Alytus teršalų atsikratė, Krokialaukis – dar ne

Iš automobilių stovėjimo aikštelėje prie senosios autobusų stoties atkastos senų naftos produktų talpyklos į „Toksikos” Alytaus filialą šį pirmadienį buvo atvežta 1 tona 348 kilogramai vandens, užteršto naftos produktais. Praėjusią savaitę iš ten atgabenta 2 tonos 300 kilogramų žemės ir naftos produktų mišinio. Iš Krokialaukio „Toksikos” Alytaus filialas sulaukė net 13 tonų 100 kilogramų naftos produktais užteršto vandens.

Krokialaukyje ant tvenkinio dar likusi naftos produktų plėvelė, o iš drenažo vamzdžio pasirodančius teršalus nuo pirmadienio renka seniūnijos rastas darbuotojas. Zitos Stankevičienės nuotr.Mišinį tikriausiai teks deginti

Kaip įtariama, daugiau kaip prieš dvidešimt metų miesto centre veikusios autotransporto įmonės palikta žemėse užkasta maždaug trijų tonų naftos produktų talpykla iškelta praėjusios savaitės pabaigoje.

Kaip sakė senų naftos produktų surinkimo darbus atlikusios bendrovės „Alstapa” direktorius Antanas Subačius, išvalytą talpyklą ketinama panaudoti savo poreikiams, o žemės ir naftos produktų mišinys bei iš talpyklos išsemtas vanduo, užterštas naftos produktais, išvežti į „Toksikos” Alytaus filialą.

Iš automobilių stovėjimo aikštelės prie senosios autobusų stoties pavojingų atliekų surinkėjams atiduota iš viso 3 tonos 648 kilogramai teršalų. Visi jie, pasak „Toksikos” Alytaus filialo direktoriaus Danieliaus Kanevičiaus, bus išvežti į Šiaulių filialą. Vanduo, užterštas naftos produktais, šio filialo flotatoriuje turėtų būti išvalytas ir panaudotas įmonės reikalams. O pavojingų atliekų surinkėjų nuomonė dėl žemės ir naftos produktų mišinio nuo praėjusio penktadienio pasikeitė.

Tądien „Toksikos” Alytaus filialo direktorius tvirtino, kad minėtas mišinys Šiaulių filiale bus valomas specialioje aikštelėje. Vakar D.Kanevičius jau buvo įsitikinęs, kad iš automobilių aikštelės prie buvusios autobusų stoties atvežtą žemės ir naftos produktų mišinį tikriausiai teks deginti gegužę Šiaulių filiale atidaromoje pavojingų atliekų deginimo įmonėje. Mat jis stipriai užterštas naftos produktais ir gali nepavykti jo išvalyti.

Miesto centre atsivėrusi naftos produktų talpykla žalos gamtai nepadarė, tik renkant teršalus ir iškeliant talpyklą, sklido nemalonūs kvapai.

Daugiau čia užkastų senų naftos produktų talpyklų ieškoti neketinama. Aplinkosaugininkų tvirtinimu, jei šioje vietoje būtų atliekami statybų darbai, statytojams vertėtų iškelti reikalavimą ją ištirti dėl galimų paslėptų naftos produktų talpyklų.

Stebimas teršalų sumažėjimas

Beveik tuo pačiu metu kaip Alytuje, daugiau nei prieš savaitę, naftos produktų pastebėta ir Alytaus rajone Krokialaukyje. Jie ėmė tekėti į iki nacionalizacijos ūkininkavusių Lesevičių sodo tvenkinį, kaip spėjama, iš kolūkio, vėliau žemės ūkio bendrovės naftos bazės, kuria nebesinaudojama maždaug keturiolika metų.

Praėjusią savaitę čia dirbusi Alytuje veikianti Kęstučio Urbanavičiaus individualioji įmonė iš buvusios naftos bazės cisternų ir tvenkinio išsiurbė naftos produktus, į griovį Peršėkės link purškė naftos produktus skaidančias medžiagas.

Iš visų septynių cisternų į „Toksikos” Alytaus filialą atvežta 11 tonų 200 kilogramų naftos produktais užteršto vandens, o iš užteršto tvenkinio - 1 tona 900 kilogramų teršalų, kurie taip pat bus išgabenti tvarkyti į Šiaulių filialą.

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Alytaus rajono agentūros vedėjo Romualdo Gavėno teigimu, ant tvenkinio dar likusi naftos produktų plėvelė, rajono savivaldybė kol kas neapsisprendusi dėl tolesnio tvenkinio valymo, tačiau Peršėkės upelio užterštumas naftos produktais vis mažėja. Departamento laboratorijoje Peršėkės vanduo tirtas tris kartus, pastarąjįkart - užvakar.

Taršos šaltinis Krokialaukyje dar nenustatytas, iš sostinės laboratorijos negauti atsakymai dėl paimtų teršalų iš cisternų ir tvenkinio jiems identifikuoti.

Prie drenažo vamzdžio, iš kurio pasirodė naftos produktai, nuo pirmadienio budi seniūnijos rastas darbuotojas ir į talpyklą renka teršalus, kurių pastebima mažiau.

Kaip spėjama, senų naftos produktų talpyklos Alytuje ir Krokialaukyje atsivėrė po didelio įšalo pavasarį pakilus gruntiniam vandeniui.


Šiame straipsnyje: Kauno regionasnaftaAlytus

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių