A.Gelūnas vežtų kultūrą į regionus

Ketvirtadienį premjerui pristatytas Tautos prisikėlimo partijos (TPP) siūlomas kandidatas į kultūros ministrus Vilniaus dailės akademijos (VDA) prorektorius Arūnas Gelūnas teigia, kad pirmieji jo darbai tapus kultūros ministru būtų autorių užmokesčio bazės sutavrkymas, kultūros plėtra regionuose, pinigų kultūros projektams paskirstymo peržiūra.

Skaudu dėl regionų

“Man skaudu, kaip piliečiui, matyti regionų atskirtį, išsivaikštančią Lietuvą. Aš manau, kad strategiškai vienas iš tikslų būtų skatinti kokybiškos kultūros atsiradimą ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir regionuose. Reikėtų vežti kokybišką kultūrą į regionus, skatinti kultūra grįstą kūrybingumą regionų mokyklose, kultūros centruose”, - spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A.Gelūnas.

Kandidatas tai pat tikina peržiūrėsiantis viešuosius kultūros finansus.

“Labai slegia įvairios istorijos apie klanus ir įtakas neskaidriai paskirstomas lėšas. (…) Stengsimės labiau klausyti tarptautinių ekspertų nuomonės, nes esame maža šalis, visi veini kitus pažįsta” – teigė kandidatas

TPP pirmininkas Arūnas Valinskas pridūrė, kad partijos uždavinys Nr.1 kultūros ministrui yra autorinių atlyginimų apmokestinimo bazės sutvarkymas.

“Sutarėme, kad vienas iš labai konkrečių darbų bus autorinių mokesčių bazės sutvarkymas, nes sunkmečiu menininkai tapo viena iš labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių. Tie žmonės turėtų turėti ne išimtines, bet vis dėlto kitokias sąlygas. Dabartiniai autoriniai mokesčiai kūrybinį potencialą žlugdo“, - sakė A. Valinskas.

A.Valinskas bendravardį mato dažniau nei žmoną

Kalbėdamas apie bendravardžio tinkamumą užimti kultūros ministro postą A.Valinskas juokavo, kad viena iš geriausių kandidato savybių yra gražus vardas, o kitas - daugiakalbystė.

“Jo ryžtas ir išsilavinimas nekelia jokių klausimų. Galiu pažymėti, kad daro įspūdį ir tai, kad tai kandidatas, kuris moka net penkias kalbas. Kas susiję su jo darbu prorektoriaus poste, tai tenkina jo darbinės savybės, nenuolaidžiavimas, reiklumas, o pajuokaujant, tai pasirinkome kandidatą, kurio vardas labai gražus“, - šyptelėjo TPP lyderis.

Anot jo, A.Gelūnas neturi jokių sąsajų su TPP, tačiau šiuo metu jis esą yra tas žmogus, kurį partijos nariai mato dažniau nei savo žmonas.

“Jis niekaip nesusijęs su partija, su frakcija, bet tai yra žmogus, su kuriuo mes dabar matomės dažniau nei su žmonomis, nes yra daug būtinų aptarti klausimų“, - juokavo A.Valinskas.

Pristatė būsimą komandą

Pasak TPP pirmininko, A.Gelūno kandidatūra įtiko ir premjerui Andriui Kubiliui, su kuriuo A.Gelūnas oficialiai susitiko ketvirtadienį ryte. Šiandien A.Gelūnas premjerui pateikė ir galimų būsimų viceministrų sąrašą.

“Aš jam paminėjau daugiau mažiau su kuo yra kalbama. Konkrečiai čia kol kas, deja, čia nenorėčiau įvardinti žmonių, bet premjeras daugelį iš tų žmonių žinojo ir jam pasirodė, kad tai rimtos kandidatūros ir reagavo teigiamai“, - žurnalistams sakė A.Gelūnas.

Kultūros ministro poste A.Gelūnas pakeistų Remigijų Vilkaitį, kuriam balandžio pabaigoje TPP pareiškė nepasitikėjimą. Iš pradžių į šį postą pasiūlytas partijos vadovas A.Valinskas, bet D.Grybauskaitė pareiškė nepritarsianti jo kandidatūrai. A.Valinskui vėliau atsikirtus įžeidžiamais epitetais, premjeras Andrius Kubilius paskelbė nebeketinantis teikti jo kandidatūros.

Vėliau TPP pranešė į kultūros ministro pareigas siūlanti operos solistą D.Staponkų. Tačiau ir jo kandidatūrą A.Kubilius sukritikavo.

R.Vilkaitis kol kas nėra parašęs atsistatydinimo pareiškimo. 


Šiame straipsnyje: Gelūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių