A.Valinskas kol kas nekelia sparnų iš Seimo

Seimui atmetus pirmalaikių rinkimų idėją, vienos iš valdančiųjų jėgų - Tautos prisikėlimo partijos (TPP) - lyderis Arūnas Valinskas neskuba vykdyti savo pažado svarstyti, ar atsisakyti mandato.

Ketvirtadienį parlamentarai nepritarė opozicijos iniciatyvai kitų metų vasario mėnesį rinkti naują Seimą. Šiai iniciatyvai buvo pritaręs ir A.Valinskas, pareiškęs nusivylimą praėjusią savaitę parlamento priimtu sprendimu neatimti mandato iš Konstituciją šiurkščiai pažeidusio ir priesaiką sulaužiusio savo buvusio bendražygio Aleksandro Sacharuko.

„Labai rimtai svarstau padėti mandatą ir pasakyti „ačiū, aš su tokia kompanija, kurioje yra priesaiką sulaužęs Seimo narys, nematau prasmės toliau dirbti“, - prieš savaitę portalui pareiškė TPP vadovas.

A.Valinskas tuomet tvirtino, kad tokį žingsnį jis žengtų, jeigu Seimas išvis atsisakytų svarstyti „savo legitimumo klausimą“, tai yra atmestų ne tik siūlymą dėl pirmalaikių rinkimų, bet ir atsisakytų kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) išaiškinimo dėl po apkaltos mandatą išsaugojusio A.Sacharuko statuso.

Ketvirtadienį po balsavimo dėl pirmalaikių rinkimų atmetimo paklaustas, ar jau pakėlė sparnus iš Seimo, TPP vadovas atsakė: „Išnaudotos dar ne visos priemonės išsiaiškinti klausimą dėl šio Seimo, kuriame yra priesaiką sulaužęs parlamentaras, legitimumo. Lauksiu kitų sprendimų“.

Jis patvirtino galutinį apsisprendimą dėl buvimo Seime priimsiąs po to, kai parlamentarai apsispręs, ką daryti su iniciatyva A.Sacharuko klausimu pakartotinai kreiptis į KT. Tokį siūlymą yra pateikęs socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, kuris pradėjo konsultacijas su teisininkais, ar yra galimas ir būtinas naujas krepimasis į KT.

„Yra dar V.Andriukaičio iniciatyva. Reikia pažiūrėti, kaip ji bus įvertinta“, - sakė A.Valinskas.

Jeigu ir šis kreipimasis būtų atmestas, tuomet TPP vadovas teigia "tikrai labai rimtai" svarstysiąs, ar padėti mandatą. „Apie mano sprendimą visi sužinosite labai operatyviai, kai tik jis bus priimtas“, - patikino A.Valinskas.

Valdantieji konservatoriai iš pradžių lyg ir rėmė V.Andriukaičio pasiūlymą dėl pakartotinio kreipimosi į KT A.Sacharuko klausimu. Tačiau vėliau ėmė abejoti tokio kreipimosi galimybe ir būtinumu.

Dalis konstitucinės teisės specialistų irgi labai skeptiškai įvertino šią iniciatyvą, tvirtindami, kad KT jau pasisakė A.Sacharuko klausimu ir jau nieko naujo nebepasakys.

Praėjusį ketvirtadienį Seimui pritrūko balsų apkaltos būdu iš parlamento pašalinti opozicinės Krikščionių partijos frakcijos narį A.Sacharuką. Jis į Seimą pateko pagal TPP kandidatų sąrašą, tačiau prieš metus pradėjo konfliktuoti su šios partijos vadovu A.Valinsku ir kartu su kai kuriais kitais buvusio Seimo pirmininko bendražygiais išėjo į Krikščionių partiją.

A.Valinskas prieš savaitę teigė, kad svarstytų galimybę atsisakyti mandato, jeigu Seimas „paskęstų begalinėse diskusijose“ dėl kreipimosi į KT.

TPP lyderis taip pat užsiminė, kad pats nedalyvautų pirmalaikiuose Seimo rinkimuose, jeigu tokie būtų paskelbti, bei abejojo, ar sieks Seimo nario mandato, jeigu rinkimai įvyktų laiku – 2012 metų spalį.

A.Valinskas kartu su kitais dabartinio parlamento nariais prisiekė lygiai prieš dvejus metus – 2008-ųjų lapkričio 17 dieną. Tą pačią dieną jis iš antro karto buvo išrinktas Seimo pirmininku, nes TPP įėjo į keturių centro dešinės partijų valdančiąją koaliciją ir jos partneriai susitarė A.Valinską išsirinkti parlamento vadovu.

Tačiau šiose pareigose A.Valinskas išbuvo mažiau nei metus. 2009-ųjų rugsėjo pradžioje jam pareikštas Seimo narių nepasitikėjimas ir naująja Seimo vadove išrinkta konservatorė Irena Degutienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių