A.Sacharuko ir L.Karaliaus kerštas: teismui apskųstas A.Salamakinas

Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius pranešė kreipęsi į teismą, prašydami dėl šmeižto baudžiamojon atsakomybėn patraukti Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininką socialdemokratą Algimantą Salamakiną.

Pirmadienį išplatintame šios frakcijos pareiškime teigiama, kad toks žingsnis žengtas "nesiliaujant sąmoningai platinamam šmeižtui".

"Seimo statuto 78 straipsnyje nurodoma, jog Etikos ir procedūrų komisija savo veikloje turi siekti "moralinės santarvės, Seimo narių žmogiškų tarpusavio santykių". Tačiau komisijos pirmininkas elgiasi priešingai - pasinaudodamas savo pareigomis ir pataikaudamas valdančiosios partijos lyderiams, politiniais tikslais tyčia viešai šmeižia kolegas, absurdiškai kaltindamas minėtus Seimo narius tariamu ketinimu pasisavinti valstybės pinigus ir kitais prasimanymais", - teigiama Krikščionių partijos frakcijos pareiškime.

Kelis Seimo posėdžius praleidusį L.Karalių ir už jį balsavusį A.Sacharuką papiktino, kad A.Salamakinas esą "per žiniasklaidos priemones tyčia melagingai apkaltino L.Karalių tariamu ignoravimu Etikos ir procedūrų komisijos posėdžio, į kurį nustatyta tvarka jis net nebuvo pakviestas".

"Savo viešuose pasisakymuose A.Salamakinas apkaltino kolegą tariamais nusikaltimais, nors tokios teisėsaugos organų išvados nepateikta ir jos negali būti, nes už posėdžių praleidimą galiojantys įstatymai numato tik galimybę sumažinti Seimo nariui atlyginimą", - rašoma pranešime.

Frakcija pabrėžia, kad L.Karalius "be ginčų prisiėmė atsakomybę ir pats save nubaudė daugiau nei Seimo statute numatyta galimai maksimali bauda, atsisakydamas viso mėnesio atlyginimo". Tuo metu nuobaudų esą neskirta daugeliui kitų valdančiosios koalicijos Seimo narių, kurie praėjusiais metais praleido daug daugiau Seimo posėdžių arba vienu metu balsuodavo net už kelis kolegas.

"Apgailestaujame, jog negražų politinį šmeižtą skatino valdančiosios Tėvynės sąjungos lyderiai, kurie bandė neleistinu būdu priversti Seimo narius remti valdančiąją koaliciją", - tvirtinama Krikščionių partijos frakcijos pareiškime.

Tuo metu EPK pirmininkas A.Salamakinas tokį kolegų parlamentarų elgesį įvertino kaip spaudimo priemonę.

"Jeigu jie mano, kad tokiu būdu mane paspaus, kad aš išsigąsiu, tegu negalvoja. Bijau tik gyvačių, ir tai tiesiogine to žodžio prasme", - pirmadienį BNS sakė A.Salamakinas.

Jis pabrėžė, kad politikai už nuomonę negali būti persekiojami, o jeigu minėti Seimo nariai jaučiasi apšmeižti, esą už tai numatoma administracinė atsakomybė.

Seimo etikos sergėtojas teigė ir toliau esąs įsitikinęs, kad A.Sacharukas su L.Karaliumi norėjo pasisavinti valstybės pinigus.

"Kartojau ir kartosiu, kad norėjo gauti visą Seimo nario atlyginimą neidamas į darbą. O tie trylika balsavimų tikrai buvo tyčiniai, nes balsuota ne vieną dieną", - tvirtino A.Salamakinas.

Politikas stebėjosi, kad nepriklausomoje Lietuvoje jam norima užčiaupti burną, nors jis net sovietmečiu esą kalbėjo tai, ką galvojo. "Reiškiau savo nuomonę ir reikšiu, ir dar tvirčiau, jeigu reikės", - sakė A.Salamakinas.

Parlamente jau parengti du dokumentai dėl apkaltos procedūrų pradėjimo L.Karaliui ir A.Sacharukui.

Iš pirmojo mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą. Antrasis Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 13 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele.

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje jis aiškino, kad planavo grįžti, bet dėl nenumatytų aplinkybių negalėjo to padaryti. Dar praėjusių metų gruodžio 29-ąją jis išvyko atostogų į Aziją ir parlamente pasirodė tik vasario pradžioje.

Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele. Fiksuota, kad ja balsuota 13 kartų. Iš pradžių politikas tvirtino tokiu būdu tikrinęs, ar galima balsuoti ne savo kortele, vėliau aiškino supainiojęs korteles.

Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.


Šiame straipsnyje: karaliusSacharukasSalamakinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių