Č.Juršėnas: Rusijos pareiškimas kvepia šaltuoju karu (papildyta)

Rusijos Dūmos pareiškimas - piktas ir net grasinančio pobūdžio, todėl Seimas neatidėliodamas turėtų į jį reaguoti, teigia Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas. Tačiau Lietuvos politikai to daryti neskuba.

Seimas ketvirtadienį posėdžio pradžioje be diskusijų sutarė, jog atsakymas į Rusijos pareiškimą apie esą Lietuvos veiksmų keliamą grėsmę stabilumui ir saugumui Europoje bus parengtas iki liepos 15 dienos, tai yra iki Seimo pavasario sesijos pabaigos. Šį darbą pavesta atlikti Seimo Užsienio reikalų komitetui (URK).

„Mane ir nustebino, ir nenustebino Dūmos pareiškimas. Aš tikėjausi, kad galima sulaukti jų pareiškimo, bet jis yra toks piktas, kad man atrodo, jog Dūma persistengė ir tai kvepia šaltojo karo gaivinimu", - trečiadienį sakė Č.Juršėnas, reaguodamas į Dūmos pareiškimą, kuriame griežtai kritikuojama Lietuvos valdžios pozicija Rusijos atžvilgiu.

„Akivaizdu, kad persistengta. Šis pareiškimas yra daugiau propagandinio pobūdžio. Be abejo, mes, kaip Seimas, matyt, turėsime reaguoti savo pareiškimu. Jau nurodyta ruošti pareiškimo tekstą, o ketvirtadienį žiūrėsime", - vakar sakė Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Algis Čaplikas.

Tuo metu URK pirmininkas Justinas Karosas abejojo, ar Seimui derėtų veltis „į pareiškimų karą", teigdamas, kad Lietuvos parlamentas turėtų išlaikyti ramybę ir orumą.

„Dūmos pareiškimas nestebina, tie dalykai seniai žinomi. Rusai nepripažįsta mūsų pozicijos absoliučiai - kad mes buvome okupuoti jie nepripažįsta, tai laiko išvadavimu. Tai jau ne pirmi metai tęsiasi ir dar ilgokai, matyt, tęsis. Manau, mūsų pareiga - išlikti oriems ir nepradėti pareiškimų karo, nes tai daugiau politinis propagandinis pareiškimas. Jie pasakė savo, mes išgirdome. Mūsų reakcija rami - mes pasakome, kad jie visiškai nesupranta mūsų situacijos ir realybės. Ateis laikas ir galbūt jie supras", - kalbėjo J.Karosas.

Anot URK pirmininko, Dūmos pareiškimo tonas itin kritiškas ir griežtas, jį greičiausiai lėmė tai, kad Lietuvos Seimo priimtas sovietų simbolikos draudimas susirinkimuose bei sulyginimas su nacių simbolika užgavo Rusiją „emociškai ir psichologiškai".

„Sprendimas dėl sovietinių simbolių, matyt, buvo paskutinis lašas ir tai tikriausiai tiesiogiai išprovokavo šitą pareiškimą", - sakė J.Karosas.

URK vadovas abejojo, ar pastarasis Dūmos pareiškimas pablogins abiejų šalių santykius, nors pripažino, kad „ir nepagerins".

Lietuvos diplomatinė tarnyba taip pat nemato prasmės leistis į tuščią politikavimą komentuojant Rusijos Dūmos priimtą pareiškimą, kuriame žeriama griežta kritika Vilniui.

„Gaila, kad šiame pareiškime nekalbama apie realius Lietuvos ir Rusijos santykius", - sakė Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė Violeta Gaižauskaitė.

Daugiau apie vakar paskelbtą Rusijos politikų pareiškimą skaitykite čia.

KD ir BNS inf.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama.


NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių