D. Grybauskaitė džiaugėsi mažėjančiu jaunimo nedarbu

Lietuva žengė „žingsnelį į priekį“, mažindama jaunimo nedarbą, žurnalistams ketvirtadienį sakė į Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimą Briuselyje atvykusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mes sugebėjome sumažinti jaunimo nedarbą net 4 procentais, tai yra geriausias rezultatas per 2012-uosius metus, kai praktiškai visose šalyse jaunimo nedarbas išaugo 2012-aisiais metais. Tai kažkoks žingsnelis Lietuvoje į priekį yra tikrai pozityvus, ir norėčiau tiesiog pasidžiaugti ir pasiūlyti naujajai Vyriausybei nesustoti ir toliau investuoti į jaunimo nedarbo problemų sprendimą“,  - sakė D.Grybauskaitė.

Ji priminė, kad Lietuva buvo tarp devynių valstybių, kurios dalyvavo pilotiniame projekte jaunimo nedarbui mažinti. Lietuva gavo beveik 9 mln. eurų jaunimo nedarbo problemoms spręsti.

Remdamasi 2012 metų duomenimis, prezidentė sako, kad stabilizuojasi iš Lietuvos emigruojančių gyventojų skaičius.

„Matome, kad išvažiavo per 40 tūkst., o virš 20 tūkst. grįžo. Taigi, mes matome didelę tendenciją, kad stabilizuojasi išvažiavimas, o antra, turime beveik pusę tos sumos grįžtančių. Manau, kad tas pilotinis projektas iš ties suveikė. Devynios valstybės jame dalyvavo, tarp jų Lietuva. Reikia tiesiog pasinaudoti visomis priemonėmis, nes šie pinigai yra papildomi, prie to, ką Lietuva išsiderėjusi. Manau, kad nauja Vyriausybė tikrai turėtų labai daug dėmesio skirti, kad ne tik pasiimti kuo daugiau, bet kad panaudoti sėkmingai, efektyviai jaunimo nedarbo mažinimui“, - sakė D.Grybauskaitė.

Ji Briuselyje dalyvauja Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kuriame aptartos priemonės ekonomikos augimui skatinti. Ypatingas dėmesys skirtas nedarbo, ypač jaunimo, mažinimui.

Lietuvos vadovės teigimu, tai ypač didelė problema tiek Lietuvai, tiek Europos Sąjungai. Šiuo metu visoje ES darbo neturi beveik 6 milijonai jaunuolių.

Pasak Prezidentūros pranešimo, susitikime aptarta Jaunimo garantijų iniciatyva. Šios iniciatyvos tikslas, kad nė vienas jaunas žmogus neliktų be darbo, mokslo ar stažuotės ilgiau nei 4 mėnesius. Jos įgyvendinimui 2014-2020 metais ES biudžete numatyta 6 milijardų eurų parama. Šią paramą gaus tos valstybės, kuriose jaunimo nedarbo lygis viršys 25 proc.

„Vien europinių iniciatyvų nepakanka, reikia nedelsiant jas įgyvendinti. Vyriausybės pareiga atsakingai ir efektyviai įvykdyti visas būtinas priemones jaunimo nedarbui mažinti, sudaryti tinkamas sąlygas jauniems žmonėms aktyviai įsijungti į darbo rinką“, - sakė D.Grybauskaitė.

ES valstybių ir vyriausybių vadovai taip pat įvertino 2012 metais vykusios Bandomosios iniciatyvos, kurioje kartu su kitomis ES narėmis dalyvavo Lietuva, rezultatus.

Įgyvendinant Bandomąją iniciatyvą Lietuvoje, 9 milijonai eurų ES struktūrinės parmos buvo skirta jaunimo nedarbo mažinimo projektams, parengtos profesinio mokymo programos maždaug 6 tūkst. jaunuolių ir patvirtinta nauja priemonė apie verslo finansavimo galimybes jį pradedančiam jaunimui.

Taip pat pratęstas projektas, kuriuo sudarytos galimybės jaunimui įgauti reikalingų įgūdžių įsidarbinant pirmą kartą. Pagal šią iniciatyvą konsultacijas apie verslo finansavimo galimybes gaus 12 tūkst. jaunųjų verslininkų ir apie 25 tūkst. verslių jaunuolių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tegyvuoja prezidentė

Tegyvuoja prezidentė portretas
Čia tai įdomu. Kitaip sakant-balandžio pirmoji avansu, puse mėnesio anksčiau

labai idomu

labai idomu portretas
būtų sužinoti, kokiu būdu Lietuvoje pavyko padaryti tokį stebuklą, darbo vietų lyg ir nepadaugėjo ...

liudna

liudna portretas
kai valstybes vadove nesuvokia ,kad isvaziavo jaunimas i kitas salis dirbt,nerade darbo cia..
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių