Alytaus parduotuvėje rastas iš gyvenimo pasitraukęs verslininkas

„Esame sukrėstos, net nežinome ką galvoti”, - apie vieną buvusių savo darbdavių sakė Alytaus „Jotvingio” universalinės, „Alytaus prekybos” parduotuvių darbuotojos.

„Pinigų ir viso ko jam tikrai turėjo užtekti. Kodėl taip?”, - teiravosi kolegos, savo direktorių Juozą Dapkevičių gruodžio 13-osios rytą, apie 8 val., negyvą radę „Jotvingio” parduotuvėje.

53-jų metų  verslininką, puikiai nusiteikusį, matėme paskutiniame Alytaus miesto tarybos posėdyje, kuriame jis pasirodė su verslo kolega, Alytaus duonos direktoriumi Romu Adomavičiumi. Su žmona, teisininke Vilma, Juozas neseniai lankėsi Kosto Smorigino koncerte Alytaus miesto teatre.

Kas galėjo priversti „Jotvingio” vadovą, „Alytaus prekybos” generalinio direktoriaus pavaduotoją ir komercijos direktorių J. Dapkevičių išeiti Anapilin, nepalikus ne tik jokių raštelių, bet ir svarbesnių užuominų?

Verslas? Asmeninis gyvenimas? Sūnus Povilas, dukra Eglė Juozui neturėjo sukelti neišprendžiamų klausimų - abu vaikai užaugo savarankiški, pareigingi, studijavo ar dirbo, vienaip ar kitaip turėjo savo vietą po saule, kurią, beje, labai mėgdavo matyti keliaudami po pasaulį.

Apie verslą, didėjančią konkurenciją, didžiųjų prekybos centrų įsigalėjimą Alytuje J. Dapkevičius pradėjo kalbėti vienas pirmųjų. Kai „Jotvingis” nesutiko užleisti savo vietos ir 1999 metais priešais, kitoje Naujosios g. pusėje, sulaukė pirmojo „Iki“ prekybos centro, verslininkas sakė, kad bus nelengva atsilaikyti. „Jotvingis” atsilaikė ir net praėjus daugiau nei 10 metų - nebankrutavo.

Sakoma, kad verslą gelbėjo J. Dapkevičiaus sugebėjimai verslauti, jausti madas, nuspėti pirkėjų norus, prekes įsivežti ne tik iš Kinijos, bet ir Europos - ne maisto prekes iš Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Čekijos, Danijos.

Tam tikrą saugumą jautė ir darbuotojai, juk Vilniaus prekybos technikumą, Maskvos kooperacijos institutą baigęs, prekių žinovo metrologo, ekonomisto organizatoriaus specialybes turintis vadovas, ką daryti žinojo ir sunkmečiu.

Apie 25-erius metus atidavęs vadovavimui „Jotvingio” universalinei, pastaraisiais metais J. Dapkevičius rūpinosi ir „Alytaus prekybos” išgyvenimu - ne viename Alytaus miesto tarybos posėdyje lankėsi dėl žemės nuomos mokesčių sumažinimo.

Minėtai vietos kooperacijos įmonei konkurencinė aplinka šiemet ėmė sunkėti. Atsinaujinus „Iki“, „Cento“ Naujojoje g., netolies esančiai „Alytaus prekybos” parduotuvei „Eglė” teko mažinti darbuotojų skaičių ir apskritai - mąstyti apie išgyvenimą. Juk artimiausiu metu kitoje Statybininkų gatvės pusėje išdygs naujausias „Rimi” prekybos centras. Ramybės nepridėjo ir „Alytaus prekybai” priklausančio Jazminų g. turgaus pašonėje planuojama dar vieno konkurento - „Lidl” prekybos centro statyba.

„Alytaus prekyba" paskutiniais metais valdė ne tik Jazminų g., bet ir Jotvingių g. turgavietę bei 16 prekybos įmonių Alytuje, iš kurių 4 - specializuotos maisto prekių, 10 - nemaisto prekių parduotuvės, įskaitant drabužių, galanterijos parduotuvę Marijampolėje, avalynės - Varėnoje ir „Nemuną“, kurį iki savo centro įkūrimo nuomavosi „Senukai“.

J. Dapkevičius - nevienintelis verslininkas Alytuje, neišlaikęs verslo, konkurencijos ir su tuo vienaip ar kitaip susijusių aplinkybių maratono. Šiemet prie pat „Jotvingio” (Naujoji g. 5) įsikūrusiame „Stikliniame” verslo centre (Naujoji g. 3) taip pat apie 8 val. ryte Anapilin išėjo 57-erių Algirdas Stasiukynas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių