A.Valinskas: Lietuva vis labiau pataikauja Rusijai (papildyta)

Gruzijos ambasadorius Lietuvoje tyliai apgailestauja, kad Lietuvos Seimas  iš savo darbotvarkės išbraukė rezoliuciją dėl situacijos Gruzijoje. Juo Maskva būtų paraginta išvesti savo ginkluotąsias pajėgas iš Gruzijos teritorijos. Anot Gruzijos ambasadoriau tokia Lietuvos rezoliucija būtų tarsi vandens lašas dykumoje ilgai prabuvusiam žmogui.

Tuo tarpu Valdančiajai koalicijai priklausančios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas, parlamentaras Arūnas Valinskas teigia, kad A.Valinskas sako, kad rezoliucijos padėjimas į stalčių nėra atsitiktinumas.Pasak jo, Lietuvos demonstruojamas abejingumas Gruzijai reiškia šalies vertybių išdavystę.

„Tai yra toks pragmatiškas tylėjimas, bet ne vardan tos, o vardan naudos. (...) Jūs patylėkite apie Gruziją, aš (turimas galvoje Rusijos premjeras Vladimiras Putinas – red. past.) atvažiuosiu pas jus. Ir mes tai darome“, - sako A.Valinskas.

Kritiką skyrė ne D.Grybauskaitei

Daugiausia kritikos dėl politikos iš išskaičiavimo politikas pažėrė ne Prezidentei Daliai Grybauskaitei, atsisakiusiai vykti š Gruzijos nepriklausomybės dienos minėjimą ir nekvietusios Gruzijos prezidento švęsti Kovio 11-osios, bet valdančiajai Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai.

Esą būtent jie lemia Seimo rezoliucijos nepriėmimą bent tol, kol V. Putinas pateiks savo atsakymą, ar ketina apsilankyti Lietuvoje birželio pradžioje.

„Manoma, kad rezoliucija sukeltų papildomų didesnių įtampų tarp prezidentės ir koalicijos. Merkantilinis interesas yra aukščiau tų vertybių, kurios anksčiau jų pačių buvo deklaruojamos“, - teigė A.Valinskas.

Savo ruožtu A.Valinskas sako, kad trečiadienį vyksiančiuose koalicijos partnerių pusryčiuose dar stengsis valdančiuosius įkalbėti nesitaikyti prie Rusijos norų.

„Mes taip pat apsisakome už visapusiškų santykių su Rusija plėtojimą, bet kategoriškai nemanome, kad tai turi vykti vertybių Lietuvos politikoje išsižadėjimo sąskaita“, - sakė A.Valinskas

Gruzijos ambasadorius: rezoliucijos reikia ir Lietuvai

Savo ruožtu spaudos konferencijoje kartu su A.Valinsku dalyvavęs Gruzijos ambasadorius Georgas Kerdikoshvilis buvo ambasadoriškai nuosaikus. Jis vengė aštresnių pasakymų, tačiau leido suprasti, kad rezoliucijos dėl padėties Gruzijoje priėmimo atidėjimas jam ypač skaudus.

“Tos rezoliucijos reikia ne tik Gruzijai. Jos reikia ir Lietuvai, kad joje neužgestų laisvės troškimas”, - sakė G.Kerdikoshvilis.

Anot jo, Gruzijai ši Lietuvos Seimo rezoliucija būtų tarsi gėlo vandens lašas dykumoje beklaidžiojančiam žmogui.

„Tai Gruzijai yra pati svarbiausia rezoliucija, kokia kada nors yra buvusi. Noriu priminti, kad V.Putino fašistinė politika, kuri remiasi kraujo troškimu nusipirko politikus pasaulio mastu, nusipirko žurnalistus, o to, ko nenusipirko už  pinigus, nusipirko už didelius pinigus“, - sakė ambasadorius.

Pasak jo, Lietuvos palaikymas Gruzijai itin svarbus tam, kad ji nebūtų visiškai atitverta „nelyginant Berlyno siena“ nuo pasaulio ir pasaulis išgirstų apie tikrąją situaciją Kaukazo šalyje.

“Politiką kuria žmonės. Gruzinų ir lietuvių tautų draugystei niekas negali užkirsti kelio. Draugystei niekas negresia“, - vylėsi sulauksiąs paramos iš Lietuvos visuomenės ambasadorius.


Šiame straipsnyje: GruzijaRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių