Alytaus mero šeimos išardytas kelias kaimiečiams kelia juoką

Alytaus rajone Daugų seniūnijoje Dvarčėnų kaime ant Daugų ežero kranto kaimo turizmo sodybą turintys Alytaus miesto meras Česlovas Daugėla ir jo žmona Virginija Daugėlienė už savavališkai įsirengtą kelią buvo nubausti praėjusių metų pabaigoje. V.Daugėlienė prisiėmė kaltę ir jai skirta 1 tūkst. litų bauda. Baudžiantieji konstatavo, kad kelio ruožas išardytas, tačiau vietiniams gyventojams toks išardymas kelia juoką: nustumtas tik skaldos sluoksnis, o žvyras ir keliui iškasti grioviai kraštuose liko.

„Galbūt mus laiko kvailais”

Dvarčėnų gyventoja, žemės, užimtos Daugėlų savavališkai nusitiestu keliu, savininkų atstovė Vladzė Dirsienė pakvietė apžiūrėti išardyto kelio ruožo. „Koks čia išardymas? Tik skaldą į šoną nustūmė. O kelias kaip buvo, taip ir liko. Kam dar sakyti, kad jį išardė? Dėl akių skaldą pastumdė, ir viskas. Galbūt mus laiko kvailais?” - piktinosi Vladzė.

Dvarčėniškiai šioje vietoje mena buvus paprasčiausią lauko keliuką, kuriuo važiuodavo arkliais ir dviračiais.

Daugėlai, iš privačių asmenų Daugų, arba Didžiulio, ežero pakrantėje įsigiję maždaug 6 hektarų sklypą, užsigeidė atskiro įvažiavimo kelio į šiame pasistatytą kaimo turizmo sodybą. Svetimoje žemėje jie nusitiesė 100 metrų ilgio ir 5 metrų pločio žvyro bei skaldos kelio ruožą, savavališkai užimdami 27 arus.

Iš pradžių nuskriausti žemės savininkai iš Daugėlų už arą užimtos žemės prašė 300 litų, vėliau - 500 litų, bet tokiu būdu Daugėlų šeima nesutiko tartis.

Savininkų skundais susidomėjo Alytaus apskrities valdžia. Surašytas savavališkos kelio statybos aktas, pareikalauta pašalinti žvyro ir skaldos kelio ruožą keturių žemės savininkų sklype Dvarčėnuose.

Visus praėjusius metus tuometis Alytaus apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentas rovė ropę su Daugėlais dėl administracinės baudos skyrimo už savavališkai įsirengtą kelią.

Minimali bauda ir dėl gailesčio

Daugėlai, kaip žemės sklypo Dvarčėnuose savininkai, penkis kartus nereagavo į apskrities valdžios kvietimą atvykti. Tik metų pabaigoje į minėtą departamentą atvyko viena V.Daugėlienė, deklaravo esanti kaimo turizmo sodybos Dvarčėnuose statytoja, tad jai ir buvo skirta administracinė 1 tūkst. litų bauda už savavališkai įsirengtą kelią. Vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimų kodeksu, už šį pažeidimą gresia piniginės baudos nuo 1 iki 5 tūkst. litų.

V.Daugėlienei, Alytuje veikiančios Daugėlų šeimos statybų bendrovės „Kortas” viešbučio „Europa Royal Druskininkai” direktorei, minimali bauda skirta todėl, kad savavališkai įsirengtas kelio ruožas per savininkų žemę pašalintas, V.Daugėlienė gailėjosi negerai pasielgusi.

Apie Alytaus miesto mero žmonai skirtą baudą buvo pranešta savavališkai užimtos žemės savininkams. Apskrities vadovai taip pat pranešė, kad įsirengtame kelio ruože išardyta žvyro ir skaldos danga, išlygintas gruntas ir paskleistas juodžemis.

Skaldos ant šio kelio ruožo nematyti, bet žvyro sluoksnis, keliui suformuoti kraštai aiškiai matyti, o juodžemio ant buvusio kelio net neįžvelgsi.

Tad ar V.Daugėlienė nuoširdžiai gailėjosi negerai pasielgusi? Ar šiandien akli kaimiečiai, nematantys išardyto kelio?

Kadangi savavališkai įsirengto kelio padariniai pašalinti, apskrities viršininko administracija nebeteikė ieškinio teismui dėl šio kelio likvidavimo.

„Gali patys išsiardyti”

Nuo sausio 1-osios buvusio apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento funkcijos perduotos Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos. Vietoj departamento veikia inspekcijai pavaldus Alytaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius.

Jo vedėjas Raimondas Dargis, anksčiau vadovavęs ir minėtam departamentui, sakė, kad Daugėlai įvykdė ko prašomi - išvežė nuo kelio ruožo žvyro ir skaldos sluoksnį, inspekcija daugiau nebeketinanti domėtis Daugėlų keliu. Tad ką su neišardytu keliu daryti žemės savininkams? Patiems bylinėtis ar imtis iniciatyvos išardyti Daugėlų savavališkai įsirengtą kelio ruožą? „Gali patys išsiardyti”, - pareiškė R.Dargis.

„Kiek mums tai kainuos? Kaip mums naudotis ar parduoti žvyru ir skalda suniokotą žemę? Pasityčiojimas, daugiau nieko”, - piktinosi V.Dirsienė.

Turistauja tik avys?

V.Daugėlienė beveik prieš trejus metus gavo 1 mln. 295 tūkst. litų europinę ir mūsų valstybės biudžeto paramą kaimo turizmo sodybai prie Daugų ežero Dvarčėnų kaime įrengti. Netrukus paežerėje pastatyti keturi poilsiui pritaikyti mediniai nameliai, viename iš jų įrengta pirtis.

Savo patogumui, kad nereikėtų į sodybą važiuoti nuo Smetonos laikų išlikusiu bendru kaimo keliuku, nusprendė įsirengti naują kelią kitapus sodybos. Tam ir prireikė svetimos žemės gabalo.

Dvarčėnų gyventojai, tarp jų ir poilsiavietę čia turintis Daugų seniūnas Vydas Raudonis, turistų Daugėlų sodyboje sakė nematantys. „Pernai joje ganėsi tik avys. Kodėl niekas nesidomi, ar už Europos ir mūsų valstybės pinigus įrengtos kaimo turizmo sodybos yra naudojamos, ar pinigai neišmesti į balą?” - klausė V.Dirsienė.

V.Daugėlienė tvirtino atvirkščiai, pareikšdama, kad vasaromis turistai nameliais naudojasi.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos
  Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos

  Pagal Europos Sąjungos (ES) programą į Lietuvą atvyko dar dešimt pabėgėlių iš Eritrėjos, penktadienį pranešė Migracijos departamentas. ...

  8
 • Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida
  Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida

  Penktadienį Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje Kaune Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų absolventams suteiktas pirmasis karininko laipsnis – 42 aspirantai davė karininko priesaiką ir papildė Lietuvos karininkų rezervo greta...

  15
 • Astravo AE – nauji mirtini incidentai?
  Astravo AE – nauji mirtini incidentai?

  Baltarusija neigia pranešimus apie naujus žmonių mirtimi pasibaigusius incidentus Astravo atominės elektrinės (AE) statybos aikštelėje. ...

  7
 • Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui
  Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui

  Tarptautiniame diplomatų forume Lietuvos ambasadorius atmetė Rusijos priekaištus dėl istorinės atminties ir pabrėžė, kad partizanai po Antrojo pasaulinio karo teisėtai priešinosi sovietų okupantų terorui. ...

  30
 • Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno
  Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno

  Penktadienį dvylika lietuvių iš Kauno oro uosto išvyko į Kaukazą, kur kops į aukščiausią Europos viršukalnę – netoli Gruzijos sienos esantį Elbruso kalną. ...

  5
 • Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais
  Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais

  Kiekvieną mėnesį socialiniu tinklu "Facebook" vidutiniškai naudojasi 2 milijardai žmonių. Tad sukurtos istorijos bei sąmokslo teorijos plinta žaibišku greičiu ir yra neišnaikinamos kaip tarakonai, – teigia televizij...

  4
 • Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?
  Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?

  Netrukus Vienybės aikštėje prasidės pirmasis rekonstrukcijos etapas – požeminės automobilių aikštelės statyba. Ar po jos išliks aikštės pakraštyje sovietmečiu pastatytos stelos? ...

  38
 • Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys
  Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys

  Dėl nemalonių kvapų ar triukšmo vis pasigirstantys šiaurinės miesto dalies gyventojų skundai sulaukė miesto valdžios reakcijos. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas į pasitarimą pakvietė bendrovių, dirbančių šioje miesto dal...

  13
 • Beraščiai lenda į viešumą
  Beraščiai lenda į viešumą

  Uostamiesčio gyventojus glumina parlamentarų atstovų neraštingumas. Viešame skelbime, kuriuo gyventojai buvo kviečiami į susitikimą su klaipėdiečiais Seimo nariais Algimantu Kirkučiu ir Dainiumi Kepeniu, akis badė rašybos klaidos...

  10
 • Po šilto savaitgalio – liūtys
  Po šilto savaitgalio – liūtys

  Nors savaitgalis prognozuojamas itin gražus, tačiau jau kitos savaitės pradžioje sulauksime itin lietingų orų, LRT RADIJUI teigia sinoptikė Alva Nagelytė. ...

Daugiau straipsnių