Atsisakoma planų „apvalyti“ Vyriausybę

Valdantieji sutarė, kad prie Vyriausybės išliks viena kita institucija, atsisakydami ankstesnių planų visas be išimties vyriausybines žinybas perduoti ministerijoms.

Trečiadienį ryte tradiciniame valdančiosios koalicijos pasitarime aptartas pasirengimas po savaitės prasidedančiai Seimo eilinei pavasario sesijai. „Kalbėjome apie tam tikras politines aktualijas, tarp jų – dėl sesijos darbų programos“, - po pasitarimo sakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Anot jo, sutarta, kad sesijos pradžioje bus akcentuojami su apskričių valdymo reforma susiję teisiniai klausimai, nes jiems priimti ir įgyvendinti liko vos keli mėnesiai. Nuo šių metų liepos 1 dienos yra panaikinamos apskričių viršininkų administracijos, jų įgaliojimus paskirstant tarp centrinės ir vietinės valdžios. Bet pačios apskritys kaip teritoriniai vienetai išliks.

Be to, valdančiųjų susitikime aptarti klausimai, susiję su vadinamuoju biurokratijos Saulėlydžiu, tai yra su vykdoma valstybės valdymo reforma. „Sutarėme, kad prie Vyriausybės liks viena kita institucija. Ji bus priskirta kokiam nors konkrečiam ministrui prižiūrėti, tačiau tos institucijos vadovą skirs visa Vyriausybė. Taigi, tos žinybos statusas išliks vyriausybinis“, - sakė J.Razma.

Jis paminėjo, kad vyriausybinių žinybų statusą turėtų išlaikyti Statistikos departamentas, kurį anksčiau norėta perduoti Finansų arba Ūkio ministerijai, taip pat reorganizuota Alkoholio, tabako ir narkotikų kontrolės tarnyba, kurią žadėta prijungti prie kurios nors kitos institucijos.

Pasak J.Razmos, tos žinybos, kurios nebus paliktos prie Vyriausybės, per šiuos metus turėtų būti perduotos atitinkamoms ministerijoms. Šiuo metu prie Vyriausybės veikia keliolika institucijų – pavyzdžiui, Sporto departamentas, Viešųjų pirkimų tarnyba, Archyvų departamentas ir kitos.

Anksčiau skelbta, kad Vyriausybės kanceliariją reorganizavus į Ministro pirmininko tarnybą, visos vyriausybinės institucijos bus priskirtos ministerijoms. Tačiau toks pasiūlymas sukėlė nemenkas politines diskusijas ir tam tikrą pasipriešinimą Seime, todėl dabar iš dalies atsisakoma tų planų.

Pasak TS-LKD frakcijos seniūno, valdančiųjų pasitarime kalbėta ir apie „Sodros“ reformą. „Tačiau tai tik pradinis apsikeitimas nuomonėmis. Kelias diskusijoms atviras. Dabar bent kurį laiką bus diskutuojama, kokių ilgalaikių pertvarkų derėtų imtis valstybinio socialinio draudimo sistemoje“, - kalbėjo jis.

Tarp Vyriausybės siūlomų, tačiau prieštaringai sutiktų ilgalaikių „Sodros“ pertvarkos planų – pensijinio amžiaus didinimas, motinystės pašalpų mažinimas, nedarbingumo pirmosios savaitės apmokėjimo perkėlimas ant darbdavių pečių.


Šiame straipsnyje: VyriausybėSaulėlydis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių