„Ambersail“ jau įveikė pusę kelio

Penktojo „Tūkstantmečio odisėjos“ etapo Oklandas (Naujoji Zelandija) - Ušuaja (Argentina) metu, jachtai „Ambersail“ LTU 1000 plaukiant Ramiuoju vandenynu Pietų Amerikos žemyno link, buvo pasiekta šio visos Odisėjos pusiaukelę žyminti riba. Žygio aplink pasaulį pradžioje planuota nuplaukti per 40 000 jūrmylių, dabar jau įveiktas daugiau kaip 21 000 jūrmylių atstumas. Vandenynas šios simbolinės šventės proga Lietuvos tūkstantmečio kviesliams ramių akimirkų nepadovanojo. 

„Šeštadienio naktį pakliuvome į praeinančio ciklono frontą, kur vėjo stiprumas gūsiais siekė iki 60 mazgų (maždaug 111 km/h). Vos per penkias minutes vėjas „užaugo“ nuo 30-35 iki 40-45, škvaluose - iki 50 mazgų. Nusprendėme sumažinti bures, bet staigus stiprus vėjo gūsis suplėšė jachtos priekinę burę “Reacher” ir pažeidė priekinio štago profilį. Įgulai su audra ir jos padariniais teko galynėtis dar apie 12 valandų“, - informavo jachtos kapitonas Simonas Steponavičius. 

Kapitono teigimu, per audringąją parą jachta „Ambersail“ nuplaukė net 328 jūrmyles. Tai didžiausias per parą nuplauktas atstumas per visą „Tūkstantmečio odisėją“. Kaip teigia nuolatos orų klausimais įgulą konsultuojantis Valdemaras Vizbaras, penktojo etapo įgulos savaitgalis buvo išties audringas ir jis vertas vienintelio komentaro: „Viskas gerai, kas gerai baigiasi“. 

Su panašaus galingumo audra Indijos vandenyne buvo susidūrusi „Tūkstantmečio odisėjos“ trečiojo etapo įgula. Jos kapitono Tauro Rymonio teigimu, tada, pučiant 53 mazgų vėjui, išvairuoti buvo labai sunku.

„Stiprėjant vėjui nuleisti burę darosi vis sunkiau, o poreikis tai padaryti nenumaldomai stiprėja, todėl iki sulūžimo ar suplyšimo būna tik akimirka. Šioje Odisėjoje kapitonai surinko tikrai nuostabias įgulas, patirties pakanka visiems, bet audrų tikrai niekas nelaukia, reikia jų vengti“, - teigė T. Rymonis. 

Sausio 17-ąją aplink pasaulį plaukianti jachta „Ambersail“ paliko Naujosios Zelandijos Oklando uostą ir pradėjo penktąjį „Tūkstantmečio odisėjos“ etapą. Planuojama, kad piečiausią pasaulio miestą Ušuają „Ambersail“ turėtų pasiekti vasario mėn. viduryje ir iš viso nuplaukti apie 5000 jūrmylių. Šiuo metu penktojo etapo įgula jau yra įveikusi didesnį nei 3580 jūrmylių atstumą.  

Pietų Amerikos žemyne „Tūkstantmečio odisėja“ aplankys Argentinos, Urugvajaus ir Brazilijos lietuvių bendruomenes. 

Lietuvos buriuotojai jachta „Ambersail“ LTU 1000 išplaukė į „Tūkstantmečio odisėją“, kad pristatytų pasauliui Lietuvą, švenčiančią garbingą jubiliejų ir pakviestų viso pasaulio lietuvius švęsti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį vienu metu visuose penkiuose kontinentuose. Nuo plaukimo aplink pasaulį pradžios 2008 m. spalio 5 d. jau praėjo daugiau nei trys mėnesiai.

Žygio metu jau aplankyti trys pasaulio žemynai. Lietuvos buriuotojai aplankė lietuvių bendruomenes Vokietijoje, Kanarų salose, Pietų Afrikos Respublikoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Iki gimtųjų krantų, kuriuos „Ambersail“ planuoja pasiekti š. m. liepos 6-ąją, dar liko daug kelio ir daug jaudinančių susitikimų su tautiečiais visame pasaulyje. Per devynis kelionės mėnesius 120 Lietuvos buriuotojų iš viso apiplauks 5 žemynus, aplankys daugiau nei 24 pasaulio lietuvių bendruomenes 19 šalių.


Šiame straipsnyje: Ambersailodisėja

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių