Ar D.Dabašinskas liks eiti pareigas, bus sprendžiama gavus prokurorų tyrimo rezultatus

Parlamentinio tyrimo išvadose dėl Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimų Lietuvoje minėto buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojo Dainiaus Dabašinsko likimo diplomatinėje tarnyboje Kijeve klausimas bus sprendžiamas prokuratūrai baigus tyrimą, ar buvęs VSD atstovas neviršijo savo įgaliojimų.

Nori sulaukti tyrimo rezultatų

Tokią poziciją penktadienį žurnalistų paklaustas, ar atšauks D.Dabašinską iš ministro patarėjo pareigų Lietuvos ambasadoje Ukrainoje, išsakė darbą pradėjęs naujasis Užsienio reikalų ministerijos vadovas Audronius Ažubalis.

"Tikrai noriu sulaukti Generalinės prokuratūros vykdomo tyrimo rezultatų ir tada apsispręsiu. Šiuo metu, kada pradėtas ikiteisminis tyrimas, tai mano veiksmas, kad ir D.Dabašinsko atšaukimas, netiesiogiai, tačiau vistiek būtų tam tikras signalas mūsų teisėsaugai. Aš geriau dabar pastovėsiu nuošaly, palauksiu, atitinkamų veiksmų imsiuosi, kai gausiu rezultatus", - sakė A.Ažubalis.

Generalinė prokuratūra sausio 22 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo buvusių VSD vadovų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas atsižvelgus į prieš tai priimtą Seimo nutarimą dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto parlamentinio tyrimo apie galimą JAV CŽV sulaikytų asmenų pervežimą ir kalinimą Lietuvos teritorijoje.

Nepateikė reikiamos informacijos vadovams

NSGK išvadose teigiama, kad buvę VSD vadovai Mečys Laurinkus, Arvydas Pocius ir Dainius Dabašinskas nebuvo pateikę reikiamos informacijos šalies vadovams apie jų tarnybos bendradarbiavimą su užsienio partneriais, todėl jų veiksmus siūlyta ištirti Generalinei prokuratūrai dėl galimo tarnybinių įgaliojimų viršijimo.

Komitetas nustatė, kad M.Laurinkus, A.Pocius ir D.Dabašinskas bendrais bruožais informavo valstybės vadovus apie bendradarbiavimą su užsienio partneriais, o apie Antaviliuose kuriamą objektą išvis jie nebuvo informuoti.

Sausio 19 dieną Seimas patvirtino NSGK parlamentinio tyrimo išvadas, kuriose taip pat teigiama, kad Lietuvoje buvo sudarytos sąlygos JAV CŽV sulaikymo centrams veikti, nekliudomai pervežti, įvežti ar išvežti CŽV sulaikytus asmenis, tačiau nenustatyta, ar šiomis sąlygomis pasinaudota.

Tyrimas, kuriam vadovauja Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, pradėtas dėl piktnaudžiavimo.

Iš VSD pasitraukė pernai

Anot šio departamento vyriausiojo prokuroro Algimanto Kliunkos, tyrimas pradėtas "ne asmenų atžvilgiu, o dėl nusikalstamos veikos fakto su tikslu ištirti, ar padarė pareigūnai tokią veiką, ar ne".

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 4 metų.

D.Dabašinskas iš VSD pasitraukė pernai. Jis buvo paskirtas ministru patarėju Lietuvos ambasadoje Ukrainoje.


Šiame straipsnyje: dabašinskasažubalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių