Antstoliai blokuos prieigas prie lažybas internetu organizuojančių svetainių

Ketvirtadienį antstoliai pradeda vykdyti Vilniaus apygardos teismo sprendimą uždrausti visas galimas prieigas prie lažybas internetu organizuojančių svetainių www.bwin.com, www.unibet.com, www.triobet.com, www.sportingbet.com, www.bet365.com.

Įvykdžius šį sprendimą lažintis šiose svetainėse bus neįmanoma jau dėl Pasaulio futbolo čempionato finalų rezultatų.

Vilniaus apygardos teismas priėmė šį sprendimą, tenkindamas Asociacijos „Lažybų organizatorių aljansas“ ir bendrovių „TopSport“ bei „Orakulas“ ieškinį, kurio suma siekia 1,096 mln. litų. Teismas ne tik leido blokuoti prieigas prie svetainių, bet ir areštuoti įmonių, kurioms priklauso šio svetainės, kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą.

„Blokuoti internetu lažybas organizuojančių bendrovių svetaines yra vienintelė galimybė apsaugoti besilažinančius šalies gyventojus ir apginti teisėtai bei skaidriai veiklą vykdančių Lietuvos įmonių interesus“, - sakė ieškovus atstovaujančios advokatų kontoros NORDIA BAUBLYS & PARTNERS partneris Evaldas Rapolas.

Pasak jo, skirtingai nuo Lietuvoje registruotų įmonių, kurios organizuoja lažybas, šias paslaugas tik internetu teikiančios bendrovės yra registruotos kitose šalyse ir ne tik nemoka jokių mokesčių į valstybės biudžetą, bet ir neturi savo veiklai būtinos licenzijos, užtikrinančios, kad įmonė vykdys savo įsipareigojimus prieš klientus ir valstybę. Skaičiuojama, kad dėl šių priežasčių vien ieškovai, Lietuvoje veikiančios bendrovės, patyrė 1,096 mln. litų. Valstybei padaryta žala gali siekti dar didesnes sumas.

„Šios bendrovės įžūliai ignoruoja Lietuvoje nustatytas lažybų organizavimo tvarkas. Jos bando teigti, kad jos yra užsienyje registruotos įmonės ir todėl joms neprivalomos šios tvarkos, tačiau savo paslaugas reklamuoja lietuviškose interneto svetainėse, nors tai yra draudžiama, o pačios svetainės yra lietuvių kalba, jose siūloma lažintis ir dėl Lietuvoje vykstančių lažybų“, - sakė advokatas E.Rapolas.

Siekiant įvykdyti Vilniaus apygardos teismo sprendimą antstoliai kreipsis į visus Lietuvos interneto tiekėjus, turinčius tiesioginį ryšį su užsieniu, su reikalavimu blokuoti minėtas svetaines. Teismo sprendimu bus kreiptasi į „Teo LT“, „Baltnetos komunikacijos“, „Bitė Lietuva“, „Omnitel“, „Mikrovisatos TV“, „Penki kontinentai“, „Baltikum TV“, „Lietuvos energija“, „Nacionalinis komunikacijų tinklas“ ir KTU Informacinių technologijų plėtros institutą.

Bus apribotos prieigos svetainėms, priklausančioms Gibraltare, Maltoje ir Jungtinėje Karalystėje registruotoms įmonėms: „bwin International Ltd“, „Unibet International Ltd“, „Fawwara bldgs“, „Nordic Gaming Group Ltd.“, „Spread Your Wings Ltd.“, PKF Fiduciaries International Limited, „bet365 Ltd.“. Taip pat areštuojamas šioms įmonėms priklausantis turtas.

"Teo LT" atstovas Antanas Bubnelis

"Šiuo metu Teo LT" neturi technologinių galimybių įgyvendinti tokio blokavimo. Jeigu Lietuvos valstybinės institucijos nuspręstų įvesti visuotinę interneto cenzūrą ir įpareigotų operatorius tai padaryti, technologiškai tai būtų įmanoma ir mūsų šalyje. Tačiau nepanašu, jog nors vienas iš telekomunikacijų operatorių turėtų galimybių investuoti į tai", - BNS sakė įmonės atstovas.

Pasak jo, efektyvus interneto svetainių blokavimas yra technologiškai sudėtingas ir brangus procesas.

"Geriausiai tai iliustruoja Kinijos pavyzdys - daugelį metų ši šalis kuria interneto cenzūros sistemą "Žalioji užtvanka", kuri apima tiek interneto paslaugų tiekėjų įrangą, tiek ir vartotojų namuose esančius kompiuterius. Kinams šios sistemos kūrimas kainuoja milijardus, jos kūrimas trunka daugelį metų", - kalbėjo A.Bubnelis.

 

Raminta Rimkienė, „Bitė Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene

„Oficialaus kreipimosi apriboti prieigą prie minėtų svetainių kol kas dar negavome, todėl tolimesnius savo veiksmus svarstysime, kuomet mus pasieks antstolių kreipimasis. Dabar galime pasakyti, kad sukurti ir nuolatos palaikyti vartotojų prieigos apribojimą prie konkrečių tinklalapių pareikalaus nemažai investicijų ir laiko. Visgi besilažinančių nurodytose svetainėse apribojimas iš esmės klausimo neišspręs – interneto vartotojai lengvai randa būdus, kaip apeiti techninius interneto tiekėjų apribojimus“.


Šiame straipsnyje: lažybos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių