A.Valinskas sako, kad Prezidentė ragina valdančiąją koaliciją išplėsti „tvarkiečiais“

Valdančiajai koalicijai priklausančios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas Arūnas Valinskas tvirtina, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina valdančiuosius išplėsti koaliciją siūlant prie jos prisidėti "Tvarkos ir teisingumo" partijai.

Prezidentės atstovas sako, kad šalies vadovė į koalicijos formavimą nesikiša.

"Kelia labai didžiulį nerimą, kad prezidentė vis dažniau ne tik tarp eilučių užsimena, kad nori matyti valdančiojoje koalicijoje Rolando Pakso partijos atstovus. Kadangi tai yra ne pirmą kartą, aš esu minėjęs ir spaudoje, ir ne taip garsiai. Galiu pasakyti: "taip, yra prezidentės pozicija tokia išsakyta", - pirmadienį "Lietuvos ryto" televizijos laidoje "Lietuva tiesiogiai" kalbėjo A.Valinskas.

Jo teigimu, toks siūlymas išdėstytas ir praėjusį ketvirtadienį, kai prezidentūroje lankėsi Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Pasak A.Valinsko, tuomet esą valstybės vadovė užsiminė, kad TPP reikėtų pakeisti kitais partneriais.

"Atėjo tokie iš pirmųjų lūpų atgarsiai, kad po tam tikrų apsišaudymų prezidentė taip pat pakankamai nesusivaldė ir buvo vos ne tiesioginė užuomina, kad čia reikėtų juos visus greitai keisti", - tvirtino "prisikėlėlių" lyderis.

Anot jo, Seimo pirmininkei valstybės vadovė neva priekaištavo, kad ši nesugeba rasti parlamente sutarimo priimant sprendimus.

"Seimo pirmininkė, kai lankėsi Prezidentūroje, iš prezidentės lūpų išgirdo priekaištą savo darbo kokybei: kaip jūs negalite priimti sprendimų ar įstatymų, susitarkite ir padidinkite (koaliciją - BNS). Šiek tiek kelia šypseną toks suvokimas", - kalbėjo A.Valinskas.

Ketvirtadienį TPP pasiūlė A.Valinsko kandidatūrą į kultūros ministrus, bet D.Grybauskaitė ją atmetė. Penktadienį BNS komentuodamas šį sprendimą A.Valinskas pareiškė norįs girdėti "ne įžeistos bobos poziciją", o oficialią valstybės vadovės poziciją.

Vienas iš pokalbio dalyvių - Liberalų sąjūdžio E.Masiulis - antradienį žurnalistams nepatvirtino šių koalicijos partnerio žodžių. Anot jo, per susitikimą su prezidente kalbėta apie galimybę išplėsti valdančiąją Permainų koaliciją, bet esą galimi partneriai nebuvo įvardyti.

"Buvo kalbėta bendrąja prasme apie galimybes plėsti koaliciją, bet tikrai nebuvo įvardijama viena ar kita politinė jėga. Manau, kad ne prezidentė, o pats parlamentas ir parlamente dirbančios frakcijos yra tie subjektai, kurie gali tarpusavyje tartis ir spręsti, kokia koalicija turi egzistuoti ir kas ją turi sudaryti", - teigė E.Masiulis.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys antradienį BNS teigė, kad prezidentė nesikiša į koalicijos formavimą: "Prezidentė nesikiša į koalicijos formavimą. Tai yra pačių politinių partijų reikalas."

Partijos "Tvarka ir teisingumas" frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis antradienį BNS sakė nenorįs komentuoti jų galimybių paremti centro-dešinės koaliciją, apie tai girdįs pirmą kartą.

Kita vertus, jis teigiamai įvertino, kad valdantieji su prezidente ieško būdų, kaip sustiprinti savo pozicijas ir galvoja, kaip valdyti valstybę.

"Patinė situacija Seime negali ilgai trukti. Normalu, kad ieškoma galimybių ją pakeisti (...) Opozicija ieško variantų, kaip sustiprinti savo pozicijas ir tapti dauguma. Valdantieji ieško savų būdų sustiprėti. Tuos svarstymus iš abiejų pusių vertinu teigiamai", - kalbėjo V.Mazuronis.

Dabartinę valdančiąją koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, TPP, Liberalų ir centro sąjunga. Ji turi 70 balsų parlamente. Partijos "Tvarka ir teisingumas" frakcija Seime turi 18 narių.


Šiame straipsnyje: koalicijaValinskasgrybauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių