Atostogų po škvalo nenutraukęs A.Kubilius turės pasiaiškinti Seimui (papildyta)

Seimo opozicija ketina papurtyti premjerą Andrių Kubilių dėl to, kad jis nenutraukė atostogų šalį užgriuvus škvalui. Neatmetama ir interpeliacijos galimybė.

Elgesį svarstys rudenį

Seimo opozicijos lyderis Vytautas Gapšys 1diena.lt teigė, esą A.Kubiliaus elgesys bus svarstomas rudens sesijos metu. Esą premjeras privalėjo nutraukti savo atostogas ir turės dėl to pasiaiškinti.

„Jau ne kartą sakėme, kad premjeras tokiais atvejais turėtų būti pareigose, į kurias yra deleguotas. Jis turėtų rūpintis, koordinuoti situaciją. Šitą klausimą mes tikrai svarstysime, bet reikia derintis su visa opozicija“, - sakė Darbo partijos atstovas.

Jis negailėjo gerų žodžių premjerą pavaduojančiai finansų ministrei Ingridai Šimonytei, tačiau geras ministrės darbas esą nereiškia, kad premjeras stichinės nelaimės akivaizdoje gali ramiai tęsti atostogas. „Matome, kad finansų ministrė yra, dirba. Tačiau Vyriausybė – ne vienas žmogus“, - kalbėjo V.Gapšys.

Apie interpeliaciją kalba atsargiai

Nors opozicijos lyderis griežtai smerkia premjero elgesį, interpeliacijos vėzdu mojuoti jis neskuba. Esą dar per anksti kalbėti apie bandymą išversti A.Kubilių iš posto.

„Tokiais dalykais mes nesišvaistome. Jeigu matysime, kad tam pagrindas yra, kelsime šitą klausimą. Tikrai šito neužmiršime“, - teigė V.Gapšys.

Pasak jo, premjero pasiaiškinimo bus reikalaujama vos prasidėjus Seimo rudens sesijai.

Socdemams pakaks atsiprašymo

Socialdemokratai, viena didžiausių Seimo opozicijos frakcijų, taip pat smerkia A.Kubiliaus pasirinkimą atostogauti, užuot ėmusis vadovauti kovai su škvalo padariniais. Tačiau socdemai veikiausiai nepalaikytų interpeliacijos premjerui.

„Manau, kad interpeliacija dėl to daryti būtų savotiškas politinis žaidimas, - 1diena.lt teigė šios partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. – Reikalautume, kad jis padarytų viešą pareiškimą. Manau, iš jo pusės būtų korektiška, jeigu jis atsiprašytų dėl tokio savo elgesio.“

Tiesa, socdemų lyderis teigė neatmetantis galimybės prisidėti prie interpeliacijos A.Kubiliui. A.Butkevičiaus manymu, Vyriausybės vadovas, negrįždamas iš atostogų, elgėsi ne taip, kaip turėtų elgtis premjeras.

„Ministras pirmininkas pirmiausiai turi rodyti savo pavyzdį. Jeigu jis elgiasi visiškai nereaguodamas į žmonių nelaimes... Manau, jis turėjo visiškai kitaip pasielgti. Jis galėjo nutraukti savo kelionę dienai ar pusantros, suteikti žmonėms tam tikrą viltį, nuvažiuoti į skaudžiausiai paliestas vietas. Būtų visiškai kita žmonių reakcija. Žmogus tokiais atvejais parodo savo požiūrį, savo žmogiškumą. Šituo pavyzdžiu A.Kubilius pademonstravo savo elgesio kultūrą“, - reziumavo A.Butkevičius.

Premjero patarėjas: atostogų nutraukti nereikėjo

Vis dar atostogaujančio premjero A.Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius 1diena.lt teigė, esą padėtis po škvalo nebuvo tokia nepaprasta, kad Vyriausybės vadovui reikėtų atšaukti atostogas.

„Premjero požiūriu, I.Šimonytė buvo veikianti premjerė, padėtis buvo kontroliuojama. Ir tiek“, - sakė V.Valentinavičius.

Pašnekovas teigė negalįs pasakyti, ar A.Kubilius ketina viešai atsiprašyti dėl savo elgesio. Esą tai bus aptarta kitą savaitę, kuomet baigsis premjero atostogos.


Šiame straipsnyje: Andrius KubiliusŠkvalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių