Apkaltos komisijų pirmininkas nėra tikras, ar spės laiku parašyti išvadas

Dėl pagrindo pradėti apkaltų procesus prieš Seimo Krikščionių partijos frakcijos narius Liną Karalių ir Aleksandrą Sacharuką sprendžiančios komisijos dar nežino, ar pavyks baigti darbą laiku, penktadienį sakė jų vadovas konservatorius Kęstutis Masiulis.

Parlamentaro teigimu, trečiadienį turėtų paaiškėti, ar komisijų išvados Seimui bus pateiktos laiku.

"Jeigu bus labai daug siūlymų, nuomonių, ir nesugebėsime pasiekti sutarimo, gali būti, kad teks prašyti Seimo pratęsti darbo laiką", - penktadienį BNS sakė K.Masiulis.

Penktadienį abi komisijos parengė savo išvadų projektų apmatus, tačiau, anot K.Masiulio, pačios išvados - ar yra pagrindo pradėti apkaltos procesus prieš L.Karalių ir A.Sacharuką - dar nesuformuluotos.

Komisijų nariai sutarė iki trečiadienio parengti savo siūlymus, papildymus ir pateikti savo išvadas. Pirmininko teigimu, būtent nuo darbo spartos trečiadienį priklausys, ar pavyks įvykdyti Seimo pavedimą laiku.

Seimas yra pavedęs vadinamosioms apkaltos komisijoms iki gegužės 1-osios pateikti išvadas, ar yra motyvuotas pagrindas pradėti mandatų atėmimo procedūrą iš minėtų Seimo Krikščionių partijos frakcijos narių.

Dėl parengtų išvadų balsuos Seimas. Jeigu dauguma parlamentarų nuspręs, kad toks pagrindas yra, bus parengtas kreipimasis į Konstitucinį Teismą. Šis spręs, ar parlamentarai savo elgesiu nenusižengė Konstitucijai ir nesulaužė priesaikos.

Galutinį sprendimą dėl mandatų atėmimo priima Seimas. Pagal Seimo statutą, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai visų Seimo narių arba 85 parlamentarai.

Apkaltos tekste, kurį parėmė 50 Seimo narių, teigiama, jog yra pagrindo įtarti, kad Seimo narys "A.Sacharukas ir Seimo narys L.Karalius veikė bendrai ir iš anksto susitarę, siekdami pridengti Seimo nario L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas".

Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad daug kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele ir suklastojo dokumentus.

Be to, abu parlamentarai taip pat kaltinami, kad "veikė bendrai ir iš anksto susitarę siekdami pridengti L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas".

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti. Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.


Šiame straipsnyje: apkaltų komisijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių