Atlyginimų negavę kinai grįžta namo

Į Lietuvą laimės ieškoti atvykusiems kinams nepasisekė. Darbą žadėjusi surasti įmonė juos apgavo, o ir svečios šalies įstatymai darbininkams pasirodė esą ne tokie jau palankūs, rašo „Vilniaus diena".

Gavo bilietus namo

Šešių Saulėtekio bendrabutyje gyvenusių kinų epopėja Lietuvoje baigėsi. Be žadėto užmokesčio ir nepateisinę turėtų vilčių, jie grįžta. Namie jų laukia ne tik šeimos, bet ir milžiniškos skolos, kurias darbininkai įgijo sumokėję beveik 135 tūkst. juanių (40 tūkst. litų) paslaugos mokestį į Lietuvą juos atvežusiai įmonei.

Vilniaus migracijos tarnybos duomenimis, visų šešių kinų vizų ir leidimų dirbti galiojimas buvo pasibaigęs. Tad pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus jiems tenka grįžti į Kiniją.

„Kiek žinau, bilietus jie jau turi. Kadangi dokumentai neleidžia kinams toliau būti Lietuvoje, jie turi išvažiuoti. Įmonė, įvežusi kinus į Lietuvą dirbti, nepateisino šių žmonių lūkesčių", - situaciją aiškino Vilniaus migracijos tarnybos viršininkas Gintaras Bagužis.

Pasitikėjo

Lietuvoje kinai praleido apie pusmetį. Tačiau vietoj žadėto suvirintojų darbo, jie buvo priversti pjaustyti plieno lakštus vienoje metalo supirktuvėje. Už šį darbą kinams nebuvo sumokėta.

Tuomet kalbėdami su dienraščio žurnalistais kinai prašė nerašyti apie juos, nes bijojo papiktinti darbdavius - įmonės „Labour and Construction Services" atstovus. Būtent ši įmonė ir atvežė kinus į Lietuvą bei žadėjo jiems gerai mokamą darbą.

„Mes dar visai neseniai dirbame. Tikime, kad sumokės atlyginimą. Jeigu atlyginimo nebus, tada prašysime jūsų pagalbos ir veiksime patys", - per vertėją aiškino vienas kinų.

Neranda būdų paremti

Iš kinų pasakojimo paaiškėjo, kad jų pasirašytoje sutartyje konkrečių garantijų surasti darbą nebuvo. Nebuvo numatytos ir sankcijos darbdaviams, jeigu darbo rasti nepavyktų. Būtent šis faktas ir sukliudė suteikti didesnę pagalbą Kinijos piliečiams, mano Kinijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius Zhen Haitao.

„Kiekviena lazda turi du galus. Kai pasirašai sutartį, turi pasidomėti viskuo, nes paskui negali pasakyti „nemačiau". Mes juk dabar taip pat negalime nubausti įmonės, kuri, be to, ir ne Kinijoje veikia", - dėstė Zh.Haitao.

Ambasados atstovas samprotavo, kad geriausia išeitis šioje situacijoje būtų pagelbėti nuskriaustiems kinams ir leisti jiems dirbti Lietuvoje.

„Geriau bent šiek tiek užsidirbti ir grįžti namo, kad ir ne su tūkstančiais rankose, bet vis dėlto su šiokiu tokiu uždarbiu. Deja, Lietuvoje galiojantys įstatymai apriboja šią galimybę", - skėsčiojo rankomis antrasis sekretorius.

Viską neigia

Po „Vilniaus dienoje" pasirodžiusių publikacijų kinus į Lietuvą gabenusios įmonės „Labour and Construction Services" veiksmų teisėtumu susidomėjo Migracijos tarnyba ir Darbo inspekcija. Radus pažeidimą įmonės vadovams už kiekvieną kiną darbininką buvo skirta bauda.

Tačiau įmonei šios baudos kaip nuo žąsies vanduo. „Labour and Construction Services" telefonu atsiliepusi moteriškė piktinosi žiniasklaidoje publikuojamos informacijos klaidingumu ir jau žinodama apie iš šalies deportuojamus kinus pasakojo, kaip rūpinamasi darbininkais.

„Kad jūs žinotumėte, kiek daug jiems padarėme. Visi jie turi darbą, yra apdrausti, moka mokesčius. Jiems garantuota aukšto lygio medicinos pagalba. Aš tiesiog nerandu sau vietos iš pykčio, kai išgirstu šį šmeižtą", - kalbėjo savo vardo nepasakiusi moteris.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių