A.Paleckiui teismas leidžia vykti į Ukrainą, draudžia - į Graikiją

Nuosprendį byloje dėl sovietų agresijos neigimo Algirdui Paleckiui rašantis Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas leido vykti į Ukrainą, tačiau neleido išvykti į Graikiją.

Neįtakingai Socialistinio liaudies fronto partijai vadovaujantis A.Paleckis teismo paprašė lapkričio 11-13 dienomis leisti jam išvykti į Ukrainą, o gruodžio 8-15 dienomis į Graikiją, kur Atėnuose vyks tarptautinis kairiųjų partijų seminaras.

Gruodžio 14 dieną teismas Vilniuje skelbs nuosprendį sovietų agresijos byloje, todėl teisėjas Antanas Virbalas, kurio žinioje yra ši byla, mano, kad kaltinamasis į Graikiją vykti negali - jis turi atvykti išklausyti nuosprendį, BNS pranešė teismo atstovai.

A.Paleckiui yra paskirta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti, todėl visas savo išvykas už Lietuvos ribų jis turi derinti su teismu.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas balandį atsisakė panaikinti kaltinamajam kardomąją priemonę - rašytinį pasižadėjimą neišvykti, nes jis galimai pažeidė jos sąlygas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinė prokuratūrą informavo, kad kovo 16 dieną maždaug už 100 metrų iki Lietuvos ir Latvijos sienos pasieniečiai sustabdė į Latviją vykstantį automobilį, kuriame kaip keleivis vyko kaltinamasis Socialistinio liaudies fronto vadovas A.Paleckis. Teismo leidimo vykti į Latviją jis neturėjo. Atsižvelgdamas į šį faktą ir siekdamas užtikrinti nekliudomą bylos nagrinėjimą, tada teismas atsisakė tenkinti prieštaringai vertinamo politiko advokato prašymą dėl kardomosios priemonės panaikinimo.

Už Sovietų Sąjungos įvykdytos agresijos neigimą prokuroras pasiūlė nubausti A.Paleckį vienų metų laisvės atėmimo bausme, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams.
Pagal prokuroro siūlymą, jei A. Paleckis  dvejus metus laikytųsi nurodytų reikalavimų, realiai nelaisvės jis galėtų išvengti.

Valstybės kaltintojo, Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokuroro Egidijaus Šleiniaus siūlymu, visą bausmės atidėjimo laiką be bausmės vykdymą prižiūrinčios institucijos žinios A. Paleckis  negalėtų išvykti iš savo gyvenamosios vietos daugiau nei septynioms paroms.

Prokuroras mano, kad neįtakingai Socialistinio liaudies fronto partijai vadovaujančio A.Paleckio kaltė pilnai įrodyta liudytojų parodymais, laidos įrašu ir kalbos specialistų išvadomis. Pats A. Paleckis  savo kaltės nepripažino.

A. Paleckis  baudžiamojon atsakomybėn patrauktas, kai žiniasklaidai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną „saviškiai šaudė į savus“.

''Kiti šaltiniai nepatvirtina šios aplinkybės, tai tėra jo išvedžiojimai", - sakė prokuroras.
Jis savo kalboje taip pat pažymėjo, kad kaltinamasis už savo žodžius neatsiprašė žuvusiųjų artimųjų ir šiurkščiai menkino aukas.

Prokuroras E.Šleinius taip pat priminė 1991-ųjų Sausio 13-osios bylos nuosprendį, kuris buvo paskelbtas 1999-ųjų rugpjūčio 23 dieną ir kurį vėliau patvirtino aukštesnių instancijų teismai. Lietuvos teismų nuosprendžiais rėmėsi ir Europos žmogaus teisių teismas, kai atmetė nuteistų perversmininkų skundus prieš Lietuvą. Sausio 13-osios byloje buvo konstatuota, kad į taikius Lietuvos gyventojus šaudė sovietų kariai.

Kaltinamojo advokatas prašė išteisinti jo klientą, nes jis esą išsakė tik savo nuomonę.
1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.


Šiame straipsnyje: Algirdas Paleckis

NAUJAUSI KOMENTARAI

idiotas tas paleckis

idiotas tas paleckis portretas
isvaziavo pas savo ukrainos komunistus, svarstys kaip atkurti ssrs :))

RM

RM portretas
Į psichuškę jį o ne važinėt dar kažkur, teisingai pasakyta, kažkokia teisinė chunta pas mus.

Baikit jus

Baikit jus portretas
Paleckiukas vaidina kairioju, o is tiesu yra amerikonu shnipas, kaip ir jo tevelis, kuris EuroParlamente sedi. .
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių