Buvusiam kariuomenės vadui namo nuoma Turniškėse kainuoja 185 litus

Krašto apsaugos ministerija (KAM) buvusiam kariuomenės vadui Valdui Tutkui leido tarnybines gyvenamąsias patalpas prestižiniame sostinės Turniškių rajone nuomotis 1100 litų per pusmetį arba vidutiniškai už 185 litus per mėnesį.

Tuo metu pati ministerija už pastato priežiūrą šias paslaugas teikiančiai įmonei sumokėjo 22 tūkst. litų.

Vis dėlto krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė tikina, kad ministerija dėl to nuostolių napatyrė, nes V.Tutkus užuot namui stovėjus tuščiam bent jau sumokėjo mokesčius už šildymą.

"Per 2009 metų liepos - gruodžio mėnesius už pastato nuomą gauta 1 110,68 litų pajamų, o ministerijos Ūkio tarnyba tuo laikotarpiu už inžinerinės įrangos, teritorijos priežiūros, eksploatavimo ir aptarnavimo darbus šias paslaugas teikiančiai įmonei sumokėjo - 22 569,10 litų", - rašoma gegužės pabaigoje paskelbtoje Valstybės kontrolės atlikto KAM finansinio audito ataskaitoje.

Pasak ataskaitos, tarnybinėse gyvenamosiose patalpose buvusiam Lietuvos kariuomenės vadui ministrės R.Juknevičienės įsakymu leista gyventi iki 2010 metų birželio 30 dienos kiekvieną mėnesį mokant KAM Ūkio tarnybos patvirtintą nuomos mokestį. Vidutiniškai jis siekė 185 litus.

Ministerija moka po 4 tūkst. litų

Kaip pažymi Valstybės kontrolė, už pastato Turniškių gatvėje inžinerinės įrangos, teritorijos priežiūros, eksploatavimo ir aptarnavimo darbus KAM kiekvieną mėnesį moka šias paslaugas teikiančiai įmonei apie 4 tūkst. litų.

"Todėl ministerijos Ūkio tarnybos apmokamos minėtų tarnybinių gyvenamųjų patalpų eksploatavimo ir aptarnavimo išlaidos daugiau nei 20 kartų viršijo už šių patalpų nuomą gautas pajamas. Tai vertiname kaip neekonomišką lėšų naudojimą", - teigiama ataskaitoje.

Ministerija BNS pranešė, kad V.Tutkus tarnybiniame name Turniškėse gyveno iki gegužės 25 dienos ir nuo 2010 metų sausio už gyvenimą jame KAM sumokėjo 933 litus. Tuo tarpu KAM bendrovei "Tukompa" už "reprezentacinio komplekso priežiūrą" nuo per tą patį laikotarpį sumokėjo daugiau nei 19 tūkst. litų.

KAM teigimu, krašto apsaugos sistemos tarnybinių butų nuomos mokesčiai apskaičiuojami pagal 2008 metų birželį tuometinio ministro patvirtintą tvarką.

R.Juknevičienė: ministerija nuostolio nepatyrė

R.Juknevičienė BNS aiškindama šį sprendimą teigė, jog ministerija dėl tokio sandorio nuostolių nepatyrė.

"Ne tik kad nėra nuostolių, bet namas prižiūrimas, gyvenamas, kūrenamas. Vis tiek žiemą būtų reikėję apšildyti, tai už šildymą yra sumokama", - kalbėjo KAM vadovė.

Paklausus ar, jos nuomone, už tokią kainą rinkoje būtų galima išsinuomoti panašų būstą Turniškėse, R.Juknevičienė atsakė: "Manau, kad ne, bet buvo buvusio kariuomenės vado prašymas. Kaip man aiškino, jis statosi namą ir jam reikėjo laiko dar".

Pasak ministrės, KAM negali pradavinėti savo turto, o turi atiduoti jį į Turto banką arba Valstybės turto fondą. Jos teigimu, šiuo metu ministerijoje ruošiami dokumentai, pagal kuriuos numatoma apskritai atsisakyti tarnybinių butų.

"KAM patikėjimo teise šiuo metu valdo tik vieną gyvenamąjį namą Turniškėse, t. y. Turniškių g. 37 (kur ir gyveno V.Tutkus - BNS), tačiau jis šiuo metu taip pat perduodamas Valstybės turto fondui", - teigiama ministerijos atsakyme BNS.

V.Tutkus iš kariuomenės vado pareigų Seimo buvo atleistas 2009 metų birželio 23 dieną.


Šiame straipsnyje: TutkusKAMJuknevičienėnuoma

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių