Brandos egzaminų užduotis spausdinant nauja mašina, jas pamato mažiau žmonių

Nacionalinių egzaminų centro (NEC) direktorius Saulius Zybartas teigia, kad šiemet brandos egzaminų užduotis spausdinant nauja linija, jas pamato mažiau žmonių.

Už Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas 1,5 mln. litų kainavusią liniją įsigijęs NEC šių metų brandos egzaminams atspausdins, susegs ir įpakuos apie 162 tūkst. užduočių.

"Jeigu paverstume A4 formato lapais, tai galėtų siekti iki 8 mln. lapų", - penktadienį žurnalistams sakė S.Zybartas.

Jo teigimu, užduotis rengiant naująja linija, sumažėja techninių klaidų tikimybė.

"Kuo tobulesnė, galiu pasakyti labai paprastai - anksčiau buvo spausdinama vadinamaisiais rizografais, kai dedamas A3 formato lapas ir yra kopijuojamas tam tikras skaičius, tarkime 500, lapų. Tuomet kiekvienas lapas sudedamas į atskirą stalčiuką ir tada atsiranda susegimo linija. Žmonių, kurie spausdina, reikia daugiau, jie turi kiekvieną lapą įdėti, kartais būdavo, kad susisega 2 lapus arba trūksta lapo", - kalbėjo NEC vadovas.

"Kita vertus, būdavo daugiau žmonių, daugiau akių, matydavosi visos užduotys išskleistos, dabar šiuo metu užduotis išeina sulenktos, susegtos ir eina tiesiai į pakavimo mašiną", - dėstė jis.

2006-aisiais buvo kilus skandalas dėl egzaminų užduočių paviešinimo atsistatydino tuometinis Nacionalinio egzaminų centro vadovas, pranešimų apie pažeidimus būta ir vėlesniais metais.

Penktadienį žurnalistams bei švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui pademonstravęs, kaip veikia naujoji linija, S.Zybartas taip pat pasakojo, kad su struktūrinių fondų parama stengiamasi padidinti užduotis rengiančių žmonių skaičių, taip pat jau nuo kitų planuojama sudaryti galimybės internete matyti ištaisytas užduotis.

"Jau kitais metais bus galima ir vertinimo-atsakymo lapus matyti internete. Šiuo metu dar popieriniai variantai išduodami, ir Egzaminų centras negali jų išdavinėti tik įvertinus, nes jeigu keliasdešimt tūkstančių išsirikiuos eile, tai tikrai ne. Bet jau kitais metais technologijos leis daryti, kad pačius vertinimo lapus ar konkretų uždavinį, čia dar reikės apsispręsti, bus galima matyti surinkus savo identifikavimo kodą. Tas yra numatyta iš (ES lėšomis finansuojamo - BNS) projekto pinigų", - aiškino jis.

Brandos egzaminų sesija prasidės gegužės 31 dieną visiems privalomu lietuvių kalbos egzaminu.

Kaip jau skelbta, šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė beveik 49,6 tūkst. kandidatų: beveik 700 eksternų, per 600 buvusių mokinių, beveik 3500 suaugusiųjų mokyklų, apie 9500 profesinių ir žemės ūkio mokyklų, 14,8 tūkst. vidurinių mokyklų ir 20,5 tūkst. gimnazijų mokinių.

Pernai egzaminus laikė 50,3 tūkst. kandidatų.

Šiemet dauguma kandidatų (19,7 tūkst.) laikys tris arba keturis (16 tūkst.) egzaminus. Visus šešis egzaminus panoro laikyti 399 kandidatai. Vidutiniškai vienas kandidatas laikys 3,26 egzamino.

Be privalomojo lietuvių kalbos egzamino, šiais metais populiariausi pasirinkimai yra šie: valstybinis istorijos egzaminas (22,7 tūkst. kandidatų), valstybinis matematikos (22,1 tūkst. kandidatų) ir valstybinis užsienio kalbos (anglų) egzaminas, kurį laikys 21,4 tūkst. kandidatų.

Iš mokyklinių egzaminų populiariausi geografijos (11,4 tūkst. kandidatų) ir naujai įvestas technologijų (4,7 tūkst.) brandos egzaminas.

Nors brandos atestatui gauti 2010 metais pakaks dviejų brandos egzaminų - privalomo lietuvių kalbos ir kito pasirenkamojo, - stojantiesiems į aukštąsias mokyklas bus keliami aukštesni reikalavimai.

Šiemet baigusieji mokyklas galės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu bus išlaikę ne mažiau kaip 3 brandos egzaminus - privalomąjį lietuvių kalbos ir du pasirenkamuosius brandos egzaminus. Išimtis - menų studijos: į jas stojant pakaks 2 brandos egzaminų.

Šiemet abiturientai turėjo galimybę rinktis valstybinius matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių,) arba mokyklinius gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių), geografijos, dailės, muzikos, muzikologijos ir technologijų egzaminus.

Kandidatų pasirinkimai rodo, kad lyginant su 2009 metais, 2010 metais, valstybinių brandos egzaminų pasirinkimo skaičius didėja apie 1,45 karto, o mokyklinių - mažėja apie 2 kartus.

Tai, be kita ko, susiję su tuo, kad nuo šių metų atsisakyta tų mokyklinių egzaminų, kurie turi valstybinius analogus.

Valstybinius egzaminus šiemet tikrins apie 1800 vertintojų septyniuose vertinimo centruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Egzaminų organizavimas iš savivaldybių ir valstybės biudžeto kainuos apie 5 mln. litų.


Šiame straipsnyje: egzaminaiabiturientaiNEC

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Prezidentė duos startą didžiausiam moksleivių bėgimui šalyje
  Prezidentė duos startą didžiausiam moksleivių bėgimui šalyje

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, rugsėjo 25 dieną, 11 valandą lankysis „Atgajos“ specialiojoje mokykloje, kur paskelbs didžiausios šalyje moksleivių paramos akcijos „Solidarumo bėgimas“ pradžią ir duos start...

 • Lietuvos karo laivas dalyvaus tarptautinėse pratybose Švedijoje
  Lietuvos karo laivas dalyvaus tarptautinėse pratybose Švedijoje

  Rugsėjo 23–28 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“ dalyvaus didžiausiose šiais metais Švedijos karinėse pratybose „Aurora 17“. ...

  3
 • Į pajūrį įsiverš bobų vasara
  Į pajūrį įsiverš bobų vasara

  Pajūrį merkę stiprūs lietūs pasitrauks. Juos pakeis šilti, saulėti, sausi ir malonūs orai – prasidės gyventojų taip laukta bobų vasara. Tačiau, kaip ir šiųmetė vasara, ji nestebins šilumos rekordais. ...

  1
 • Karo klajūnų odisėja
  Karo klajūnų odisėja

  Kelios senos fotografijos ir nedidelis albumas su palinkėjimais tada dar septynmetei mergaitei – tai beveik ir viskas, kas šiandien mena internuotų lenkų karininkų ir karių buvimą Lietuvos pajūryje. Keturiems tūkstančiams kariški...

 • Lenktynėse autobusas vėl liko trečias
  Lenktynėse autobusas vėl liko trečias

  Diena be automobilio uostamiestyje prasidėjo tradicinėmis lenktynėmis miesto gatvėmis. Varžytasi, kas greičiau – autobuso keleivis, automobilio ar elektromobilio vairuotojai ar dviratininkas – pasieks kelionės tikslą. ...

  2
 • Daugėja rajonų, dėl liūčių skelbiančių ekstremalią situaciją
  Daugėja rajonų, dėl liūčių skelbiančių ekstremalią situaciją

  Lietuvai, ypač šiauriniam ir šiaurės rytų regionui, kenčiant nuo stiprių liūčių, jau kelios savivaldybės savo teritorijoje paskelbė ekstremalią situaciją. ...

  1
 • Melnragę atakavo mėlynieji žmogeliukai
  Melnragę atakavo mėlynieji žmogeliukai

  Penktadienį paryčiais klaipėdiečius pažadino įtartini sprogimai Melnragės paplūdimyje. Buvo tokių, kurie, išvydę siauromis pajūrio gyvenamojo rajono gatvelėmis lakstančius ginkluotus vyrus, skambino visoms esamoms ir nesamoms tarnyboms, bai...

  11
 • Vilniaus Pilies gatvės muzikantai: per valandą galima uždirbti ir 30 eurų
  Vilniaus Pilies gatvės muzikantai: per valandą galima uždirbti ir 30 eurų

  Gatvės muzika vieniems pomėgis, kitiems – darbas. Gatvės muzikantus Romaną ir Justą vienija bendras pomėgis, tačiau jų istorijos – skirtingos. Tiesa, abu sutinka, kad užsidirbti iš grojimo gatvėje įmanoma. ...

 • Kauno pėsčiųjų perėjų prieigas papuošė 3D piešiniai
  Kauno pėsčiųjų perėjų prieigas papuošė 3D piešiniai

  Pėsčiųjų saugumui didinti Kaunas vėl renkamasi netradicines ir kūrybiškas priemones. Kauno miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su gatvės meno dailininku Sauliumi Gudelevičiumi, 10 pavojingų mieto pėsčiųjų perėjų prieigų papuoš...

  4
 • Neringos gimnazijoje mokiniai žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis
  Neringos gimnazijoje mokiniai žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis

  Nedidelės Neringos gimnazijos entuziastingo mokytojo kūrybingumas bei naujosios technologijos padeda mokiniams priartėti prie pažangiausių mokymosi būdų. Vaikai mokomi naudotis virtualiomis lentomis, o užduotis spręsti taikant skirting...

Daugiau straipsnių