Atsistatydino vyriausioji Prezidentės patarėja A.Nugaraitė (papildyta 12.20 val.)

Praėjus pirmiesiems kadencijos metams pradeda byrėti Prezidentės Dalios Grybauskaitės komanda.

Atleista dėl "dalykinių priežasčių"

Iš užimamų pareigų pasitraukė valstybės vadovės patarėja vidaus politikos klausimais Audronė Nugaraitė. Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys patvirtino, kad jau yra pasirašytas valstybės vadovas įsakymas dėl darbo santykių nutraukimo su A.Nugaraite.

Plačiau nekomentuojama, dėl kokių priežasčių iš D.Grybauskaitės komandos traukiasi ši patarėja. L.Balsys tvirtino, kad "pasiektas abeijų pusių sutarimas" dėl darbo santykių nutraukimo, tačiau atstovas spaudai teigė nedalyvavęs Prezidentės pokalbiuose su A.Nugaraite, dėl to nežinąs tikrųjų motyvų.

"Tai buvo abiejų šalių sutarimas. Prezidentė taip susitarė su A.Nugaraite ir pastarąją turbūt tenkino tokia formuluotė", - sakė L.Balsys.

Paklaustas, ar patarėja atleidžiama dėl kokių nors nesutarimų su Prezidente arba blogo darbo, atstovas spaudai atsakė: "Esame politinio pasitikėjimo pareigūnai. Šiuo atveju nėra nesutarimų, yra grynai dalykinės priežastys".

Pirmiausia atostogaus, vėliau - nežinia

Pati A.Nugaraitė tvirtino, kad Prezidentė pasiekė tikslus, keltus pirmiesiems kadencijos metams, dabar kelia naujus.

„Kiekvienam politinės veiklos etapui keliami konkretūs uždaviniai, deleguojami geriausiai pasiruošę žmonės. Prezidentės reitingai aukšti, žmonės ja pasitiki, ji keičia savo veiklos kryptį. Nepakeičiamų žmonių nėra“, - sakė A.Nugaraitė.

Iš Prezidentės vyriausiosios patarėjos, Politikos analizės ir institucinių ryšių grupės vadovės pareigų atleista A.Nugaraitė iš pradžių atostogaus. Ji tvirtino kol kas nežinanti, kuo užsiims ateityje.

Lieka dar šeši vyriausieji patarėjai

Tai pirmoji pernai liepą sudarytosios D.Grybauskaitės komandos narė, paliekanti ją. Valstybės vadovė turi dar šešis vyriausiuosius patarėjus, vadovaujančius atitinkamoms patarėjų ir konsultantų grupėms – švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų, teisės, nacionalinio saugumo, užsienio politikos, ekonominės ir socialinės politikos bei Prezidentūros spaudos tarnybai.

Kol kas nėra jokių žinių apie tai, kad iš pareigų galėtų pasitraukti dar kuris nors Prezidentės vyriausiasis patarėjas. "Niekur nežadu išeiti. Tokie klausimai - ne tuo adresu", - portalui 1diena.lt sakė vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Nerijus Udrėnas. Jis tvirtino nežinąs, ar apskritai yra dar tokių patarėjų, kurie artimiausiu metu "keltų sparnus" iš Prezidentūros paskui A.Nugaraitę.

Nežinoma ir tai, ar bus kas nors skiriamas Politinės analizės ir institucinių ryšių grupės vadovu. Neatmetama, kad ji bus panaikinta arba reorganizuota.

Laikyta viena silpnesniųjų

A.Nugaraitė buvo laikoma viena silpnesniųjų Prezidentės komandos narių, jai buvo priekaištaujama dėl pernelyg menko vidaus politikos procesų išmanymo.

Be to, ši patarėja esą galėjo pasitraukti ir dėl to, kad valstybės vadovė esą neatsižvelgė į jos patarimus.

"Prezidentė, be abejo, atsižvelgia į mano ir visos savo komandos patarimus. Mūsų toks darbas - pateikti informaciją Prezidentei, analizę ir teikti pasiūlymus dėl galimų sprendimų. O galutinis sprendimas, be abejo, priimamas pačios Prezidentės", - paaiškino N.Udrėnas.

Iki darbo Prezidentės komandoje A.Nugaraitė Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybės studentams dėstė žurnalistikos teorijos, ryšių su visuomene disciplinas, profesinę etiką, rizikos komunikaciją, vėliau – pilietinės žurnalistikos kursą, diplomatinę žurnalistiką, bendravimą su žiniasklaida. Kurį laiką ji vadovavo universiteto Žurnalistikos institutui.

A.Nugaraitė taip pat yra Lietuvos ryšių su visuomene sąjungos narė – steigėja, Lietuvos žurnalistų ir leidėjų komisijos narė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, Vilniaus universiteto Senato ir kitų visuomeninių organizacijų narė narė, Tarptautinės žurnalistų federacijos narė, Lietuvos studijų kokybės vertinimo centro ekspertė, Lietuvos valstybinio Mokslo ir studijų fondo ekspertė.

D.Grybauskaitė prezidento poste prisiekė ir pradėjo eiti Lietuvos valstybės vadovės pareigas 2009 metų liepos 12 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių