Advokatų taryba: STT nori advokatus padaryti informacijos rinkėjais

Nors antradienį Seimas atmetė STT rengtas Advokatūros įstatymo pataisas, advokatai įsitikinę, kad noras juos kontroliuoti liks ir ateityje.

Pasak Advokatų tarybos pirmininko Leono Virginijaus Papirčio, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktos Advokatūros 46 straipsnio pataisos, kuriomis bandyta įteisinti advokatų sekimą neįteikus jiems pranešimo apie pareikštus įtarimus arba nepateikus kaltinimų, šįkart atmestos, tačiau ši problema išlieka.

Ir ja turėtų susirūpinti ne tik advokatai, bet ir visa visuomenė. „Priėmus tokias pataisas advokatų nebeliktų“, - teigia ir Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Montvydienė.

„Į šį straipnį yra laikas nuo laiko kėsinamasi nuo pat jo atsiradimo įstatyme, tačiau net Teisingumo ministerija čia nemato jokios problemos“, - kolegoms pritaria ir Advokatų tarybos narys Edmundas Budvytis.

Advokatų tarybos atstovų teigimu, STT parengtos Advokatūros įstatymo 46 straipsnio pataisos prasilenkia su sveika logika - jos kėsinasi ne tik į advokatų veiklos garantijas, bet ir žmogaus teises.

Pasak L.V.Papirčio, advokato ir jo kliento santykiai yra ypatingi - advokatui pateikiami visi dokumentai, pasakoma visa reikalinga informacija. “Kas eis pas advokatą, jei žinos, kad jis yra sekamas specialiųjų tarnybų? Niekas. Advokatūra pasmerkta žlugimui”, - kalbėjo Advokatų tarybos pirmininkas.

I.Montvydienės teigimu, nors įstatymas nepriimtas, tačiau specialiosios tarnybos jau randa būdų, kaip apeiti dabar galiojančius. Buvo ne vienas atvejis, kai specialiosios tarnybos atliko kratas advokatų biuruose tik dėl to, kad jie gina vieną ar kitą nusikaltimo padarymu įtariamą asmenį. “Jie per advokatus bando surinkti jiems reikiamą medžiagą, o advokatus padaryti įrodymų rinkimo šaltiniais”, - pabrėžė Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja.

“Šias įstatymo pataisas pateikė inkvizicinė institucija, kuri taip nori palengvinti sau darbą. Tai ataka ne tik prieš advokatus, bet ir prieš visus žmones”, - trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo E.Budvytis.

Advokatų teigimu, STT siekis sekti advokatus niekaip nėra susijęs su jų viešai deklaruojamais teiginiais, jog šios operatyvinės veiklos priemonės padės kovoti su korupcija.

“Advokatas negali priimti jokių sprendimų savo kliento atžvilgiu, todėl jis negali būti korumpuotas. Tai ne kova su korupcija, o tik imitacija ir žmogaus teisių pažeidimas, kuriuo turėtų susirūpinti ir žmogaus teisių gynėjai”, - yra įsitikinusi I.Montvydienė.


Šiame straipsnyje: STTadvokatai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių