A.Mazuronis inicijuoja konservatoriaus M.Adomėno pašalinimą iš Seimo (papildyta)

Partijos "Tvarka ir teisingumas" parlamentinės frakcijos atstovas Andrius Mazuronis užregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūlo nutraukti kolegos konservatoriaus Manto Adomėno įgaliojimus.

A.Mazuronis sako esąs įsitikinęs, kad pagrindo priimti M.Adomėną iš Seimo atleidžiantį nutarimą pakanka, nes pastarasis, tapęs Seimo nariu, neatsisakė viešosios įstaigos "Demokratinės politikos institutas" (DPI) prezidento pareigų, o tai esą yra pagal Konstituciją nesuderinama su Seimo nario veikla.

Pats M.Adomėnas tokios iniciatyvos nesureikšmina ir sako esąs tikras, kad ji žlugs.

"Ir pats M.Adomėnas neslepia, kad būdamas Seimo nariu ėjo ten prezidento pareigas, tik tolimesnis traktavimas jau šiek tiek skiriasi. Jis aiškina, kad tai yra tik garbės pareigos, o ne dalyvavimas valdymo organuose. Tačiau rezultatas, kurį mes turime su Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) skelbtu konkursu dėl beveik 3 mln. litų universitetų retingavimui, rodo, kad tai, ką M.Adomėnas šnekėjo, nebuvo tiesa", - BNS pirmadienį sakė A.Mazuronis.

"Tvarkietis" teigė, kad užregistruojant Seimo nutarimo projektą užteko tik jo iniciatyvos. Politikas tvirtino sieksiąs, kad nutarimo svarstymas į Seimo darbotvarkę būtų įtrauktas kuo skubiau.

"Galbūt reikės parašų surinkti, kad įtrauktų į artimiausią darbotvarkę, o ne eilės tvarka. Berods reikia 44 Seimo narių parašų, tai aš, manau, kad prasidėjus rudens sesijai turėtų pavykti nesudėtingai surinkti tuos parašus", - kalbėjo A.Mazuronis.

"Konstitucijoje ir yra įtvirtintas tas reikalavimas Seimo nariui atsisakyti su jo veikla nesuderinamų pareigų, kad panašių interesų konfliktų neiškiltų. Šiuo atveju jis ne tik nepaklauso Konstitucijos reikalavimams, tačiau ir, mano nuomone, akivaizdžiai neišvengė interesų konflikto", - dėstė "tvarkietis".

M.Adomėnas BNS pirmadienį sakė esąs visiškai tikras, kad A.Mazuronio iniciatyva žlugs. Jis neneigė, kad DPI valdyboje veikė ir po išrinkimo į Seimą, tačiau šias pareigas aiškino laikantis visuomeninėmis.

"Vienintelis būdas, kaip galiu paaiškinti tokį A.Mazuronio užregistruotą nutarimo projektą, yra karščiai. Iš tiesų nutarimas yra teisiškai neraštingas. Dėl visuomeninių pareigų nemanau, kad yra teisinis pagrindas (pašalinimui - BNS), ir mano kalbinti teisininkai tam irgi pritaria. Be abejo, jam trūksta žiniasklaidos dėmesio, ryškesnių iniciatyvų jis neturi, tai dėmesį "žvejoja" visomis įmanomomis priemonėmis", - teigė M.Adomėnas.

Jau eidamas Seimo nario pareigas DPI prezidentu jis sakė buvęs porą mėnesių, o valdyboje veikęs iki 2010 metų balandžio.

"Nesureikšminčiau to įregistruoto nutarimo projekto, tai eilinė politinė kova, kurią "Tvarka ir teisingumas" kovoja visomis priemonėmis - garbingomis ir negarbingomis. Vadovavimas yra darbas, o visuomeninės viešos atstovavimo pareigos yra visai kas kita", - aiškino parlamentaras.

M.Adomėnas, kaip teigiama Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktose išvadose, iki šių metų balandžio 30 dienos ėjo DPI valdybos nario pareigas. Seimo narys anksčiau yra sakęs, kad neva sustabdė savo įgaliojimus tapęs parlamentaru, o balandį DPI apskritai panaikino prezidento instituciją.

Pernai DPI laimėjo ŠMM skelbtą aukštųjų mokyklų reitingavimo metodikos sukūrimo konkursą. ŠMM buvo numačiusi per dvejus su pusę metų už tai sumokėti 2,5 mln. litų. DPI ir jo pasirinkti partneriai buvo vienintelis konkurso dalyvis.

Konkurso rezultatais buvo susidomėjusi STT, tačiau ikiteisminio tyrimo ši tarnyba vis dėlto nusprendė nepradėti.


Šiame straipsnyje: Mantas Adomėnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių