Britas Lietuvoje pasijuto diskriminuojamas darbdavio

"Barclays" informacinių technologijų centre Vilniuje dirbęs Didžiosios Britanijos pilietis kaltina savo vadovą lietuvį, kad šis tyčiojosi dėl odos spalvos.

Istorija apie galimą diskriminavimą Vilniuje jau pasiekė ir "Barclays" banko vadovybę Londone, rašo "Lietuvos rytas".

Tačiau šio banko informacinių technologijų centro Lietuvoje atstovai neigia tyčiojęsi iš indų kilmės Didžiosios Britanijos piliečio.

Jie tvirtina, kad užsieniečiui trūko žinių darbe, tačiau palikti darbo jam niekas nesiūlė.
Kai "Barclays" Vilniuje nutarė atidaryti informacinių technologijų centrą, 43 metų Dineshas Gohillas labai apsidžiaugė.

Britams pradėjus ieškoti specialistų, jis į darbą Lietuvoje buvo atrinktas Londone.
Šis informacinių technologijų specialistas jau penkerius metus gyvena Lietuvoje, prieš trejus vedė lietuvę medikę, šeima augina dukterį.

"Labai džiaugiausi gavęs darbą Vilniuje, nes čia - mano šeima. Be galo myliu Lietuvą ir jos žmones. Nors čia gaunamą algą Londone uždirbčiau per dvi dienas, man ne tai svarbiausia", - pasakojo Didžiosios Britanijos pilietis. Tiesa, už tai, kad D.Gohillas nusprendė dirbti Vilniuje, banko atstovai Londone jam pasiūlė didesnį atlyginimą.
Specialistas verslo centre pradėjo dirbti sausį. Kad būtų patogiau, prie pat darbovietės nusipirko butą.

Banko centre mūsų šalies sostinėje D.Gohillas buvo vienintelis Didžiosios Britanijos pilietis. Čia dirba keli latviai, estai, o absoliuti dauguma darbuotojų - lietuviai.
"Mano tiesioginis vadovas nuo pat pirmos minutės pasakė, kad nesitikėčiau geresnio darbo, nors ir šiuo buvau patenkintas. Jis nuolatos žerdavo pastabas apie mano kilmę", - teigė informacinių technologijų specialistas.

Praėjusį antradienį britas nutarė palikti darbą, nes, anot jo, daugiau negalėjo pakęsti komentarų apie odos spalvą: "Mano vadovas man už nugaros nuolat pabrėždavo - ką čia veikia šitas juodukas".

Per penkerius gyvenimo Lietuvoje metus jis kiek pramoko lietuviškai, todėl gali suprasti, ką kalba aplinkiniai.

"Nors po Lietuvą keliauju dažnai, jokiame kaime ar mieste nesu girdėjęs nė vieno įžeidžiamo žodžio. Su diskriminacija dėl savo odos spalvos susidūriau tik "Barclays" banke", - pasakojo pašnekovas.

D.Gohillas kreipėsi į banko vadovybę Londone. Telefonu buvo surengtas pokalbis tarp šio darbuotojo, jo vadovo lietuvio ir banko atstovo Londone.

"Bet niekas po to nepasikeitė (...) Mano bendradarbiai - labai malonūs žmonės. Jie mane ir dabar palaiko, gaunu jų žinutes. Tačiau jie bijo dėl savo darbo vietos, todėl prieš vadovybę nė vienas manęs neužstojo", - sakė užsienietis.

Anot brito, banke Vilniuje tvyro baimės atmosfera, o Londone vadovai su pavaldiniais drauge linksminasi, pietauja.

Bet D.Gohillo tiesioginis vadovas "Barclays" banke Juozas Gudauskas neigė, kad britas buvo diskriminuojamas: "Jei jis taip pasijuto, galėjo kreiptis į tokius atvejus tiriančias institucijas. "Barclays" yra sukurta daug priemonių, leidžiančių nustatyti, ar buvo diskriminacija. Tai įrodyti nesunku".

Programų diegimo skyriaus vadovas J.Gudauskas teigė, kad įsidarbindamas D.Gohillas apie savo kvalifikaciją pateikė klaidingus duomenis: "Mes jam pasiūlėme įgyti papildomų žinių ir toliau dirbti. Bet jis mus iškeikė, metė daiktus ir išėjo. Tai neturi nieko bendra su diskriminacija. Šis darbuotojas, matyt, tikėjosi, kad jam, kaip britui, bus suteiktos išskirtinės teisės".

Sužinojęs, kaip J.Gudauskas įvertino jo kvalifikaciją, D.Gohillas pareiškė, jog kalbos apie tai, kad jis kai ko nemoka, yra visiška nesąmonė: "Aš nekaltas, jei jie gavo klaidingą informaciją iš įdarbinimo agentūros. Galiu parodyti visus savo diplomus ir dokumentus apie įgytą kvalifikaciją. Liūdna, kad britų kapitalo banke vyrauja posovietinis mąstymas".NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių