Darbo partijos pirmininku vėl tapo V.Uspaskichas

Į XII suvažiavimą Kėdainiuose sekmadienį susirinkę Darbo partijos nariai nutarė, kad partijai ir toliau pirmininkaus Viktoras Uspaskichas.

Tarp savų konkurentų nėra

Nuo Darbo partijos įkūrimo prabėgo daugiau nei šešeri metai. Tačiau jos krikštatėvio įtaka partijoje nė kiek nesumažėjo. XII partijos suvažiavime Kėdainiuose bet koks V.Uspaskicho pasiūlymas priimtas kaip neginčijama tiesa. Už juos balsuota ne mandatų pakėlimu, o ovacijomis.

Pirmąjį žodį suvažiavime tarusiam Europos Parlamento (EP) nariui V.Uspaskichui netyčia išsprūdo pažadai, kuriuos jis vykdys, kai bus išrinktas primininku. Tuo metu iki partijos pirmininko rinkimų dar buvo likusios kelios valandos. Vėliau V.Uspaskichas pasitaisė, kad visa tai darytų, jeigu būtų išrinktas, tačiau niekas net neabejojo kaip baigsis rinkimai. V.Uspaskichas buvo vienintelis kandidatas į šį postą.

„Taip išėjo. Mane pasiūlė daugiau nei pusė mūsų skyrių. Aš ne prieš. Bet aš vis tiek jaudinuosi. Juk rinkimai“, – šyptelėjo partijos lyderis.
„Viktorą visi skyriai norėjo matyti, kaip pirmininką, bet visų nebuvo reikalo klausti. Bendra nuomonė buvo aiški. Ar sutinki, Viktorai?“, – klausė partijos kolegė Loreta Graužinienė.

„Sutinku“, – kukliai tarė V.Uspaskichas. Suošė ilgų ovacijų banga.

Kandidatas buvo tik vienas, tačiau partijos pirmininko rinkimų reglamentas reikalavo slapto balsavimo. Į Kėdainius sugužėję per 700 narių suplūdo prie balsadėžių. Jau tada rinkimų baigtis buvo aiški.

„Kam čia tokią nesąmonę padarė. Butų vienbalsiai priėmę ir viskas“, – žemaitišku akcentu partijos kolegai kalbėjo į lauką cigaretės sutraukti išėjęs vyriškis. – Kam prie tų dėžių dabar grūstis. Geriau einam „čerką“ padaryti“.

Tiki šviesia ateitimi

731 partijos narių pritarimu V.Uspaskichas partijos pirmininku išrinktas dvejiems metams. Du nariai pasisakė prieš jo kandodatūrą. V.Uspaskichas šias pareigas užima su nedidele pertrauka nuo pat partijos įkūrimo. Postą jam teko užleisti, kai politikas save buvo ištrėmęs į Maskvą. Tačiau jam sugrįžus niekam nekilo abejonių, kas stos prie šturvalo. Jam talkins 12 pavaduotojų.

Partijos vedlys teigė, kad darbas EP atima nemažai laiko, kurio vos beužtenka vadovavimui partijai, todėl paprašė jam paskirti dar vieną pavaduotoją. Apskritai, anot partijos lyderio, pavaduotojams nuo šiol bus suteikta daugiau galių.

„Jie jau dabar yra patyrę ir gali prisiimti daugiau atsakomybės. Visai partijai baigėsi brandos etapas. Nuo pat įkūrimo buvome reitingų viršuje, buvome ir apačioje. Buvome valdžioje ir buvome opozicijoje. Daugiau klysti neturime nei laiko, nei teisės“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Darbo partijos pirmininkas teigė tikįs partijos sėkme būsimuose rinkimuose. Jau pradėta ruoštis mažiau nei po metų vyksiantiems savivaldos rinkimams.

Konservatoriai ignoruoja

Į Kėdainius pasveikinti Darbo partiją suvažiavimo proga atskubėjo beveik visų didžiųjų Lietuvos partijų atstovai, išskyrus valdančiųjų konservatorių.

„Jie mūsų nekviečia. O mes juos kviečiame, bet jie nevažiuoja. Tai yra žemas kultūros lygis“, – rankomis skėstelėjo V.Uspaskichas.

Apie konservatorių politinės kultūros lygį V.Uspaskichas kalbėjo tik užkulisiuose, tačiau atvykusių partijų atstovai buvo mažiau santūrūs.

„Mūsų valstybės kubilizacija visais lygmenimis yra pavojus visai valstybei“, – į bendrą kovą prieš konservatorius kvietė partijos Tvarka ir teisingumas pirmasis pirmininko pavaduotojas Valentinas Mazuronis.
Kaip imti valdžią Seime Darbo partiją mokė ne tik parlamentinės partijos, bet ir Liaudies sąjungai vadovaujanti Kazimiera Prunskienė, paleisti Seimą raginančios Naujosios sąjungos pirmininko pavaduotojas Gediminas Dalinkevičius.

V.Uspaskichas pasirinko truputį švelnesnį toną, tačiau ir nuo jo kliuvo ne tik Seimo daugumai, bet ir Vyriausybei, Prezidentei, kurią V.Uspaskichas apkaltino griežta retorika, naudojama neva reitingų kėlimui. Pats V.Uspaskichas žinomas, kaip šou elementų mėgėjas. Tiesa, šįkart oficialioje susibūrimo dalyje politikas nei šoko, nei dainavo, bet jam plojo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Panevėžys savaitei tapo karo zona
  Panevėžys savaitei tapo karo zona

  Šią savaitę Panevėžyje vyksta Karaliaus Mindaugo husarų bataliono pratybos „Karaliaus kirtis“. Bataliono kariai kartu su kitomis kariuomenės pajėgomis, policijos pareigūnais, ugniagesiais, savivaldos atstovais mokosi koordinuoti veik...

  1
 • Vilnius švenčia tautinių bendrijų dieną
  Vilnius švenčia tautinių bendrijų dieną

  Draugiškas ir atviras visiems Vilnius ketvirtą kartą iškilmingai mini Lietuvos tautinių bendrijų dieną. Daugiataučio miesto meras Remigijus Šimašius su keliomis dešimtimis skirtingų tautinių bendrijų, gausiai susirin...

 • Biržų daugiabučio vandenyje rasta legionelių
  Biržų daugiabučio vandenyje rasta legionelių

  Vieno Biržų daugiabučio vandenyje rasta legionelių, pirmadienį pranešė TV3 žinios. ...

  1
 • NATO naikintuvai keturis kartus lydėjo rusų orlaivius
  NATO naikintuvai keturis kartus lydėjo rusų orlaivius

  NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai praėjusią savaitę keturis kartus kilo atpažinti ir palydėti virš Baltijos skridusių Rusijos karinių orlaivių, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija....

 • Saugia laivyba rūpinsis kelininkų inspekcija
  Saugia laivyba rūpinsis kelininkų inspekcija

  Tarsi perkūnas iš giedro dangaus Klaipėdą pasiekė žinia, kad ateityje nebeliks Lietuvos saugios laivybos administracijos. ...

  9
 • Pajūrį saugos pušų šakos
  Pajūrį saugos pušų šakos

  Per artimiausius metus pajūryje tūkstančiai kvadratinių metrų kopagūbrio bus nuklota šakomis, žabtvorėmis, atnaujinti didesni kiekiai lentinių ir molio-žvyro takų, laiptų. ...

  3
 • Kalbos komisija siūlo originalias pavardes rašyti pagrindiniame paso puslapyje
  Kalbos komisija siūlo originalias pavardes rašyti pagrindiniame paso puslapyje

  Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) nevertino Seime svarstomų įstatymo pataisų nuostatų, be kita ko, atveriančių kelią lenkų tautybės Lietuvos piliečiams pavardes dokumentuose rašyti nelietuviškais rašmenimis. Anot komis...

  4
 • Dar galima balsuoti už gražiausią Lietuvos piliakalnį
  Dar galima balsuoti už gražiausią Lietuvos piliakalnį

  Dar daugiau kaip savaitę – iki gegužės 31 d. – šalies gyventojai gali balsuodami internetu rinkti gražiausią Lietuvos saugomų teritorijų piliakalnį. Jis bus paskelbtas birželio 1-ąją. ...

 • Pasodinta senųjų Lietuvos ąžuolų klonų giraitė
  Pasodinta senųjų Lietuvos ąžuolų klonų giraitė

  Pakruojo miškų urėdijoje pasodinta ąžuolų giraitė iš senųjų Lietuvos ąžuolų gilių išaugintų sodinukų ir septynerius metus augintų klonų, į kuriuos įskiepytos pačių vertingiausių ąžuolų šakelės. ...

 • Lietuvos socialinį modelį pripažino struktūrine reforma
  Lietuvos socialinį modelį pripažino struktūrine reforma

  Europos Komisija (EK) pripažino Lietuvos įgyvendinamą socialinį modelį, įskaitant ir naująjį Darbo kodeksą, struktūrine reforma ir leido taikyti išlygą, skaičiuojant viešųjų finansų deficitą. ...

Daugiau straipsnių