Apkaltų komisija prašo dar poros savaičių išvadoms parengti

Komisija, nagrinėjanti iniciatyvas pradėti apkaltą parlamentarams Aleksandrui Sacharukui ir Linui Karaliui, prašo iki gegužės vidurio atidėti išvadų pateikimą.

Trečiadienį posėdžiavusi konservatoriaus Kęstučio Masiulio vadovaujama Seimo laikinoji komisija nusprendė, kad nespėja laiku parengti ir priimti išvadas, ar A.Sacharukas ir L.Karalius nusipelno apkaltos proceso. Seimo nutarimu ši komisija savo išvadas turėjo parengti ir parlamentarams pateikti iki gegužės 1 dienos.

"Prašysime artimiausiame Seimo plenariniame posėdyje pakoreguoti nutarimus dėl komisijos sudarymo, dviem savaitėms iki gegužės 15-osios atidedant įpareigojimą parašyti ir pateikti išvadas", - portalui sakė K.Masiulis.

Jis teigė, jog sprendimas dėl to komisijoje priimtas bendru sutarimu, nes "matoma, kad dėl turimos medžiagos apimties ir sudėtingumo nespėjama laiku susitvarkyti su užduotimi iki gegužės 1-osios parengti išvadas".

"Be to, yra labai daug siūlymų, nuomonių, kurias reikia tarpusavyje suderinti, "įvilkti" viską į teisinį rūbą", - pridūrė K.Masiulis.

Tebėra nesuformuluotos pagrindinės išvados - ar yra pagrindo pradėti apkaltos procesus prieš L.Karalių ir A.Sacharuką.

Seimas yra pavedęs vadinamąjai apkaltų komisijai pateikti išvadas, ar yra motyvuotas pagrindas pradėti mandatų atėmimo procedūrą iš šių opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos narių.

Dėl parengtų išvadų balsuos Seimas. Jeigu dauguma parlamentarų nuspręs, kad toks pagrindas yra, bus parengtas kreipimasis į Konstitucinį Teismą. Šis spręs, ar parlamentarai savo elgesiu nenusižengė Konstitucijai ir nesulaužė priesaikos.

Galutinį sprendimą dėl mandatų atėmimo priima Seimas. Pagal Seimo statutą, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai visų Seimo narių arba 85 parlamentarai.

Apkaltos tekste, kurį parėmė 50 Seimo narių, teigiama, jog yra pagrindo įtarti, kad "A.Sacharukas ir L.Karalius veikė bendrai ir iš anksto susitarę, siekdami pridengti L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas".

Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad daug kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele ir suklastojo dokumentus.

Be to, abu parlamentarai taip pat kaltinami, kad "veikė bendrai ir iš anksto susitarę siekdami pridengti L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas".

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti. Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele.

Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.


Šiame straipsnyje: Sacharukaskaraliusapkalta

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių