Afganistane sužeistas Lietuvos karys netrukus grįš į tarnybą

Po dešimties mėnesių gydymo ir reabilitacijos Vokietijoje ir JAV į Lietuvą grįžo pernai pavasarį Afganistano pietuose sunkiai sužeistas Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų karys. Artimiausiu metu jis grįš ir į tarnybą, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Ketvirtadienį kariui krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas Arvydas Pocius įteikė Lietuvos kariuomenės medalį „Sužeistajam“.

„Vykdant pavestas užduotis kovinėmis sąlygomis ne visada pavyksta išvengti skaudžių netekčių ir sužeidimų. Todėl esame nepaprastai dėkingi sąjungininkams, kurių neįkainojamos pagalbos ir profesionalumo dėka mūsų karys po patirtų sunkių sužalojimų grįžta į tarnybą“, – sakė J. Olekas.

Specialiųjų operacijų pajėgų karys 2012 metų gegužę buvo sunkiai sužeistas Afganistano pietuose, kai patrulio metu sprogo nenustatytas sprogstamasis užtaisas. Kiti du patrulio metu nukentėję kariai greitai grįžo į rikiuotę.

Po įvykio karys sraigtasparniu buvo nugabentas į karo ligoninę Kandahare, vėliau perkeltas į JAV karo ligoninę Vokietijoje, kur praleido kelis mėnesius. Dar vėliau JAV ambasados Vilniuje rūpesčiu kariui reabilitacinis gydymas buvo taikomas JAV.

Nuo 2007 metų Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas vykdo specialiųjų operacijų užduotis Afganistano pietinėse provincijose NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų sudėtyje. Nuo 2010 metų Lietuvos Specialių operacijų pajėgų kariai rengia Afganistano nacionalinės policijos Greitojo reagavimo padalinį Afganistano pietuose.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

   portretas
Kaip okupuojamas Afganistanas, anksčiau – Irakas? Naktimis okupantų kareivos (samdomi galvažudžiai, nes visi kariauja už pinigus), dažniausiai, tūno izoliuotose gerai saugomose bazėse. Dieną su tankais, šarvuočiais, malūnsparniuose arba grupėmis, apsiginklavę iki dantų, patruliuoja, palaikydami marionetines vyriausybes. Kartais pašaudo iš tankų pabūklų, kulkosvaidžių, automatų į “įtartinus objektus”, arba žvalgybos ar vietinių skundikų už pinigus nurodytus “priešus”. Tokiais gali būti, kaip ne kartą pasitaikė, bet koks sambūris: vestuvės, laidotuvės ar šiaip susirinkę kaimiečiai, todėl gyventojams kategoriškai draudžiama rinktis į grupes, nepranešus apie tai valdžiai ir okupantams. Kaip rodo paviešinami slapti dokumentai, “priešai” buvo “perkami”, mokant 1000 – 20000 dolerių. Suprantama, norinčių taip lengvai užsidirbti, o kartu ir atsikratyti nemėgstamo kaimyno ar konkureto, netrūkdavo. O jau pakliuvusius į kalėjimą, vieno pulkininko žodžiais, - ne problema priversti prisipažinti nors ir šnipinėjimu marsiečiams… Kievienoje bazėje yra ypatingai įslaptintų specialios paskirties smogikų būriai arba kuopos (lietuvių – “Aitvaras”). Jie vykdo slaptas vietovės šukavimo, “valymo”, atskirų pasipriešinimo dalyvių (partizanų) ir jų vadų grobimo ir naikinimo operacijas. Kuo jie skiriasi nuo Lietuvoje po karo partizanus naikinusių “Smerš” ir NKVD spec. padalinių? JAV skerdikų grupės ne tik naikindavo partizanus, bet ir niekuo nekaltus civilius. Visaip išsityčioję ir nužudę, tiek suįžūlėjo, kad fotografuodavosi prie išniekintų aukų. Buvo rasta virš 4000 nuotraukų. Užfiksuoti vaizdai buvo tokie pasibaisėtini, kad vos kelias (pačias nekalčiausias) nuotraukas išdrįso paviešinti pasaulio spauda… JAV kariškiai visaip bandė išsukti tuos banditus, bet tarptautinės visuomenėas spaudimas padarė savo – kai kurie jau nuteisti, kiti laukia teismo. Kad parodytų okupacijos “humanizmą”, kareiviai dalyvauja parodomosiose civilinių objektų statybose. Pvz., bendrabučių našlaičiams. Deja, afganai niekada nesinaudoja okupantų “dovanomis”. Net Lietuvos TV rodė suniokotą ir apleistą lietuvių pastatytą bendrabutį Goro provincijoje. Dar yra civilinių svetimšalių apsaugos būrių bei specialistų, žvalgančių gamtos turtus: naftą, dujas ir kt. (faktiškai dėl gausybės šių turtų ir kariaujama…) Visa tai vadinama demokratijos diegimu…

 portretas
NUSILEISKIME ANT ŽEMĖS IR PATYS OPAGALVOKIME...Kas yra iš tikrųjų ta NATO ir jos pagrindas JAV ? – tai apsišaukėlių ir nepelnytai susireikšminusių politikierių ir saldofonų mąstymo ir neteisėto veikimo recidyvai. Ką gero nuveikė NATO po įsikūrimo ? Keletas faktų. 1950-1953 m. JAV ir NATO sukėlė Korėjos karą – sukėlė suirutę ir paliko sugriautą šalį. JAV ir kitų valstybių kariuomenės įvedimas į pietų Vietnamą (1965–1973 m.) – sukėlė suirutę ir paliko sugriautą šalį. 1956 m. JAV ir NATO nepadėjo Vengrijos antitarybiniam sukilimui, ir taip paliko vengrus likimo valiai, bijodami konfliktuoti su TSRS 1956 M. JAV ir NATO nepadėjo Čekijai, „Prahos pavasario“ antitarybiniam sukilimui, ir taip paliko čekus likimo valiai, bijodami konfliktuoti su TSRS. 1980 m. JAV ir NATO nepadėjo Lenkijos antitarybiniam sukilimui, ir taip paliko lenkus Jaruzelskio valdžiai ir likimo valiai, bijodami konfliktuoti su TSRS 1991 m. sausio 12-14 d. JAV ir NATO nepadėjo apginti Lietuvos nuo tragiškų sovietinės agresijos įvykių, ir paliko Lietuvą likimo valiai, kadangi - nenorėdami patys kariaudami su Iraku dėl okupuoto Kuveito naftos interesų, vengdami konfliktuoti su jau griūvančia Gorbačiovo dar sunkiai tebevaldoma bet jau skylančia TSRS. Nuo 1994m. Zoknių kariniame oro uoste dislokuota NATO karinė oro policija. KLAUSIMAS – ar nors vieną kartą MATO naikintuvai perėmė, ar išvijo iš Lietuvos ( o tuo pačiu ir NATO kontroliuojamos oro erdvės ) bent vieną Lietuvos oro erdvės pažeidėją – lėktuvą ? Vieną kartą tik pakilo ir aplink paskraidė ir be perspėjimų išskristi lauk, tik patys ramiausiai nutūpė. O kitus kartus net pakilo. Nes neva ( JUOKINGAI SKAMBA ) VOS KELIAS MINUTES BUVO PAŽEISTA LIETUVOS ORO ERDVĖ. Tai kam tokie NATO naikintuvai reikalingi ? – nebent per NATO „menamas-mistines nepagrįstas išlaidas“ yra „išplaunami“ dideli pinigai. KLAUSIMAS – kodėl, kai Lietuva padeda JAV visose tarptautinėse karinėse operacijose ( netaisyklingai – nes sąmoningai klaidinant visuomenę vadinama „Misijomis“ – tai nėra MISIONIERIŲ TAIKOS IR MALDOS MISIJOS, o yra karinės operacijos), taigi, KODĖL LIETUVOS PILIEČIAMS JAV NESUTEIKIA LAISVO ĮVAŽIAVIMO BE APRIBOJIMŲ VIZŲ, KURIAS TURI KITOS EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖS.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių