Dar vienos politinės tuoktuvės: jungiasi Darbo ir Leiboristų partijos

Valdančioji Darbo partija ir jaunimo organizacijos „Darbas“ pagrindu įkurta Leiboristų partija pranešė pradėjusios jungimąsi.

„Pranešame, kad Darbo partija ir Leiboristų partija reorganizuojamos susijungimo būdu į naują juridinį asmenį - Darbo partiją. Pasibaigiantys juridiniai asmenys - Darbo partija ir Leiboristų partija. Naujas juridinis asmuo - Darbo partija“, - rašoma trečiadienį dienraštyje „Respublika“ paskelbtame Darbo partijos užsakytame skelbime, kuris adresuojamas partijos kreditoriams.

Čia pat nurodoma, kad Darbo partijos ir Leiboristų partijos teisės ir pareigos pereina po reorganizavimo veiksiančiai Darbo partijai nuo šių metų balandžio 13 dienos.

Pasirodžius šiai žiniai, Darbo partijos atstovas Sergejus Dobriakovas BNS sakė, kad skelbimas bus patikslintas, nurodant, jog teisės ir pareigos pereis nuo juridinio asmens įregistravimo Juridinių asmenų registre.

Apie galimą jungimąsi su Leiboristų partija vasarį buvo užsiminęs Darbo partijos vadovas V. Uspaskichas. Tąkart jis svarstė, jog leiboristai greičiausia gali prisijungti jau po to, kai įvyks planuojamas „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ partijų susijungimas.

Leiboristų partija įkurta 2008 metais jaunimo organizacijos „Darbas“ pagrindu, ją inicijavo V. Uspaskicho bendražygis Viktoras Fiodorovas, šiuo metu Seimo narys „darbietis“.

Pernai vykusiuose Seimo rinkimuose Leiboristų partija nedalyvavo.

2008 metais rinkimuose į parlamentą Darbo partija ir Leiboristų partija dalyvavo koaliciniu sąrašu „Koalicija Darbo partija + jaunimas“.

Apeliacinis teismas antradienį atmetė prokuroro prašymą uždrausti teisiamos Darbo partijos jungimąsi su „tvarkiečiais“. Apeliacinio teismo teisėjas Valdimaras Bavėjanas antradienį paskelbė, kad draudimas jungtis partijoms galėtų prieštarauti Konstitucijai ir Politinių partijų įstatymui.

Prokuroras Saulius Verseckas apygardos teismo prašė apriboti teisiamos Darbo partijos veiklą ir taip jai neleisti jungtis su partija „Tvarka ir teisingumas“, nes jo manymu, tokiu atveju Darbo partija išnyktų ir jos nebebūtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Užkirsti kelią jungimuisi įstatymu siūlė „Drąsos kelio“ frakcijos narys Vytautas Matulevičius. Tačiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas trečiadienį prieštaraujančiu Konstitucijai pripažino Politinių partijų įstatymo pataisos projektą, kuriuo siūloma neleisti pertvarkyti baudžiamojon atsakomybėn patrauktos partijos.

Anksčiau buvo skelbta, kad jungiamasis „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ suvažiavimas gali įvykti balandžio pabaigoje.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

algis

algis portretas
kai paskatai kiek kas pavoge milijonu nt saldu aros..juk kiekvienam LR pilieciui maziausia po isetu..ir visi gyvnt gaetume geriau..,ane?Kiek vagiu sedi ar atsedejo?Ai patylekim,nes jei prabilt -tai teks su sakem.......

ADA

ADA portretas
man tai naujiena nezinojau,kad yra tokia leiboristu partija.

manau

manau portretas
is kur tiek milijuonieriu Lietuvoje,ka jie sazin9ngu darbu uzsidirbo,tokiu gal vienetai,pavokt,apsukt isnaudot,dabartinei milijonierei.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių