Autobusas - ne vieta dviračiui

Važinėjate dviračiu? Valio. Jums ploja visi - nuo žaliųjų iki biurokratų. Bet jei sumanysite dviratį įsikelti į autobusą ar troleibusą, durys jums bus užtrenktos.

Nauji autobusai iš Vakarų Europos naujos aptarnavimo kultūros į Vilnių neatnešė. Tuo spėjo įsitikinti savivaldybės viešojo antžeminio ir požeminio transporto infrastruktūros gerinimo darbo grupės narys Augustas Didžgalvis. Nusprendęs dviratį įsikelti į autobusą jis buvo priverstas daugiau nei valandą įrodinėti savo teisę kartu vežtis bagažą. „Įsikėliau dviratį į autobusą, nes į Tauro kalną sunku minti. Man dar nespėjus įlipti, vairuotojas prispaudė durimis galinį ratą, o vėliau atsisakė pajudėti iš vietos, kol išlipsiu. Bet juk taisyklėse neparašyta, kad negalima vežti dviračių. O kas neparašyta, reiškia, galima daryti", - grindė savo veiksmų teisėtumą A.Didžgalvis.

Nesulaukdamas, kol autobusas pajudės, A.Didžgalvis iškvietė policiją ir paprašęs pareigūnų patikrinti vairuotojo blaivumą, išdėstė visas konflikto aplinkybes.

„Mane palaikė visi 30-ame autobuse buvę keleiviai, bet nusprendžiau, kad pareigūnai turi užfiksuoti, kaip vairuotojas nesilaiko egzistuojančių taisyklių, pagal kurias žmogus prie vairo turi būti mandagus, paslaugus, paprašius prisistatyti. Šiuo atveju viso to nebuvo", - aiškino „Vilniaus autobusų" aptarnavimo kokybe nepatenkintas keleivis.

Įspėja apie padarinius

Bendrovės „Susisiekimo paslaugos" direktorius Vaidotas Antanavičius apgailestavo, kad kol kas keleivių vežimo taisyklėse neaprašyta dviračių vežimo tvarka. Šiuo metu vienareikšmiškai galima tvirtinti tik vieną dalyką - dviratis nėra bagažas.

„Sutikite, keistokai skamba, jeigu dviratį vadiname bagažu. Jeigu jis atitinkamai įpakuotas, tuomet taip. Priešingai, jis - griozdas. O griozdų vežti negalima. Taisyklės turėtų būti patobulintos ir jose reiktų numatyti dviračių klausimą", - dėstė savo poziciją „Susisiekimo paslaugų" vadovas.

Nuskriaustas besijaučiantis A.Didžgalvis tvirtino, kad jo atvejis gali būti precedentas. Tačiau „Susisiekimo paslaugų" vadovas skubėjo paprieštarauti ir apsaugoti keleivių interesą nuo tokio precedento pergalės.

„Dviratis yra transporto priemonė. Kas bus, jei kiekvienas važiuojantis dviračiu norės viena stotelę pavažiuoti autobusu. O jeigu kas nors užsimanys įkelti motorolerį? Tai juk ne mama su vaiku ar neįgalusis vežimėlyje. Lyginti dviratį ir neįgalųjį, kaip darė šis žmogus, tikra demagogija", - piktinosi V.Antanavičius.

Vakarų patirtis - skirtinga

„Vilniaus autobusų" direktorius eksploatacijai Rimantas Markauskas tvirtino susipažinęs su A.Didžgalvio skundu, tačiau nelabai tiki visais jo argumentais.

Dalį nukentėjusio keleivio teiginių direktorius buvo pasirengęs paneigti asmeniškai.

„Jis rašo, kad Vakaruose autobusuose galima vežioti dviračius. Daugybę kartu buvau Miunchene (Vokietija) ir nė sykio to nemačiau. Kas bus, jei visi susės su dviračiais, juk vietos žmogui neliks. Gali kilti konfliktas su keleiviais, kaip buvo atsitikę pernai. Tuomet keleiviai patys išmetė vieną tokį dviratininką", - kalbėjo R.Markauskas. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių