Buvęs generalinio policijos komisaro pavaduotojas K.Tubis užsibuvo tarnybiniame bute

Nors buvęs generalinio policijos komisaro pavaduotojas Kęstutis Tubis jau pusantrų metų nebedirba vidaus reikalų sistemoje, jis iki šiol glaudžiasi tarnybiniame bute.

Naudotis valstybės turtu jam leidęs užtarėjas - buvęs vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila - šiandien nieko nepamena, rašo "Lietuvos žinios".

Pareigūnai jiems skirtuose tarnybiniuose būstuose gali gyventi tol, kol dirba valstybės tarnyboje. Palikę atitinkamą darbovietę, jie šios privilegijos netenka.

Ketverius metus generalinio policijos komisaro pavaduotojo pareigas ėjęs K.Tubis pasiprašė atleidžiamas iš darbo dar 2008 metų rudenį ir perėjo į Rytų skirstomuosius tinklus (RST). Tačiau palikti tarnybinio buto ekskomisarui nesinorėjo - K.Tubis išsirūpino tuo metu paskutinius mėnesius vidaus reikalų ministro poste skaičiavusio R.Čiupailos leidimą dar kurį laiką jame pagyventi.

K.Tubis trečiadienį neneigė vis dar gyvenantis tarnybiniame bute, nors Policijos departamente seniai nebedirba. "Man ministras leido gyventi pusantrų metų šiame bute, netrukus išsikraustysiu. Kuris ministras? Pavardžių nemėgstu minėti, sakau, kad ministras leido, vadinasi, leido. Išsikelsiu birželio pradžioje", - aiškino jis.

K.Tubis taip pat nepanoro atskleisti, kiek per mėnesį jam atsieina būsto nuoma. Tarnybiniuose butuose gyvenantys pareigūnai paprastai už nuomą moka mažesnę nei rinkos kainą. "Tam tikra kaina buvo nustatyta, bet jos negaliu pasakyti. Nuompinigių dydis keitėsi, todėl tiksliai ir nebepamenu. Savo adreso taip pat nesakysiu, nenoriu visiems skelbti, kur gyvenu ir kaip gyvenu. Čia mano reikalas", - teigė K.Tubis.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus laikinasis viršininkas Ramūnas Matonis patvirtino, kad leidimą ekskomisarui iki šių metų gegužės 10 dienos gyventi tarnybiniame bute suteikė buvęs Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovas R.Čiupaila. Pasibaigus šiam terminui, Policijos departamento atstovai K.Tubiui priminė, kad metas išsikraustyti, tačiau šis paprašė leisti tarnybiniame bute gyventi dar tris mėnesius.

"Policijos departamentas neturi teisės tęsti nuomos termino, todėl K.Tubiui buvo pranešta, kad iki birželio vidurio atlaisvintų butą, kitaip bus pradėtos teisminės procedūros", - pažymėjo R.Matonis. Jis, kaip ir K.Tubis, nenorėjo pasakyti ekskomisaro naudojamo buto adreso ir kiek atsieina būsto nuoma.

Paklaustas apie K.Tubiui suteiktą leidimą, pasirašytą prieš pusantrų metų, tuometis VRM vadovas R.Čiupaila teigė tokio dokumento nepamenantis.

"Žinau K.Tubį, pažįstu. Jis buvo generalinio policijos komisaro pavaduotojas. Bet nepamenu, kad pagal pareigas man priklausė leidimų išdavimas ar neišdavimas. Pirmą sykį išgirdau tokį dalyką. Galbūt ir buvo koks nors sąrašas, bet aš neprisimenu. Man atrodo, kad painiojamos žinybos. Policijos departamentas turėjo tuos butus ir savą sistemą, kaip ten tvarkytis", - tvirtino R.Čiupaila.

Tai pačiai partijai - Liberalų ir centro sąjungai - priklausantis dabartinis VRM vadovas Raimundas Palaitis taip pat tikino niekada negirdėjęs, kad K.Tubis gyvena tarnybiniame bute.

"Pirmą sykį girdžiu tokį dalyką, būtinai juo pasidomėsiu. Taip negali būti, tai vienareikšmiškai vertinu kaip skandalą. Imsiuosi priemonių ir tuojau pat", - žadėjo ministras.

Nieko apie ekskomisaro vis dar naudojamą valstybės turtą aiškino nežinąs ir vidaus reikalų viceministras Algimantas Vakarinas.

Gyvendamas tarnybiniame bute, K.Tubis pusantrų metų dirbo RST Prevencijos ir saugos departamento direktoriumi. Jo karjera šioje bendrovėje jau nutrūko. RST atstovė ryšiams su žiniasklaida Edita Sirutienė patvirtino, kad ekskomisaras bendrovėje nuo šios savaitės nebedirba.

LŽ duomenimis, K.Tubis pretenduoja tapti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriumi, ekskomisaras dalyvauja konkurse ir VRM jau yra pateikęs reikiamus dokumentus.


Šiame straipsnyje: Tubistarnybinis butaspolicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių