A.Sacharuko balsavimus L.Karaliaus kortele prašoma aiškintis prokuratūroje

Specialiosios tyrimo komisijos, sprendusios, ar yra pagrindo pradėti apkaltą Krikščionių partijos frakcijos nariui Aleksandrui Sacharukui, vadovas Kęstutis Masiulis penktadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Prokurorų prašoma ištirti, ar A.Sacharuko veiksmų negalima vertinti kaip dokumento klastojimo ir dokumento pagrobimo bei jo panaudojimo. Už tai baudžiama laisvės atėmimu iki 5 metų.

Penktadienį laikinai generalinio prokuroro pareigas einančiam Raimondui Petrauskui įteiktas kreipimasis ir komisijos surinkta medžiaga, informavo Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

"Generalinis prokuroras patikino, kad prokuratūra rimtai išnagrinės mūsų kreipimąsi ir bylos nevilkins", - po apsilankymo prokuratūroje teigė K.Masiulis.

Pasak jo, A.Sacharuko veiksmuose galima įžvelgti nusikalstamos veikos subjektyvių požymių, nes minėtas parlamentaras, kaip nustatė komisija, sąmoningai ir tyčia, žinodamas Konstitucijos ir įstatymų reikalavimus juos ignoravo ir siekė padarinių, kurių iš anksto norėjo - Lino Karaliaus pažymėjimu užregistravo Seimo posėdyje ir balsavo už jį.

Ar pradėti A.Sacharukui ir L.Karaliui apkaltos procesą, Seimas svarstys antradienį.

Darbą šią savaitę baigusi specialioji Seimo komisija nustatė, kad A.Sacharukas 11 kartų sąmoningai balsavo už L.Karalių, kai šis buvo išvykęs atostogauti į Azijos šalis.

Tyrėjų duomenimis, nuo 2009 metų rugsėjo A.Sacharukas 55 kartus balsavo iš kitų parlamentarų vietų, todėl jo paaiškinimai, kad jis esą taip eksperimentavo, o už kolegą L.Karalių balsavo tik kartą, neatitinka tikrovės.

Tačiau komisijai nepavyko nustatyti, kad Krikščionių partijos frakcijos nariai buvo iš anksto sutarę, jog vienas balsuos už kitą. "Nepavyko nustatyti tokių faktinių aplinkybių, tačiau subjektyvūs faktoriai liko neišsklaidyti", - trečiadienį žurnalistams sakė K.Masiulis.

Komisija taip pat nustatė, kad L.Karalius į užsienį išvyko žinodamas apie būsimus plenarinius ir komitetų posėdžius. Vėliau šis parlamentaras savo nedalyvavimą bandė dangstyti teikdamas klaidingus paaiškinimus.

Jeigu dauguma parlamentarų nuspręs pritarti komisijų išvadoms, bus parengtas kreipimasis į Konstitucinį Teismą. Šis spręs, ar parlamentarai savo elgesiu nenusižengė Konstitucijai ir nesulaužė priesaikos.

Galutinį sprendimą dėl mandatų atėmimo priima Seimas. Pagal Seimo statutą, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai visų Seimo narių arba 85 parlamentarai.

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti. Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.


Šiame straipsnyje: Sacharukaskaraliusapkaltos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių