Ar Seimas gaus mažametės perdavimo vaizdo įrašą, paaiškės kitą savaitę

Seimo prašymas pateikti vaizdo medžiagą laikinajai komisijai, sprendžiančiai dėl parlamentarės Neringos Venckienės imuniteto panaikinimo, perduotas tyrimą kontroliuojančiai prokurorei, kuri iki nustatyto termino kitą savaitę pateiks atsakymą.

Seimo prašymas perduotas Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorei Ninai Raugienei, BNS nurodė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius.

Seimas ketvirtadienį priėmė protokolinį nutarimą kreiptis į generalinį prokurorą su prašymu pateikti laikinajai komisijai, sprendžiančiai dėl parlamentarės N.Venckienės imuniteto panaikinimo, mažametės perdavimo vaizdo įrašą.

Praėjusią savaitę prokuratūra atsisakė komisijai pateikti šią medžiagą.

Laikinoji komisija trečiadienį savo ruožtu taip pat buvo nusprendusi pati dar kartą paprašyti prokurorų minėto įrašo.

Prokurorai Seimui yra pateikę per 200 puslapių ikiteisminio tyrimo medžiagos, joje yra ir aprašymai, padaryti pagal vaizdo medžiagą. Tačiau patį įrašą praėjusią savaitę atsisakyta pateikti, motyvuojant, kad jame - nukentėjęs mažametis asmuo, ir tokia medžiaga neviešinama.

Trečiadienį komisijoje liudijusi N. Venckienė neigė jai metamus įtarimus, generalinį prokurorą Darių Valį kaltino šmeižtu. Jos teigimu, vaizdo medžiaga įrodytų jos teisumą.

Ketvirtadienį Seimas taip pat savaitei pratęsė dėl „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės N. Venckienės neliečiamybės sprendžiančios laikinosios Seimo komisijos darbą.

Sausį kreipdamasis į Seimą dėl buvusios teisėjos, „Drąsos kelio“ partijos atstovės neliečiamybės panaikinimo generalinis prokuroras iš viso nurodė šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos norima N. Venckienei pateikti įtarimus.

Pasak D. Valio, įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Konstitucija ir Seimo statutas nustato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Jei rezoliucijos projekte siūloma leisti Seimo narį traukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, tokiai rezoliucijai priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso.

Kėdainių rajono apylinkės teismas 2011 metų gruodžio 16-ąją nusprendė Drąsiaus Kedžio ir L. Stankūnaitės dukrą, kurią globojo jos tėvo Drąsiaus Kedžio sesuo N. Venckienė, perduoti motinai. 2012 metų balandį Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti šį sprendimą.

Teismo sprendimas įvykdytas 2012 metų gegužės 17-ąją. Tuomet panaudojus dideles policijos pajėgas mergaitė paimta iš tetos namų Garliavoje ir perduota motinai. Jos abi tebesaugomos valstybės, judviejų gyvenamoji vieta slepiama.NAUJAUSI KOMENTARAI

ekspertas

ekspertas portretas
Zinoma, reikia gi ji ,,suredaguoti,,?

Pilnas internetas

Pilnas internetas portretas
tos medziagos. Bet kada ,bet kas gali atsidaryti ta filmuota medziaga ir paziureti. Smurtas pries mergaite Garliavoje geguzes men. Tik paskutinis kvailys gali pasakyti,kad pries mergaite nebuvo naudojama prievarta.

paziuresim

paziuresim portretas
Ar Nina pastatys i vieta seima ar keliaus i pensija.
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių