A.Sacharukas: Seime ir toliau balsuojama už kitus

Trečiadienį vadinamajai Apkaltos komisijai liudijęs Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Aleksandras Sacharukas teigia, kad jį norima padaryti "atpirkimo ožiu", o parlamentarai posėdžių salėje iki šiol esą balsuoja vieni už kitus.

"Aš vertinamas už tą Statuto pažeidimą esu išskirtinai, nes tokių atvejų yra kasdienybė. Ir toliau balsuojama (Seime - BNS) vienas už kitą. Aš išskirtas iš kitų Seimo narių, ir bandoma padaryti mane "atpirkimo ožiu" valdančiosios koalicijos pagalba", - po apklausos Apkaltos komisijoje žurnalistams sakė A.Sacharukas.

Jis teigė komisijos nariams pateikęs visus įrodymus, susijusius su jam mestais kaltinimais dėl galimo melo ir balsavimo už kolegą Liną Karalių.

Komisijos darbą A.Sacharukas vertino kaip politinį, o ne kaip teisinį procesą.

"Grynai politinis procesas, teisinių argumentų buvo labai mažai išsakyta. Pateikiau visus įrodymus, kur jau sakiau seniai. Gerbsiu komisijos sprendimą", - tvirtino jis.

Anot parlamentaro, apkaltos procesas prieš jį ir jo frakcijos kolegą Liną Karalių esą inicijuotas kaip spaudimo priemonė Seimo Krikščionių partijos frakcijai apsispręsti dėl paramos valdančiajai koalicijai.

"Tai yra politinis sprendimas. Čia esmė yra valdančioji koalicija. Čia tas visas spaudimas (buvo - BNS) iš valdančiosios (koalicijos - BNS), kol mūsų frakcija pasitraukė į opoziciją", - tikino jis.

Kita vertus, A.Sacharukas pripažino aštuonis kartus balsavęs L.Karaliaus kortele, kai šis buvo išvykęs į užsienį.

Apkaltos komisijų pirmininkas konservatorius Kęstutis Masiulis pranešė jau gavęs kai kurių ekspertų išvadas dėl parlamentarų padarytų pažeidimų pobūdžio.

A.Sacharukas savo elgesį vertina ne kaip Konstitucijos, o kaip Seimo statuto pažeidimą. Tuo tarpu, pasak K.Masiulio, ekspertų vertinimai yra "truputį kitokie".

"Nenorėčiau komentuoti ekspertų išvadų. Jos, preliminariai, gana svarbios ir svarios", - tepasakė jis.

Penktadienį Apkaltos komisijos planuoja išklausyti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką Algimantą Salamakiną.

"Ten (Etikos ir procedūrų komisijoje - BNS) vyko svarstymas, ir buvo daug aplinkybių, kurios buvo pateiktos, analizuotos. Yra daug prieštaravimų tarp vienų ir kitų liudijimų", - sakė K.Masiulis.

Taip pat, anot konservatoriaus, penktadienį komisijoje laukiama Seimo kanclerio Jono Mileriaus paaiškinimų dėl "kai kurių technologinių dalykų" bei kitų parlamento kanceliarijos padalinių darbuotojų, "galinčių patvirtinti ar paneigti vieną ar kitą informaciją", liudijimų.

Apkaltas L.Karaliui ir A.Sacharukui inicijuoja pusšimtis parlamentarų. Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis galimai atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele ir galimai suklastojo dokumentus.

Apkaltos iniciatoriai teigia, jog yra pagrindo įtarti, kad "Seimo narys A.Sacharukas ir Seimo narys L.Karalius veikė bendrai ir iš anksto susitarę, siekdami pridengti Seimo frakcijos "Viena Lietuva" nario Lino Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas".

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti.

Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele. Fiksuota, kad ja balsuota daug kartų. Iš pradžių politikas tvirtino tokiu būdu tikrinęs, ar galima balsuoti ne savo kortele, vėliau aiškino supainiojęs korteles.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.


Šiame straipsnyje: Sacharukas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių