Atsisveikinimas su A.Brazausku vyksta prezidentūroje (programa)

Velionis prezidentas Algirdas Brazauskas bus pašarvotas antradienį Prezidentūroje, o laidotuvės vyks ketvirtadienį sostinės Antakalnio kapinėse.

Atsisveikinimo su buvusiu prezidentu ir premjeru renginių grafiką pirmadienį sudarė speciali komisija.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys po komisijos posėdžio žurnalistams sakė, kad antradienio rytą įvyks gedulingas Seimo posėdis, kuris yra netiesioginė valstybinių laidotuvių dalis.

Vėliau A.Brazausko palaikai su procesija bus atgabenti į Prezidentūrą ir pašarvoti Kolonų salėje, kur su mirusiu šalies vadovu atsisveikins esami ir buvę valstybės vadovai, signatarai, partijų, buvusių Vyriausybių atstovai.

Visuomenė su prezidentu galės atsisveikinti antradienį ir trečiadienį.

"Bus galima laisvai patekti į Kolonų salę per prezidentūros kiemą", - sakė L.Balsys, pridūręs, jog laidotuvių komisija prašo ir rekomenduoja nenešti didelių vainikų, o geriau atnešti gėlių.

Ketvirtadienį bus aukojamos Šv.Mišios, o vėliau su A.Brazausku galės atsisveikinti užsienio svečiai - esami ir buvę valstybių vadovai, diplomatai.

"Visiems užsienio svečiams Užsienio reikalų ministerija yra išplatinusi informaciją. Yra išsiųstos notos (...), taip pat ir buvusiems kitų valstybių vadovams, kurie A.Brazausko vadovavimo metais buvo taip pat buvo valstybių vadovai. Manau, artimiausiu metu sulauksime patvirtinimų, kas iš užsienio valstybių vadovų ir svečių atvyksta", - kalbėjo L.Balsys.

Ketvirtadienį 14 val. A.Brazausko karstas su procesija pajudės Antakalnio kapinių link. Laidotuvių ceremonija užtruks apie valandą. Pasak L.Balsio, A.Brazauskas bus palaidotas naujai pradedame prezidentų panteone. Karstas bus vežamas ant karinio lafeto, jį lydės kariuomenės garbės sargybos kuopa.

Po sunkios ligos 77 metų A.Brazauskas mirė šeštadienį savo namuose Vilniuje.

Atsisveikinimo su A.M. Brazausku programa

2010 m. birželio 29 d., antradienis

09:45- 10:30 Karsto su velionio Prezidento A. M. Brazausko palaikais procesija iš Vilniaus Universitetinės Antakalnio ligoninės į Prezidentūros Kolonų salę (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

10:00 -10:30 Gedulingas Lietuvos Respublikos Seimo posėdis (Lietuvos Respublikos Seimas, Gedimino pr. 53)

11:40 Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės I. Degutienės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus, Prezidento V. Adamkaus atsisveikinimas su Velioniu Prezidentūros Kolonų salėje (Prezidentūra, Daukant a. 3)

12:00 -13:00 Su Velioniu atsisveikina bendražygiai: bendrapartiečiai, Nepriklausomybės akto signatarai, pirmosios ir A.M.Brazausko vadovautos vyriausybės nariai, Prezidento A.M. Brazausko patarėjai (organizuotos grupės atvyksta nuo Krašto apsaugos ministerijos pusės);

13:00-20:00 Visuomenės bei organizuotų grupių atsisveikinimas su Velioniu Kolonų salėje
(visuomenės įėjimas pro vartus nuo Universiteto pusės, organizuotos grupės nuo KAM pusės);

2010 m. birželio 30 d., trečiadienis

10:00-20:00 Visuomenės bei organizuotų grupių atsisveikinimas su Velioniu Kolonų salėje Prezidentūra,S. Daukanto a. 3)

2010 m. Liepos 1d., ketvirtadienis

09:00-10:00 Šv. Mišios Arkikatedroje Bazilikoje

11:00 Užsienio valstybių vadovų, aukščiausiųjų atstovų ir diplomatų atsisveikinimas su Velioniu Kolonų salėje (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

13:00 Lietuvos Respublikos vadovybės atsisveikinimas su Velioniu Prezidentūros Kolonų salėje;

13:15 Uždaras artimųjų atsisveikinimas su Velioniu Kolonų salėje (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

13:50 Karsto su Velionio palaikais išnešimas iš Kolonų salės, Garbės sargybos kuopos atsisveikinimas Prezidentūros vidiniame kieme (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

14:00 Laidotuvių procesijos išvykimas į Antakalnio kapines;

15:00 Laidotuvių procesijos atvykimas į Antakalnio kapines,Valstybinių laidotuvių
ceremonija Antakalnio kapinėse.

Lankytojų dėmesiui: Laidotuvių komisija prašo lankytojų nesinešti su savimi didelių krepšių ar kitų patikros reikalaujančių daiktų, kad nebūtų apsunkintas patekimas į Kolonų salę.

Komisija taip pat kviečia žmones nešti ne vainikus, o gėlių, kurios vėliau papuoš Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko kapą.

Organizuotos grupės kviečiamos registruotis iš anksto suderinus apsilankymo laiką tel. 8 -5-2664073. Kreiptis į p. Auksę Čepkauskaitę.


Šiame straipsnyje: Brazauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių