A.Kubilius: LLRA politikavimas vaikų sąskaita yra netoleruotinas

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) politikavimas vaikų sąskaita yra visiškai netoleruotinas dalykas, trečiadienį pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

Taip jis komentavo Lietuvos lenkų politikų raginimus vaikams ir jų tėvams penktadienį prie Seimo ateiti į mitingą, nepaisant to, kad Lietuvos ir Lenkijos ekspertai surado sutarimą dėl tautinių mažumų švietimo abejose valstybėse.

„Esu šiek tiek nustebęs LLRA sprendimu vis tiek organizuoti mitingą (...) Pasirodo, kad kalbantis ekspertų lygyje galima rasti pakankamai daug išminties, bet jos kartais pristinga čia Lietuvoje, ir grynas politikavimas vaikų sąskaita tikrai yra visiškai netoleruotinas dalykas“, - žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras.

A.Kubilius sakė, kad jį „labai pozityviai nuteikė“ abiejų ekspertų darbas Druskininkuose ir Varšuvoje. Dėl dvišalės darbo grupės šį mėnesį jis sutarė su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku.

„Ko mes ir tikėjomės, tą ir pamatėme - užtenka išminties ir vienoje ir kitoje pusėje suvokti visas aplinkybes, įstatymo įgyvendinimo tolesnę lanksčią perspektyvą“, - kalbėjo ministras pirmininkas.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos politikai antradienį pareiškė, kad dvišalės ekspertų grupės susitikimai lauktų rezultatų švietimo srityje nedavė, ir paragino lenkiškų mokyklų moksleivius bei jų tėvus dalyvauti penktadienį prie Seimo organizuojamame mitinge.
Vietos lenkai labiausiai kritikavo dar pavasarį priimto naujojo Švietimo įstatymo nuostatas, kuriomis plečiamas dalykų dėstymas lietuvių kalba ir ketinama nuo 2013 metų suvienodinti lietuvių kalbos egzaminą. Lietuvos pareigūnai pabrėžia, kad pataisos atitinka Europos standartus, naujasis įstatymas praktiškai analogiškas daug metų veikiančiam Lenkijoje.

Dviejų šalių ekspertų darbo grupės, vadovaujamos švietimo viceministrų, pirmadienio vakarą paskelbė sutarę, kad brandos egzamino forma vis dėlto bus viena – rašinys, o egzamino vertinimo normos pereinamuoju laikotarpiu skirsis. Apie nuolaidas vertinant tautinių mažumų moksleivių darbus Lietuvos pareigūnai kalbėjo ir anksčiau, tačiau vietos lenkų politikai reikalauja atšaukti įstatymą.

LLRA interneto svetainėje yra paskelbtas raginimas ateiti prie Seimo į mitingą, kuriame žadama reikalauti "visų dalykų tautinių mažumų mokyklose dėstymo gimtąja kalba, lietuvių gimtosios ir valstybinės kalbos egzamino suvienodinimo atšaukimo, nutraukti mokyklų su valstybine dėstomąja kalba protegavimą tautinių mažumų mokyklų atžvilgiu".
Lietuvoje gyvena apie 200 tūkst. lenkais save laikančių žmonių.


Šiame straipsnyje: LenkainesantaikaLietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Pasimokykime iš tautinių mažumų, kaip reikia ginti mūsų teises. Valdančiųjų universitetinė reforma verčia Lietuvą bedarbių teisininkų koncentracijos stovykla, nes studijuoti pas mus yra pernelyg brangu, o teisės studijos pigiausios. Mūsų studentai tyli. Šaunuoliai, tautinių mažumų atstovai. Tokį tariamą šedevrą, šiandieninį Lietuvos tautinių mažumų švietimą reguliuojantį įstatymą, sunku sudarkyti. Juk jis suvienodina žinių patikrinimą, nesuvienodinus mokymosi programų. Kadangi studijų kaina pernelyg didelė, palyginus su Lietuvos gyvenimo lygiu, vyksta žiauri konkurencija dėl nemokamų vietų aukštosiose mokyklose. Tai reiškia, kad tautinėms mažumoms tyčia trukdoma įsigyti aukštąjį išsilavinimą. O fašistams tarp lietuvių tik tiek pasakysiu: Tomaševskis gina diskriminuojamas mažumas. O jūs keliate nesantaiką valstybėje, darote ją lengva Rusijos auka, kaip Smetonos režimas padarė prieš karą. Gėdykitės. Politologas: D.Tusko vizitas peržengia diplomatijos ribas. O dabartinės Lietuvos valdžios elgesys peržengia padorumo ribas.Mažumų diskriminavimas yra aiškus įrodymas, kad šalyje nėra demokratijos. Nenuostabu, kad lietuviai masiškai palieka Lietuvą.

Kaunietis Kęstui

Kaunietis Kęstui portretas
Tomaševskininke,prašau tik vieno-nesidangstyk šventu lietuvišku vardu.Visa ką tu paraše-jau net nejuokinga,o tik šlykštu.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių