A.Valinskas: „Koalicija – ne kavos servizas, kurį namų šeimininkė stumdo kaip nori“

Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas Arūnas Valinskas kaltina Prezidentę autoritariniais veiksmais ir deklaruoja pasiryžimą tam pasipriešinti.

Dėl „bobos“ neturėtų įsižeisti

A.Valinskas penktadienį pareiškė, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra „įsižeidusi boba“, nes neargumentuoja savo pozicijos netvirtinti jo naujuoju kultūros ministru.

Šeštadienį po TPP susirinkimo Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje A.Valinskas tvirtino kol kas neišgirdęs valstybės vadovės pozicijos, kad ji būtų įsižeidusi ar supykusi dėl tokio pareiškimo. „Jeigu tas skandalas ir toliau bus dirbtinai eskaluojamas, yra du būdai. Jeigu ji išties pasakys, kad yra įsižeidus, aš žengsiu atitinkamus žingsnius. Jeigu Prezidentė įsižeidusi, esu pasiryžęs atsiprašyti, tik nematau pagrindo, dėl ko taip daryti turėčiau. Arba, jeigu galvojama, kad apšmeižiau Prezidentę, yra būdas teismo keliu išspręsti tą klausimą. Visi prieš teismą lygūs“, - kalbėjo A.Valinskas.

Jo nuomone, žodis „boba“ neturėtų įžeisti moters. „Kai vyrą pavadina boba, jis gali įsižeisti. Bet čia neturėtų būti jokios problemos“, - sakė A.Valinskas.

Palygino su namų šeimininke

Pasak TPP lyderio, D.Grybauskaitė, pranešdama apie nenorą skirti jo kultūros ministru, pakalbėjo „grynai emociniu pagrindu“. Ir tai esą jau nebe pirmas kartas. „Jau esu daug kartų sakęs ir dabar galiu pakartoti - karalius yra nuogas. Einama link autoritarinio valdymo. Valstybėje, perfrazuojant „Hamletą“, danų karalystėje nėra taip viskas gerai. Mes tą matome ir apie tai garsiai kalbame. Yra taikomi dvigubi, trigubi, keturgubi standartai, savi žmonės sodinami į įvairias vietas, neargumentuotai kapojamos galvos, elgiamasi tiesiog bravūriškai. Nereikia galvoti, kad dėl to tylėsime ir tik klusniai kilnosime rankas. Esame savarankiška politinė jėga. Netylėsime, kalbėsime, atkreipsime dėmesį į tokias negeras perspektyvas. Didžiuliais žingsniais einama autokratinio valdymo link“, - sakė A.Valinskas.

Jis priminė, kad iš pareigų visiškai neargumentuotai šių metų pradžioje buvo atleistas užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas. Be to, Prezidentė griauna įdirbį šalies diplomatijos sferoje. „Demonstratyviai užbraukiami mūsų dvidešimties metų pasiekimai kovojant dėl tos pačios Gruzijos laisvės, atmetant jos draugiškus kvietimus apsilankyti. Prie ko šitaip prieisime“, - retoriškai klausė TPP vadovas.

A.Valinskas sakė nemetąs pirštinės D.Grybauskaitei, tik atkreipiantis dėmesį į prastas tendencijas. „Esu pasakęs koalicijos partneriams, kad neargumentuotais pareiškimais einama labai blogu keliu. Taip netrukus gali būti aukojamas ir pats Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius. Jau buvo tokių signalų“, - tvirtino jis.

TPP vadovas prisiminė prieš kelias dienas ištartą A.Kubiliaus frazę, kad „ministrai nėra kavos puodeliai, jų taip lengvai nepakeisi“. „Aktualizuodamas pratęsčiau šią mintį – koalicija nėra kavos servizas, kurį namų šeimininkė gali stumdyti kaip nori“, - pareiškė A.Valinskas, sukeldamas į spaudos konferenciją susirinkusių žurnalistų suglumimą ir šypsenas. Penktadienį Prezidentę pavadindamas „įsižeidusia boba“, šeštadienį A.Valinskas ją dar pavadino „namų šeimininke“.

Gali atsisakyti

TPP pirmininkas teigė, kad partijos pozicija dėl kultūros ministro kol kas nesikeičia. Tačiau jis leido suprasti galbūt pats atsisakysiąs kandidatavimo į ministerijos vadovus. „Pirmadienį kalbėsiu su premjeru ir aptarsime situaciją. Mažiausiai norėjau ministrauti. Ar aš atsiimsiu savo kandidatūrą, ar kitaip išspręsiu tas problemas, pirmadienį pamatysite“, - sakė A.Valinskas.

Politikas neįvardijo, kas galėtų tapti kitu TPP kandidatu į kultūros ministrus, jeigu jis pats atsisakytų šių pareigų. Tačiau A.Valinskas paneigė, kad tai galėtų būti jo žmona Inga Valinskienė: „Dar betrūko man ministrienės. Ne“.

A.Valinskas taip pat pareiškė, kad Prezidentei nebus teikiami keli kandidatai, kaip ji panūdo. „Prezidentė neturi teisės reikalauti to. Reikia skaityti Konstituciją“, - pastebėjo TPP vadovas.

Jis paneigė, kad TPP savo veiksmais griauna valdančiąją keturių centro dešinės partijų koaliciją arba ieško pretekstų iš jos išeiti. „Jeigu norėtume koaliciją sugriauti, mes iš jos seniai išeitume. Mes niekada solidžiai nekalbėjome apie tai, kad trauksimės, niekada nekėlėme to klausimo. Nieko negriauname ir nešantažuojame“, - kalbėjo A.Valinskas.

Politikas tikino, kad TPP „gynė ir gins A.Kubiliaus nugarą“ nuo galimų politinių pasikėsinimų, tai yra nuo nuvertimo iš premjero posto. Tačiau partija esą pasirengusi svarstyti opozicijos pasiūlymą nagrinėti galimybę skelbti pirmalaikius Seimo rinkimus, nes TPP esą jų nebijo.

A.Valinskas tikisi, jog „dabar atsiras ir daugiau kalbančių bei atkreipiančių dėmesį į tai, kad ne viskas šalyje yra gerai“.

Pasiūlytas vietoje R.Vilkaičio

Ketvirtadienį A.Valinskas buvo pasiūlytas skirti kultūros ministru vietoje dabartinio ministerijos vadovo Remigijaus Vilkaičio, kuriam TPP pareiškė nepasitikėjimą ir pareikalavo jo atstatydinimo.

Tačiau Prezidentė pareiškė skeptišką nuomonę apie A.Valinską, pareiškusi, kad neketina jo skirti ministru, nes jis esą neturi visuomenės pasitikėjimo. TPP lyderis tokią valstybės vadovės nuomonę pavadino „įsižeidusios bobos“ pozicija ir pareikalavo konkrečių, argumentuotų prieštaravimų siūlomai kandidatūrai į kultūros ministrus.

Premjeras A.Kubilius žadėjo pirmadienį oficialiai pateikti Prezidentei A.Valinsko kandidatūrą bei siūlymą atleisti R.Vilkaitį, jeigu TPP iki to laiko nepersigalvos.


Šiame straipsnyje: ValinskasVilkaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių