Buvusiems nuteistiesiems kuriamos lygios galimybės įsidarbinti

Atlikusiems bausmę nuteistiesiems įsidarbinti padės tam parengti specialistai.

Didžioji dalis asmenų, išėjusių iš įkalinimo įstaigos, neilgai trukus vėl ten sugrįžta. Tai lemia ne buvusių nuteistųjų noras nusikalsti, o neigiamas visuomenės požiūris į juos. Ketverius metus vykdyto Europos Bendrijų iniciatyvos EQUAL projekto „Kryžkelė" metu buvo parengti 27 specialistai, padėsiantys asmenims, kuriems iki išėjimo į laisvę liko mažiau nei vieneri metai laiko.

Projekto „Kryžkelė" patirtis liudija, jog nuteistųjų integracija į visuomenę turi prasidėti jau laisvės atėmimo vietose. Lietuvos kalėjimų departamento apklausos duomenimis, išėję iš įkalinimo vietos įsidarbinti norėtų net 93,3 proc. kalinčiųjų, o štai šių metų pradžioje į laisvę išėjo daugiau negu pusantro tūkstančio bausmę atlikusių asmenų. Kelią grįžimui į darbo rinką jiems užkerta ir jų pačių kvalifikacijos ir socialinių įgūdžių praradimas, ir neigiamos visuomenės bei darbdavių nuostatos.

Vilniaus Pedagoginis universitetas bendradarbiaudamas su Lukiškių tardymo izoliatoriumi-kalėjimu projekto pradžioje atliko tyrimą ir išsiaiškino, kokie yra kalinčiųjų edukaciniai poreikiai.

Remdamiesi rezultatais projekto „Kryžkelė" vykdytojai sukūrė specialistų mokymo modelį, parengė ir išleido du specializuotus mokomuosius leidinius lietuvių ir anglų kalba. Pasak projekto vadovės Renatos Katinaitės, specialistai dirbo ne tik su kalinčiais asmenimis, bet ir su turinčiais priklausomybę narkotinėms medžiagoms ar kitokių sunkumų, trukdančių įsidarbinti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių