Brandos egzaminų užduotis spausdinant nauja mašina, jas pamato mažiau žmonių

Nacionalinių egzaminų centro (NEC) direktorius Saulius Zybartas teigia, kad šiemet brandos egzaminų užduotis spausdinant nauja linija, jas pamato mažiau žmonių.

Už Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas 1,5 mln. litų kainavusią liniją įsigijęs NEC šių metų brandos egzaminams atspausdins, susegs ir įpakuos apie 162 tūkst. užduočių.

"Jeigu paverstume A4 formato lapais, tai galėtų siekti iki 8 mln. lapų", - penktadienį žurnalistams sakė S.Zybartas.

Jo teigimu, užduotis rengiant naująja linija, sumažėja techninių klaidų tikimybė.

"Kuo tobulesnė, galiu pasakyti labai paprastai - anksčiau buvo spausdinama vadinamaisiais rizografais, kai dedamas A3 formato lapas ir yra kopijuojamas tam tikras skaičius, tarkime 500, lapų. Tuomet kiekvienas lapas sudedamas į atskirą stalčiuką ir tada atsiranda susegimo linija. Žmonių, kurie spausdina, reikia daugiau, jie turi kiekvieną lapą įdėti, kartais būdavo, kad susisega 2 lapus arba trūksta lapo", - kalbėjo NEC vadovas.

"Kita vertus, būdavo daugiau žmonių, daugiau akių, matydavosi visos užduotys išskleistos, dabar šiuo metu užduotis išeina sulenktos, susegtos ir eina tiesiai į pakavimo mašiną", - dėstė jis.

2006-aisiais buvo kilus skandalas dėl egzaminų užduočių paviešinimo atsistatydino tuometinis Nacionalinio egzaminų centro vadovas, pranešimų apie pažeidimus būta ir vėlesniais metais.

Penktadienį žurnalistams bei švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui pademonstravęs, kaip veikia naujoji linija, S.Zybartas taip pat pasakojo, kad su struktūrinių fondų parama stengiamasi padidinti užduotis rengiančių žmonių skaičių, taip pat jau nuo kitų planuojama sudaryti galimybės internete matyti ištaisytas užduotis.

"Jau kitais metais bus galima ir vertinimo-atsakymo lapus matyti internete. Šiuo metu dar popieriniai variantai išduodami, ir Egzaminų centras negali jų išdavinėti tik įvertinus, nes jeigu keliasdešimt tūkstančių išsirikiuos eile, tai tikrai ne. Bet jau kitais metais technologijos leis daryti, kad pačius vertinimo lapus ar konkretų uždavinį, čia dar reikės apsispręsti, bus galima matyti surinkus savo identifikavimo kodą. Tas yra numatyta iš (ES lėšomis finansuojamo - BNS) projekto pinigų", - aiškino jis.

Brandos egzaminų sesija prasidės gegužės 31 dieną visiems privalomu lietuvių kalbos egzaminu.

Kaip jau skelbta, šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė beveik 49,6 tūkst. kandidatų: beveik 700 eksternų, per 600 buvusių mokinių, beveik 3500 suaugusiųjų mokyklų, apie 9500 profesinių ir žemės ūkio mokyklų, 14,8 tūkst. vidurinių mokyklų ir 20,5 tūkst. gimnazijų mokinių.

Pernai egzaminus laikė 50,3 tūkst. kandidatų.

Šiemet dauguma kandidatų (19,7 tūkst.) laikys tris arba keturis (16 tūkst.) egzaminus. Visus šešis egzaminus panoro laikyti 399 kandidatai. Vidutiniškai vienas kandidatas laikys 3,26 egzamino.

Be privalomojo lietuvių kalbos egzamino, šiais metais populiariausi pasirinkimai yra šie: valstybinis istorijos egzaminas (22,7 tūkst. kandidatų), valstybinis matematikos (22,1 tūkst. kandidatų) ir valstybinis užsienio kalbos (anglų) egzaminas, kurį laikys 21,4 tūkst. kandidatų.

Iš mokyklinių egzaminų populiariausi geografijos (11,4 tūkst. kandidatų) ir naujai įvestas technologijų (4,7 tūkst.) brandos egzaminas.

Nors brandos atestatui gauti 2010 metais pakaks dviejų brandos egzaminų - privalomo lietuvių kalbos ir kito pasirenkamojo, - stojantiesiems į aukštąsias mokyklas bus keliami aukštesni reikalavimai.

Šiemet baigusieji mokyklas galės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu bus išlaikę ne mažiau kaip 3 brandos egzaminus - privalomąjį lietuvių kalbos ir du pasirenkamuosius brandos egzaminus. Išimtis - menų studijos: į jas stojant pakaks 2 brandos egzaminų.

Šiemet abiturientai turėjo galimybę rinktis valstybinius matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių,) arba mokyklinius gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių), geografijos, dailės, muzikos, muzikologijos ir technologijų egzaminus.

Kandidatų pasirinkimai rodo, kad lyginant su 2009 metais, 2010 metais, valstybinių brandos egzaminų pasirinkimo skaičius didėja apie 1,45 karto, o mokyklinių - mažėja apie 2 kartus.

Tai, be kita ko, susiję su tuo, kad nuo šių metų atsisakyta tų mokyklinių egzaminų, kurie turi valstybinius analogus.

Valstybinius egzaminus šiemet tikrins apie 1800 vertintojų septyniuose vertinimo centruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Egzaminų organizavimas iš savivaldybių ir valstybės biudžeto kainuos apie 5 mln. litų.


Šiame straipsnyje: egzaminaiabiturientaiNEC

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Miškininkai aptars miškų valdymo reformą
  Miškininkai aptars miškų valdymo reformą

  Šeštadienį Raudondvaryje vyksta Lietuvos miškininkų sąjungos neeilinis suvažiavimas, kuriame ketinama aptarti Aplinkos ministerijos parengtą valstybinių miškų valdymo reformą. ...

 • Vasario 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Vasario 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Vasario 25-oji, šeštadienis, 8 savaitė. ...

 • Miško auginimo specialistai po susitikimo liko nustebę
  Miško auginimo specialistai po susitikimo liko nustebę

  Trečiadienį Aplinkos ministerijos vadovybė į susitikimą dėl valstybinių miškų pertvarkos išsikvietė miško auginimo specialistų bendrijos vyr. miškininkus. Diskusija pavadintas susitikimas miško specialistams paliko ...

 • Lietuvos žiniasklaida be R. Sakadolskio
  Lietuvos žiniasklaida be R. Sakadolskio

  Šiomis dienomis sukanka metai, kai gyvename be žurnalisto Romo Sakadolskio. Ilgametis "Amerikos balso" darbuotojas, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, aktyviai įsitraukė į naujų standartų skiepijimą šalies žiniasklaidoje, jo nu...

 • Legendai nelemta grįžti
  Legendai nelemta grįžti

  Lygiai prieš 70 metų šalies patriotai ir užsienio lietuviai surinko įspūdingą sumą pinigų legendinės Lietuvos kunigaikščių poros Birutės ir Kęstučio paminklo statybai. Kelių aukštų namo dydžio skulptūra su pjedestal...

 • Reprezentaciniams festivaliams – daugiau lėšų
  Reprezentaciniams festivaliams – daugiau lėšų

  Nuo šiol reprezentaciniai miesto festivaliai galės pretenduoti į pastebimai didesnį finansavimą. Tikimasi, kad tai padės gerinti festivalių kokybę ir jų žinomumą. ...

  1
 • Į ministeriją suplaukė pasiūlymai dėl aukštojo mokslo reformos
  Į ministeriją suplaukė pasiūlymai dėl aukštojo mokslo reformos

  Švietimo ir mokslo ministerija iš suinteresuotų institucijų gavo pasiūlymus dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo. Pagal juos, mažieji universitetai siekia išlikti savarankiški, o didieji siūlosi juos prisijungti....

  1
 • Kova lygioje vietoje: nesutariama dėl paminklo Lukiškių aikštėje
  Kova lygioje vietoje: nesutariama dėl paminklo Lukiškių aikštėje

  Tarptautinės dailės kritikų asociacijos Lietuvos sekcija, Lietuvos dailės istorikų draugijos nariai bei Lietuvos kultūros tyrimų instituto darbuotojai kreipiasi į prezidentę, valdžios atstovus kviesdami palikti Lukiškių aikštę be pami...

  4
 • Universitetų jungimas: situacija – kol kas miglota
  Universitetų jungimas: situacija – kol kas miglota

  Aukštojo mokslo optimizacija būtina, tačiau valstybinės aukštosios mokyklos turi nuspręsti ar reforma vyks nuosekliai ir etapais, ar reikia greitos ir kardinalios pertvarkos – apie tai buvo kalbėta diskusijoje dėl valstybinių auk&sca...

  4
 • A. Veryga telkia specialistus kurti savižudybių prevencijos modelį
  A. Veryga telkia specialistus kurti savižudybių prevencijos modelį

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada, kad bus parengtas savižudybių prevencijos modelis, aiškiai nustatantis, kas ir kaip turi reaguoti į ketinimą nusižudyti ar į pačius savižudybių atvejus. ...

  2
Daugiau straipsnių