AukščiausiojoTeismo sprendimas buvusio VTF vadovo P.Milašausko byloje - birželį

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį išnagrinėjo buvusio Valstybės turto fondo (VTF) vadovo Povilo Milašausko bylą.

Verdiktą, ar P.Milašauskas piktnaudžiavo tarnyba privatizuojant bendrovę "Alita" ir privalo valstybei sumokėti beveik 1,8 mln. litų, LAT turėtų paskelbti birželio 1-ąją.

Vilniaus apygardos prokuratūra apskundė Vilniaus apygardos teismo (VAT) pernai gruodį priimtą nutartį. Tuomet teismas paskelbė, kad P.Milašauskas nepadarė jam inkriminuotos nusikalstamos veikos, todėl jis atleistas nuo prievolės Turto fondui sumokėti 1,754 mln. litų.

Pernai rugpjūtį Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas pripažino P.Milašauską piktnaudžiavus tarnyba ir priteisė jam sumokėti 1,754 mln. litų VTF naudai bei 13 tūkst. litų baudą.

Pasak Vilniaus apygardos vyriausiojo prokuroro Ramučio Jancevičiaus, būtent šio teismo nuosprendis yra tinkamas ir teisingas. Kasaciniame skunde teigiama, kad apeliacinės instancijos teismas bylos aplinkybes išnagrinėjo neišsamiai, neįvertino visų įrodymų, o į kaltinamuosius įrodymus net neatsižvelgė.

Anot prokuroro, VAT analizavo tik paties P.Milašausko ir liudytojų argumentus, kuriuose teigiama, kad pašalintasis iš "Alitos" privatizavimo konkurso Italijos verslininkas Luigiterzo Bosca (Luidžiterco Bosca) vengė sudaryti sandorį su valstybe, o derybos iki galo dar nebuvo baigtos.

Kasaciniame skunde tvirtinama, kad byloje nėra kvestionuojamas pats L.Boscos pašalinimo klausimas - neteisėtumas esą kyla iš to, kad jis iš konkurso buvo pašalintas nesąžiningai ir netinkamai. Jei buvęs VTF vadovas manė, kad L.Bosca neketina pasirašyti sutarties ar vilkina derybas, pasak prokuroro, jis turėjo laikytis įstatymuose numatytos tvarkos, o jos besilaikant valstybei nebūtų kilusi tiek didelė turtinė, tiek neturtinė žala.

"Skundas keistokas", - teigė P.Milašausko advokatas Valentinas Staugaitis. Jis tvirtino, kad VAT nutartis yra tinkama ir pagrįsta, nes esą apeliacinės instancijos teismas analizavo ne "Alitos" sandorio aplinkybes, o paties P.Milašausko veiksmus.

Pasak advokato, buvęs VTF vadovas vykdė viešojo konkurso komisijos valią, manė, kad "Alitai" gali kilti grėsmė ir siekė palankiausio sprendimo valstybei, o ne sau.

Pirmosios instancijos teismas, kaip minėta nutarė, kad P.Milašauskas nepagrįstai ir neteisėtai pašalino L.Bosca iš "Alitos" privatizavimo konkurso, dėl neteisėtų buvusio VTF vadovo veiksmų valstybė patyrė didelę žalą, be to, buvo sumenkintas valstybės įvaizdis užsienio investuotojų akyse.

Tačiau Vilniaus apygardos teisėjų kolegija padarė išvadą, kad buvęs VTF vadovas tik įformino viešojo konkurso komisijos, kuri ir elgėsi nepagrįstai, sprendimą.

"Alita" 2003 metais buvo parduota jos vadovų komandai už 57,55 mln. litų, nors geriausią - 90,7 mln. litų - pasiūlymą privatizuojant įmonę buvo pateikęs L.Bosca.

Teigiama, kad konkurso komisija buvo gavusi slaptą specialiųjų tarnybų pažymą, jog Italijos verslininkas yra susijęs su nusikalstamomis grupuotėmis. Tuo tarpu Valstybės saugumo departamentas 2006 metų spalį yra kategoriškai pareiškęs, kad Turto fondui neteikė jokios pažymos dėl L.Boscos sąsajų su tokiomis grupuotėmis.

"Alitos" privatizavimas susijęs ir su politiniais skandalais, į kuriuos buvo įtraukti visi tuometiniai šalies vadovai - premjeras Algirdas Brazauskas, prezidentas Rolandas Paksas ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu Turto fondas, 2006 metais pralaimėjęs bylą dėl neteisėto Italijos verslininko pašalinimo iš "Alitos" privatizavimo konkurso, sumokėjo jam 1,754 mln. litų kompensaciją dėl patirtos žalos.

Konstitucinis Teismas 2006 metais nusprendė, kad 2003 metų gruodžio mėnesio Vyriausybės nutarimas, įteisinantis "Alitos" privatizavimą, prieštarauja Konstitucijai. Tais pačiais metais speciali Seimo komisija įvertino, kad privatizuojant "Alitą" valstybei buvo padaryta 35,905 mln. litų žala.


Šiame straipsnyje: MilašauskasAlitateismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Prezidentė duos startą didžiausiam moksleivių bėgimui šalyje
  Prezidentė duos startą didžiausiam moksleivių bėgimui šalyje

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, rugsėjo 25 dieną, 11 valandą lankysis „Atgajos“ specialiojoje mokykloje, kur paskelbs didžiausios šalyje moksleivių paramos akcijos „Solidarumo bėgimas“ pradžią ir duos start...

 • Lietuvos karo laivas dalyvaus tarptautinėse pratybose Švedijoje
  Lietuvos karo laivas dalyvaus tarptautinėse pratybose Švedijoje

  Rugsėjo 23–28 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“ dalyvaus didžiausiose šiais metais Švedijos karinėse pratybose „Aurora 17“. ...

  3
 • Į pajūrį įsiverš bobų vasara
  Į pajūrį įsiverš bobų vasara

  Pajūrį merkę stiprūs lietūs pasitrauks. Juos pakeis šilti, saulėti, sausi ir malonūs orai – prasidės gyventojų taip laukta bobų vasara. Tačiau, kaip ir šiųmetė vasara, ji nestebins šilumos rekordais. ...

  1
 • Karo klajūnų odisėja
  Karo klajūnų odisėja

  Kelios senos fotografijos ir nedidelis albumas su palinkėjimais tada dar septynmetei mergaitei – tai beveik ir viskas, kas šiandien mena internuotų lenkų karininkų ir karių buvimą Lietuvos pajūryje. Keturiems tūkstančiams kariški...

 • Lenktynėse autobusas vėl liko trečias
  Lenktynėse autobusas vėl liko trečias

  Diena be automobilio uostamiestyje prasidėjo tradicinėmis lenktynėmis miesto gatvėmis. Varžytasi, kas greičiau – autobuso keleivis, automobilio ar elektromobilio vairuotojai ar dviratininkas – pasieks kelionės tikslą. ...

  2
 • Daugėja rajonų, dėl liūčių skelbiančių ekstremalią situaciją
  Daugėja rajonų, dėl liūčių skelbiančių ekstremalią situaciją

  Lietuvai, ypač šiauriniam ir šiaurės rytų regionui, kenčiant nuo stiprių liūčių, jau kelios savivaldybės savo teritorijoje paskelbė ekstremalią situaciją. ...

  1
 • Melnragę atakavo mėlynieji žmogeliukai
  Melnragę atakavo mėlynieji žmogeliukai

  Penktadienį paryčiais klaipėdiečius pažadino įtartini sprogimai Melnragės paplūdimyje. Buvo tokių, kurie, išvydę siauromis pajūrio gyvenamojo rajono gatvelėmis lakstančius ginkluotus vyrus, skambino visoms esamoms ir nesamoms tarnyboms, bai...

  10
 • Vilniaus Pilies gatvės muzikantai: per valandą galima uždirbti ir 30 eurų
  Vilniaus Pilies gatvės muzikantai: per valandą galima uždirbti ir 30 eurų

  Gatvės muzika vieniems pomėgis, kitiems – darbas. Gatvės muzikantus Romaną ir Justą vienija bendras pomėgis, tačiau jų istorijos – skirtingos. Tiesa, abu sutinka, kad užsidirbti iš grojimo gatvėje įmanoma. ...

 • Kauno pėsčiųjų perėjų prieigas papuošė 3D piešiniai
  Kauno pėsčiųjų perėjų prieigas papuošė 3D piešiniai

  Pėsčiųjų saugumui didinti Kaunas vėl renkamasi netradicines ir kūrybiškas priemones. Kauno miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su gatvės meno dailininku Sauliumi Gudelevičiumi, 10 pavojingų mieto pėsčiųjų perėjų prieigų papuoš...

  4
 • Neringos gimnazijoje mokiniai žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis
  Neringos gimnazijoje mokiniai žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis

  Nedidelės Neringos gimnazijos entuziastingo mokytojo kūrybingumas bei naujosios technologijos padeda mokiniams priartėti prie pažangiausių mokymosi būdų. Vaikai mokomi naudotis virtualiomis lentomis, o užduotis spręsti taikant skirting...

Daugiau straipsnių