Darbo grupė atsakys, ar Karo akademijoje yra sisteminių problemų

Pirmadienį Krašto apsaugos ministerijoje turėtų būti sudaryta speciali darbo grupė, kuri aiškinsis, kokia situacija yra Generolo Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA), pastaruoju metu tapusioje viešų diskusijų objektu dėl dviejų pabėgusių šios mokyklos auklėtinių.

Įsakymą dėl darbo grupės sukūrimo ketinanti pasirašyti krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė BNS sakė, kad grupei vadovaus krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius, brigados generolas Almantas Leika.

Ministrė tvirtino, kad grupė kuriama, nes norima išsiaiškinti, ar LKA esama kokių nors sisteminių problemų.

„Jos pagrindinis uždavinys yra, kad atsakytų man į klausimą, ar iš tikrųjų yra simptomų, jog esama tokių didelių sisteminių problemų Karo akademijoje. Aš tikrai noriu, kad į tai būtų atsakyta“, - aiškino R.Juknevičienė.

Ji pabrėžė, kad į darbo grupę bus įtraukti ir visuomenės atstovai.

„Kad visuomenėje būtų daugiau pasitikėjimo, aš paprašiau, kad į tą grupę būtų įtraukti ar stebėtų jos darbą ir visuomenės atstovai. Vieną iš jų jau turime, bažnyčios sutikimas yra gautas, tai kunigas Ričardas Doveika, kurį žmonės gerai žino. Čia gali būti ir subtilūs moraliniai dalykai nagrinėjami“, - aiškino KAM vadovė.

Diskusijos dėl padėties LKA kilo, kai buvo pranešta, jog iš šios karinės mokslo įstaigos pasitraukė ir dingo du jos auklėtiniai - penkto kurso studentai Darius Šaduikis ir Antanas Gasparavičius. Kariūnai dingo nuo spalio 28 dienos. Šeštadienį atsirado A.Gasparavičius, artimiausiu metu tikimasi, kad grįš ir D.Šaduikis.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė šių kariūnų laiškus, kuriuose jie pasakoja apie Karo akademijoje esą įsišaknijusią netvarką. Anot kariūnų, šioje aukštojoje mokykloje esama nestatutinių santykių, patyčių, ten neva nuolat žeminami silpnesni ir jaunesni kolegos, dažnai girtuokliaujama, iš pinigų lošiama kortomis. Apie negeroves jie pranešė kariuomenės Generalinei inspekcijai, tačiau ši konstatavo nurodytų pažeidimų neaptikusi.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos generalinio inspektoriaus Gintaro Veromėjaus, iš gegužės pabaigoje gautame D.Šaduikio skunde pateiktų 17 galimų pažeidimų tik vienas buvo susijęs su pačiu skundą rašiusiuoju. Nustatytas vienas pažeidimas, kuris D.Šaduikio kreipimesi nebuvo pateiktas - kad vienas karininkas davė neteisėtą įsakymą kariūnui.

LKA viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas savo ruožtu teigė, kad prie jaunuolių akademijoje nėra priekabiaujama ir jie nėra terorizuojami.

Teigiama, kad savanoriškai palikdami akademiją kariūnai už mokslą turėtų sumokėti po maždaug 172 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

zofija

zofija portretas
Jeigu vyksta tokie dalykai,kaip gali kilti dar "kazkokie "klausimai.Reikia imtis kuo greiciau priemoniu .Jeigu yra mokyklose ,universitetuose,kaip gali nebuti tokioje vietoje.Zmones nebegtu is armijos.As manau, kad viskas ateina is vadovaujanciuju,nebutu is ju puses nusizengimu,nebutu eiliniu gretose. Jeigu mokslo istaigose ,seniunai ne patys geriausio elgesio jaunuoliai,tai vadinasi visur blogis laimi.As rasu ,nes esu susipazinusi su faktais,niekas nesikeite per 20 metu.Tas pats yra ir gyvenime,darbo istaigose.Del geros darbo vietos,parduotu motina -teva,visus ka galetu ir reiketu.PABUSKITE - PRAREGEKITE ,taip yra ...... .

jankis

jankis portretas
kur konservai ten ir problemos

jankiui

jankiui portretas
sovietmečių konservų nebuvo, bet problemų - visu didžiausiu sąstatu nepaveši. Taigi, siūlau tau pagyventi sovietmečio sąlygomis nors 2 metus. Tikiuosi, kad taip tau ir nutiks.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių