Apkaltos komisijai parūpo, ar A.Salamakinas nesiekia susidoroti su L.Karaliumi ir A.Sacharuku

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininkas Algimantas Salamakinas teigia penktadienį sulaukęs vadinamosios Apkaltos komisijos narių klausimų, ar jis nesiekia susidoroti su Krikščionių partijos frakcijos nariais Linu Karaliumi ir Aleksandru Sacharuku.

"Kategoriškai atmesčiau tai. (...) Aš visada sakau, kad kaip komisijos pirmininkas esu daug atlaidesnis naujiems Seimo nariams nei tiems, kurie antrą, trečią ar ketvirtą kadenciją Seime. Jiems suteikta teisė ir suklysti. Šiuo atveju tikrai atmetu bet kokią prielaidą", - penktadienį po tyrėjų apklausos žurnalistams sakė EPK pirmininkas.

Apkaltos komisijoms A.Salamakinas teigė dėstęs, kodėl, jo manymu, iš L.Karaliaus ir A.Sacharuko turėtų būti atimti Seimo narių mandatai.

"Aš pasirašiau po apkaltos aktu ir vienam, ir kitam Seimo nariui. Manau, kad tai yra išskirtiniai atvejai", - pabrėžė Seimo etikos sargų vadovas.

Pasak jo, nors už tokias pat "nuodėmes" - posėdžių praleidimą be pateisinamos priežasties ir balsavimą už kitą Seimo narį - per šią kadenciją svarstytas ne vienas parlamentaras, tik Krikščionių partijos frakcijos atstovų elgesį gali būtų vertinti kaip Konstitucijos pažeidimą ir priesaikos sulaužymą.

"Mano nuomone, šis atvejis išskirtinis, nes abu Seimo nariai, kuriems pradėta apkalta, žinojo ir veikė susitarę, kad vieno nėra Lietuvoje, o kitas už jį balsavo. Tai skirtingas atvejis, nei sakysime Seimo narys, išėjęs kavos atsigerti, paliko kortelę ir už jį atsitiktinai paspaudė", - kalbėjo A.Salamakinas.

Penktadienį viename iš komisijos posėdžių dalyvavo ir L.Karaliaus advokatas Saulius Žentelis. Maždaug valandą jis su parlamentarais ginčijosi, ar galima susipažinti su komisijos posėdžių protokolais ir stenogramomis. Jam pateiktos ir nepriklausomų ekspertų gautos išvados.

Penktadienį Apkaltos komisijoms taip pat liudijo Seimo kancleris Jonas Milerius.

Apkaltas L.Karaliui ir A.Sacharukui inicijuoja pusšimtis parlamentarų. Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis galimai atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele ir galimai suklastojo dokumentus.

Apkaltos iniciatoriai teigia, jog yra pagrindo įtarti, kad "Seimo narys A.Sacharukas ir Seimo narys L.Karalius veikė bendrai ir iš anksto susitarę, siekdami pridengti L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas".

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti.

Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele. Fiksuota, kad ja balsuota daug kartų. Iš pradžių politikas tvirtino tokiu būdu tikrinęs, ar galima balsuoti ne savo kortele, vėliau aiškino supainiojęs korteles.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių