A.Salamakinas apie griežtesnes sankcijas seimūnams: neperlenkime lazdos

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) vadovas Algimantas Salamakinas sako esąs įsitikinęs, jog darbo grupės pateiktos Seimo statuto pataisos dėl sankcijų posėdžius praleidusiems parlamentarams yra pakankamai griežtos.

A.Salamakino vertinimu, patvirtinti dar griežtesnes sankcijas, kad ir anksčiau jo paties išsakytą siūlymą dėl vieno be pateisinamos priežasties praleisto posėdžio pradėti apkaltą, Seime nebūtų reikiamo skaičiaus balsų.

"Jeigu mes perlenksime lazdą, o reikia 71 balso, kad pakeistume, ką siūlome, jei sudėsime ypatingai griežtai - apkalta, apkalta, apkalta - nesurinksime mes balsų, bus argumentas, kad tai neįgyvendinami dalykai", - po EPK posėdžio, kuriame buvo pristatytos Statuto pataisos, žurnalistams sakė A.Salamakinas.

Jis taip pat tvirtino, jog sankcijos, kurioms pritarta, t.y. mažinti atlyginimą 20 proc. be pateisinamos priežasties praleidus posėdį, 25 proc. - balsavus už kitą Seimo narį, esančios pakankamai griežtos.

"Už kiekvieną posėdį komiteto, komisijos, plenarinį, kurie vyksta du į dieną, yra žvėriškos sankcijos, 20 proc., per savaitę gali prarasti visą algą, plius vienasmeniškumo pažeidimas, 25 proc., aš tiktai viena norėčiau, kad Seimas tai priimtų", - sakė A.Salamakinas.

Jis taip pat tvirtino, jog nenumačius Statute prievolės pradėti rengti apkaltą dėl praleistų posėdžių, tokia galimybė neišnyksta - procesą galima pradėti 36 Seimo narių raštišku reikalavimu.

"Apkalta ir lieka, Konstitucija labai aiškiai numato, kada Seimo nariui galima organizuoti apkaltą, t.y. surinkus parašus, bet jei mes įdėsime - už dvi pravaikštas įdedame apkaltą, o jei Seimo nariai nepasirašo? Tada mes Statutą pažeisime", - kalbėjo A.Salamakinas.

Tačiau tuo pačiu Statute siūloma numatyti, kad Seimo nariui inicijuojamas apkaltos procesas, jei EPK konstatuoja jį pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas.

Pagal projektą, tokiu atveju Seimo valdyba inicijuotų laikinosios tyrimo komisijos sudarymą, kuri, atlikusi tyrimą, arba surašytų administracinio teisės pažeidimo protokolą, arba teiktų siūlymą Seimui panaikinti Seimo nario mandatą apkaltos proceso tvarka.

Taip pat pataisomis siūloma parlamentarams ne sesijų metu suteikti kasmetines atostogas. Pataisos taip pat numatytų, kad sušaukus neeilinę sesiją Seimo narys iš atostogų būtų atšaukiamas.

"Jau 20 metų kaip Seimo nariai tarsi ir be atostogų dirba, ir patiems sunku suprasti, kada gali išvykti į užsienį, kada negali. Vis tiktai manau, kad pavasario sesijoj įdėsime atostogų sąvoką, kad neliktų to chaoso, kuris dabar vyksta", - sakė A.Salamakinas.

Anksčiau parlamente buvo svarstoma apie griežtesnes sankcijas parlamentarams.

"Sutarėme, kad turi būti labai griežtos sankcijos numatytos Statute. Jeigu be pateisinamos priežasties praleidai vieną posėdį, netenki visos algos, jeigu praleidai daugiau posėdžių, rengiama apkalta", - siūlymus dėl Statuto pataisų yra išsakiusi Seimo vadovė Irena Degutienė.

Dabar Statute numatyta, kad Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam daugiau kaip pusėje Seimo posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimas mažinamas vienu trečdaliu.

Remiantis Etikos ir procedūrų komisijos išvadomis, atlyginimas sumažinamas Seimo valdybos sprendimu.

Dabar apkaltą parlamentarui galima inicijuoti tik tuo atveju, jeigu jis šiurkščiai pažeidė Konstituciją, sulaužė priesaiką ar įtariamas padaręs nusikaltimą.


Šiame straipsnyje: Salamakinassankcijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių