„Darbiečių“ ir „tvarkiečių“ jungtuvės planuojamos birželio pradžioje

Balandžio pabaigoje planavę jungtuves „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ jas nukėlė į birželio pradžią. Viena iš priežasčių - Darbo partijos jungimasis su Leiboristų partija.

Darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ derybinių grupių atstovų teigimu, dokumentų projektų rengimas bei krizių derinimas vyksta gana sklandžiai, dėl daugelio dalykų jau sutarta.

„Neblogai sekasi, derybos eina. Sutarėme, kad dar turbūt šio mėnesio pabaigoje arba kito mėnesio pradžioje surengsime tarybų posėdžius ir birželio pradžioje planuojame suvažiavimus“, - pirmadienį BNS sakė Darbo partijos vicepirmininkas Vytautas Gapšys.

Pagal planą, gegužės 4 dieną turėtų įvykti partijų tarybų posėdžiai, kurie patvirtintų derybų grupių darbo rezultatus, ir ne anksčiau kaip po 30 dienų, tai yra apie birželio 8 dieną, vyktų steigiamasis suvažiavimas.

„Visiškai spėjame, praktiškai baigėme visus derinimus, liko trys vietos, kur reikia nuvykti abiejų partijų atstovams ir pašnekėti“, - BNS teigė „Tvarkos ir teisingumo“ vicepirmininkas Kęstas Komskis, dirbantis vadinamojoje krizių derinimų grupėje.

Minėtų trijų skyrių, kur kilo problemų dėl partijų jungtuvių, jis sakė nenorįs įvardyti.

Bendros partijos programos rengimo grupei priklausantis „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis tvirtino, kad dėl esminių punktų jau sutarta.

„Gal tik dėl sveikatos apsaugos dalies dar reikia padiskutuoti, daugiau viskas parengta. Laukiame kitų darbo grupių rezultatų“, - BNS sakė jis.

Tačiau R. Žemaitaitis abejojo, ar bus spėta pasirengti steigiamajam suvažiavimui birželį.

„Man realiausia data - liepą. Kartais per skubėjimą padaroma klaidų. Tą mėnesį, manau, drąsiai galime palaukti“, - teigė „tvarkietis“.

Darbo partijos narys Artūras Paulauskas tvirtino, kad šiuo metu daugiau tvarkomi jungimosi su Leiboristų partija dokumentai. Balandžio 24 dieną numatomas jungiamasis šios partijos ir Darbo partijos suvažiavimas. Tuomet jau naujas juridinis asmuo jungsis su partija „Tvarka ir teisingumas“.

Vasarį Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“ pranešė ketinančios susijungti, partijų tarybos sudarė derybų grupes. Tačiau kovą paaiškėjo, kad prieš tai „darbiečiai“ pradėjo susijungimo procesą su realiai neveikiančia Leiboristų partija.

Leiboristų partija įkurta 2008 metais jaunimo organizacijos „Darbas“ pagrindu, ją inicijavo „darbiečių“ lyderio Viktoro Uspaskicho bendražygis Viktoras Fiodorovas, šiuo metu Seimo narys „darbietis“.

Pernai vykusiuose Seimo rinkimuose Leiboristų partija nedalyvavo.

2008 metais rinkimuose į parlamentą Darbo partija ir Leiboristų partija dalyvavo koaliciniu sąrašu „Koalicija Darbo partija + jaunimas“.

Šiuo metu Darbo partija teisiama už tai, 2004-2006 metais galėjo neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Valstybinį kaltinimą byloje palaikantis Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas teigia, kad Darbo partijai susijungus su kita politine organizacija ir įsteigus naują juridinį asmenį, nebeliktų galimybės jos patraukti baudžiamojon atsakomybėn.NAUJAUSI KOMENTARAI

WAU

WAU portretas
TOTALUS KOSMARAS

Vilma

Vilma portretas
saunuoliai, mes daug is ju tikimes, o svarbiausia teisingumo ir tiesos

lina

lina portretas
Seniai reikia LT stiprios partijos, užkniso socdemai arba konservai. Ir dar raseiniai džiaugiasi apsivalę nuo Ačo.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių