialistą, paprašyti vaikų arba anūkų, televizorių įvertinti, jeigu dar liko pardavimo knygelė, pasiskaityti, kas joje parašyta“, – pataria R. Vaštakas.

Žmonės, kurių mėnesio pajamos mažesnės nei 525 litai ir kuriems, kad programas matytų skaitmenine kokybe, reikės arba pirkti priedėlį prie turimo televizoriaus arba naują televizorių, turės teisę į kompensaciją. Pasiūlytas jos dydis – 100 litų.


Šiame straipsnyje: skaitmeninė televizija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių