A.Sacharukas: Seime ir toliau balsuojama už kitus

Trečiadienį vadinamajai Apkaltos komisijai liudijęs Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Aleksandras Sacharukas teigia, kad jį norima padaryti "atpirkimo ožiu", o parlamentarai posėdžių salėje iki šiol esą balsuoja vieni už kitus.

"Aš vertinamas už tą Statuto pažeidimą esu išskirtinai, nes tokių atvejų yra kasdienybė. Ir toliau balsuojama (Seime - BNS) vienas už kitą. Aš išskirtas iš kitų Seimo narių, ir bandoma padaryti mane "atpirkimo ožiu" valdančiosios koalicijos pagalba", - po apklausos Apkaltos komisijoje žurnalistams sakė A.Sacharukas.

Jis teigė komisijos nariams pateikęs visus įrodymus, susijusius su jam mestais kaltinimais dėl galimo melo ir balsavimo už kolegą Liną Karalių.

Komisijos darbą A.Sacharukas vertino kaip politinį, o ne kaip teisinį procesą.

"Grynai politinis procesas, teisinių argumentų buvo labai mažai išsakyta. Pateikiau visus įrodymus, kur jau sakiau seniai. Gerbsiu komisijos sprendimą", - tvirtino jis.

Anot parlamentaro, apkaltos procesas prieš jį ir jo frakcijos kolegą Liną Karalių esą inicijuotas kaip spaudimo priemonė Seimo Krikščionių partijos frakcijai apsispręsti dėl paramos valdančiajai koalicijai.

"Tai yra politinis sprendimas. Čia esmė yra valdančioji koalicija. Čia tas visas spaudimas (buvo - BNS) iš valdančiosios (koalicijos - BNS), kol mūsų frakcija pasitraukė į opoziciją", - tikino jis.

Kita vertus, A.Sacharukas pripažino aštuonis kartus balsavęs L.Karaliaus kortele, kai šis buvo išvykęs į užsienį.

Apkaltos komisijų pirmininkas konservatorius Kęstutis Masiulis pranešė jau gavęs kai kurių ekspertų išvadas dėl parlamentarų padarytų pažeidimų pobūdžio.

A.Sacharukas savo elgesį vertina ne kaip Konstitucijos, o kaip Seimo statuto pažeidimą. Tuo tarpu, pasak K.Masiulio, ekspertų vertinimai yra "truputį kitokie".

"Nenorėčiau komentuoti ekspertų išvadų. Jos, preliminariai, gana svarbios ir svarios", - tepasakė jis.

Penktadienį Apkaltos komisijos planuoja išklausyti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką Algimantą Salamakiną.

"Ten (Etikos ir procedūrų komisijoje - BNS) vyko svarstymas, ir buvo daug aplinkybių, kurios buvo pateiktos, analizuotos. Yra daug prieštaravimų tarp vienų ir kitų liudijimų", - sakė K.Masiulis.

Taip pat, anot konservatoriaus, penktadienį komisijoje laukiama Seimo kanclerio Jono Mileriaus paaiškinimų dėl "kai kurių technologinių dalykų" bei kitų parlamento kanceliarijos padalinių darbuotojų, "galinčių patvirtinti ar paneigti vieną ar kitą informaciją", liudijimų.

Apkaltas L.Karaliui ir A.Sacharukui inicijuoja pusšimtis parlamentarų. Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis galimai atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele ir galimai suklastojo dokumentus.

Apkaltos iniciatoriai teigia, jog yra pagrindo įtarti, kad "Seimo narys A.Sacharukas ir Seimo narys L.Karalius veikė bendrai ir iš anksto susitarę, siekdami pridengti Seimo frakcijos "Viena Lietuva" nario Lino Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas".

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti.

Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele. Fiksuota, kad ja balsuota daug kartų. Iš pradžių politikas tvirtino tokiu būdu tikrinęs, ar galima balsuoti ne savo kortele, vėliau aiškino supainiojęs korteles.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.


Šiame straipsnyje: Sacharukas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  4
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  6
 • Geros valios fondas svarsto įsigyti keturis pastatus Lietuvoje
  Geros valios fondas svarsto įsigyti keturis pastatus Lietuvoje

  Valstybės kompensacija už žydų religinių bendruomenių turtą disponuojantis Geros valios fondas svarsto įsigyti keturis pastatus Lietuvoje, jie gali kainuoti daugiau nei 2 mln. eurų. ...

  2
 • Pasvalyje duris atvėrė naujas vaikų dienos centras
  Pasvalyje duris atvėrė naujas vaikų dienos centras

  Šiandien Pasvalyje oficialiai duris atvėrė naujas vaikų dienos centras, įkurtas bendradarbiaujant Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai kampanijai „Už saugią Lietuvą“, Kanados kapitalo bendrovei „Circle K Lietuva“...

 • Vilkai ir lūšys bus skaičiuojami naujais būdais
  Vilkai ir lūšys bus skaičiuojami naujais būdais

  Vilkų ir lūšių populiacijos apskaitos metodus būtina tobulinti. Toks sprendimas buvo priimtas Aplinkos ministerijos surengtame pasitarime, kai šių metų vasario 7 ir 10 d. Lietuvos valstybiniuose ir privačiuose miškuose organizuota a...

 • Saugaus eismo varžybose dalyvauja trečdalis Lietuvos mokyklų
  Saugaus eismo varžybose dalyvauja trečdalis Lietuvos mokyklų

  Atsinaujinęs nacionalinis saugaus eismo konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ šiemet vyks jau 23-ią kartą. Užfiksuotas itin didelis susidomėjimas konkursu – šiemet konkurse jau dalyvavo ar dalyvaus daugiau nei 51 t...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

 • Atleidžiami teisininkai iš Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų
  Atleidžiami teisininkai iš Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų

  Teisėjų taryba posėdyje penktadienį pritarė Aukščiausiojo Teismo teisėjo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Jono Prapiesčio ir Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aloyzo Kruopio atleidimui iš pareigų. ...

  4
 • Santariškių klinikos turės naują pavadinimą
  Santariškių klinikos turės naują pavadinimą

  Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos nuo gegužės keičia pavadinimą – taps Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis. ...

  1
Daugiau straipsnių