A.Valinsko lėlė niekam nereikalinga

Panevėžio lėlių vežimo teatro režisieriui Antanui Markuckiui nesiseka parduoti lėlę, primenančią buvusį Seimo pirmininką Arūno Valinską.

„Matyt, reikėjo pardavinėti, kai A.Valinskas buvo ant bangos. Dabar lėle niekas net nesidomi“, – juokavo šio teatro vadovas, lėlininkas Antanas Markuckis. Už marionetę jis prašo bent 2000 tūkstančių litų.

Politiku tapusio buvusio pramogų verslo atstovo lėlę teatro vadovas turi jau porą metų. Ją sukūrė dailininkė Vida Auksutytė.

„Valinską“ siuvėja Janina Pavolienė aprengė gana prašmatniai: švarku su pamušalu, tikros odos batais, iš geros kokybės audinio pasiūtomis kelnėmis, į jas įvėrė diržą su sagtimi.

Iki šiol A.Valinsko lėlę A.Markuckis naudojo vaikų edukacinėse programose. Kai mažiesiems pasakodavo apie marionetes ir rodydavo, kaip jos veikia, pasitelkdavo šią lėlę.

Ji tampoma už virvelių, kraipo galvą, kilnoja rankas ir kojas. Taigi juda tarsi žmogus.

Mintis parduoti „Valinską“ A.Markuckiui kilo, kai internete pamatė pasiūlymą pirkti premjerą Andrių Kubilių primenančią lėlę. Režisierius, palyginęs savąją su „Kubiliumi“ nusprendė, kad pastaroji prastesnės kokybės.

A.Markuckis sakė, kad, nusprendęs parduoti A.Valinsko lėlę, neturėjo ketinimų pasišaipyti iš buvusio Seimo pirmininko ar jį sumenkinti.

Pasak jo, ši marionetė buvo kurta dar tada, kai A.Valinskas sukosi pramogų versle ir imponavo kaip talentingas šios srities profesionalas. Jos paskirtis buvo tokia pat, kaip ir kitų lėlių – vaidinti. Skirtumas tik tas, kad A.Valinsko lėlė pasirodydavo ne spektakliuose, o edukacinėse programose.

„Save“ laiko sandėliuke

A.Markuckis daugiau politikų lėlių neturi, tačiau įžymių yra. Prieš keliolika metų jo kolegos iš Jaroslavlio lėlių teatro jam padovanojo rusų estrados primadonos Alos Pugačiovos ir jos buvusio sutuoktinio, taip pat garsaus dainininko Filipo Kirkorovo lėles.

A.Pugačiovos marionetę režisierius iki šiol kartais naudoja pasirodymuose, o štai F.Kirkorovo lėlės į sceną ir apskritai į viešumą neleidžia.

„Kad dainininkas labai dažnai keičia savo išvaizdą. Pavyzdžiui, dabar jis trumpai nusikirpęs, o jį vaizduojanti mūsų lėlė ilgais, garbanotais plaukais, su skrybėle“, – paaiškino jis.

A.Markuckiui prieš kelerius metus Jaroslavlio lėlių teatro dailininkė Jelena Beresniova padovanojo lėlę,vaizduojančią jį patį. Režisierius prasitarė ją laikąs sandėliuke.

„Taip, taip, „Valinską“ apgyvendinau savo kabinete, o save patį nukišau į sandėliuką“, – juokėsi menininkas.

Režisierius neturi noro parduoti nei savo paties, nei dainininkų lėlių. Neskaudama širdimi atsisveikintų tik su A.Valinsko marionete, bet jos niekas neperka.

A.Markuckis prisipažino atsisakęs anksčiau turėtų ketinimų sukurti visą lėlių Seimą, tautos išrinktuosius primenančias lėles susodinti taip, kaip jie parlamente sėdi.

„Kad tam tiesiog nėra laiko“, – numojo jis ranka.

Prezidentė pakvietė pasirodyti

Panevėžio lėlių vežimo teatras neseniai sulaukė šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimo gegužės 30 dieną atvykti į Vilnių ir Prezidentūros kiemelyje parodyti spektaklį. Tada vyks renginiai Vaikų gynimo dienai pažymėti.

Panevėžiečiai lėlininkai planuoja parodyti J.Radzevičiaus pasaką „Skruzdėlė atsiskyrėlė“.

A.Markuckis neslėpė džiaugsmo dėl kvietimo. Pasak jo, tai pirmas kartas, kai šalies valdžia teatrui parodė tokį dėmesį.

Režisieriaus bičiuliai juokauja, kad jam vertėtų į sostinę nusivežti ir A.Valinsko marionete. Esą tarp buvusio Seimo pirmininko gerbėjų ar politinių oponentų tikrai atsirastų tokių, kurie neatsispirtų šio veikėjo žaviam medžiaginiam prototipui ir jį nusipirktų.

A.Markuckis sako, kad už lėlę gautus pinigus išleistų teatro reikmėms. Pavyzdžiui, nupirktų muilo, tualetinio popieriaus, kitų būtinų daiktų.


Šiame straipsnyje: Valinskaslėlėteatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių