A.Kubilius: sutarčių dėl rezidencijos rekonstrukcijos peržiūrėti beveik neįmanoma

Viešųjų pirkimų tarnybai pripažinus, kad premjero rezidencijos Turniškėse rekonstrukcijos rangovas parinktas neskaidriai, ministras pirmininkas konservatorius Andrius Kubilius teigia dar nežinąs, kaip ištaisyti susidariusią padėtį.

Vyriausybės vadovo teigimu, sutartys su rangovais pasirašytos taip, kad jų beveik neįmanoma pakeisti.

"Sutartys pasirašytos taip, kad net mums bandant surasti galimybių, kaip taupyti lėšų tęsiant statybą, pasirodo, kad tai sudėtinga arba beveik neįmanoma", - antradienį žurnalistams sakė A.Kubilius.

Premjeras pabrėžė, kad konkursą skelbė, rangovus parinko, pažeisdami Viešųjų pirkimo įstatymą, ir sutartis pasirašė socialdemokrato Gedimino Kirkilo Vyriausybė ir jam atskaitinga kanceliarija.

"Sandoris ateina iš 2005-2006 metų G.Kirkilo vyriausybės", - sakė A.Kubilius.

Ministras pirmininkas teigė, kad jo pavaldiniai susipažins su Viešųjų pirkimų tarnybos pateiktu įvertinimu ir reaguos į jį, kaip nustatyta įstatymuose.

"Tam pertvarkyta Viešųjų pirkimų tarnyba, tam pertvarkyta jos atsakomybė. Džiaugiuosi, kad ūkio ministras aktyviai pertvarkydamas šią sistemą pasiekė, kad ji patikrintų ir tokius ankstesnės valdžios padarytus sandorius", - kalbėjo konservatorių lyderis.

Dienraštis "Lietuvos žinios" antradienį pranešė, kad Viešųjų pirmininkų tarnyba nustatė, jog prestižiniame sostinės Turniškių rajone ketverius metus vykstanti premjero rezidencijos rekonstrukcija, kuriai jau išleista beveik 5 mln. litų, yra neteisėta. Pagal Civilinį kodeksą pastato atnaujinimo darbų pirkimo sandoris - niekinis ir negaliojantis, todėl perkančioji organizacija turėtų šią sutartį nutraukti.

Tokias išvadas padarė Viešųjų pirkimų tarnyba, išanalizavusi Ministro pirmininko tarnybos pateiktą medžiagą apie rezidencijos rekonstrukcijos darbų pirkimo konkursą.

Viešųjų pirkimų tarnyba konstatavo, kad darbų pirkimo sutartis pasirašyta ir jos pakeitimai padaryti pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas bei skaidrumo principą. Pirkimo sąlygose nustatytų kvalifikacinių reikalavimų pažeidimai galėjo turėti įtakos tam, kad konkursui buvo pateikti tik du siūlymai (varžėsi dvi bendrovės - "Kriautė" ir "Senovė", laimėjo pastaroji). Tai atsiliepė pirkimo rezultatams.

Viešųjų pirkimo tarnyba neturi duomenų, liudijančių, kad pirkėjas būtų nagrinėjęs ir kitų dalyvių pateiktus įkainius, nors "Senovės" pasiūlyta kaina viršijo numatytas lėšas.

Rezidencijos statybos planai parengti 2006-aisiais, tuo metu pasirašytos ir darbų sutartys. Socialdemokrato G.Kirkilo Vyriausybės kanclerio Valdemaro Sarapino laikais (2007-2008 m.) darbų atlikta už 3,5 mln. litų. 2009-ųjų pabaigoje priėmus sprendimą baigti rezidencijos statybas, darbų kainos buvo peržiūrėtos ir sumažintos 220 tūkst. litų.

Nuo 2006-ųjų premjero rezidencijai rekonstruoti iš valstybės biudžeto jau skirta 4,756 mln. litų. Nors lėšų įdėjimai - milijoniniai, reprezentacinio namo atnaujinimas vis dar nebaigtas.

Balandžio pabaigoje Turniškių statybą aplankę Audito komiteto nariai suabejojo premjero rezidencijos rekonstrukcijai skirtų pinigų naudojimo efektyvumu ir skaidrumu.

Prieš puspenktų metų premjero būstinei Turniškėse parinktas prieškario - maždaug 1939 metų - statybos namas, esantis netoli prezidentų Dalios Grybauskaitės, Valdo Adamkaus ir Algirdo Brazausko rezidencijų. Prieš pradedant rekonstrukciją 620 kvadratinių metrų pastatas, kuriame kadaise buvo įrengti tarnybiniai butai, įvertintas kaip avarinės būklės.


Šiame straipsnyje: kubiliusrezidencijaTurniškės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių