A.Butkevičius apie socialdemokratų pranešimą: išsiaiškinsiu, kas tai paskleidė

Esamas ir buvęs socialdemokratų lyderiai turi skirtingas nuomones, ar frakcijai reikia dalyvauti Kovo 11-osios minėjimo renginiuose ir jei taip, kokiomis sąlygomis šventėje dalyvauti.

Nedalyvauti gali ir kitos opozicinės frakcijos?

Trečiadienį Seimo socialdemokratų frakcijos informacijos centras išplatino pranešimą spaudai, kuriame piktintasi, kad „pirmą kartą per Nepriklausomybės dvidešimtmetį iškilmingame Seimo posėdyje nepakviestas kalbėti nė vienas opozicijos atstovas“.

Išplatintame tekste taip pat teigta, kad per posėdį turi teisę pasisakyti ir kairieji, todėl, frakcijos nuomone, „tokia proga turėtų pasisakyti Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys Česlovas Juršėnas“.

Pranešime nurodoma, kad „konservatorių akibrokštas perša mintį, kad jie siekia šalį pasukti ne demokratijos keliu“, o pranešimas baigiamas itin iškalbingais žodžiais: „Frakcija kartu su kitomis opozicinėmis frakcijomis svarsto, ar apskritai dalyvaus minėjime.

A.Butkevičius: išsiaiškinsiu, kas tai paskleidė

Portalui paskambinus Socialdemokratų partijos pirmininkui Algirdui Butkevičiui ir pasiteiravus, ar iš tiesų frakcija svarsto galimybę nedalyvauti Kovo 11-osios minėjime Seime, šis patikino, kad frakcija minėjime tikrai dalyvaus. Be to, socialdemokratų vedlys kiek nustebo dėl jo paties frakcijos išplatinto pranešimo ir pažadėjo išsiaiškinti, kas paskleidė tokią informaciją.

„Šiandien frakcijos posėdyje buvo tokių minčių (dėl galimo nedalyvavimo Kovo 11-osios renginiuose - red.past.) išsakyta, bet dėl nedalyvavimo Kovo 11-osios renginiuose tikrai nebuvo svarstyta. Minėjimo renginiuose mes tikrai dalyvausime. Išsiaiškinsiu, kas tai (tokią informaciją - red.past.) paskleidė“, - paklaustas, ar tiesa, kad Seimo socialdemokratai svarsto galimybę nedalyvauti Kovo 11-osios renginiuose atsakė A.Butkevičius.

Pranešimas suderintas su G.Kirkilu

Susisiekus su frakcijos atstove spaudai Evelina Butkute, kurios pavardė buvo nurodyta prie socialdemokratų išplatinto minėto pranešimo, paaiškėjo, kad prie teksto turinio, kuriuo įspėjama apie galimą socialdemokratų nedalyvavimą Kovo 11-osios renginiuose, nemažai prisidėjo buvęs socialdemokratų partijos pirmininkas, ekspremjeras Gediminas Kirkilas.

„Šiandien buvo priimta bendra frakcijos nuomonė dėl to, kad frakcija svarstys, ar dalyvauti Kovo 11-osios minėjime. Pranešimo tekstas buvo suderintas su Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Informacijos centro vadovu Gediminu Kirkilu“, - pasiteiravus, kas konkrečiai parengė minėtą socialdemokratų pranešimą, portalui sakė E. Butkutė.

Aiškus atsakymas - misija neįmanoma?

Pats G.Kirkilas apie galimą socialdemokratų nedalyvavimą Kovo 11-osios renginiuose kalbėjo aptakiai ir vengė tiesių atsakymų. Pokalbio pradžioje jis pareiškė, kad socialdemokratai kitoms opozicinėms frakcijoms pasiūlė nedalyvauti Kovo 11-osios renginiuose, jeigu konservatoriai per iškilmingą posėdį Seime nesuteiks žodžio signatarui Česlovui Juršėnui. Jis taip pat pareiškė, kad opozicija parėmė socialdemokratų pasiūlymą, jog per minėjimą turi pasisakyti Č.Juršėnas.

Portalui pasiteiravus, ar socialdemokratai ignoruos iškilmingą Seimo posėdį, jei Č.Juršėnui žodis vis dėlto nebus suteiktas, buvęs premjeras nepanoro tiesiai atsakyti. Pradžioje jis pareiškė, kad tai „būtų tarptautinis skandalas“ ir pridūrė manantis, kad konservatoriai vis dėlto leis per posėdį pasisakyti Č.Juršėnui. Tada esą socialdemokratai tikrai dalyvautų minėjime.

Kelis kartus buvusio socialdemokratų lyderio perklausus, ar socialdemokratai dalyvaus minėjime, jeigu Č.Juršėnui nebus leista pasisakyti, G.Kirkilas į klausimą taip ir neatsakė - vis kartojo tikintis, kad Č.Juršėnui Seime bus duotas žodis.


Šiame straipsnyje: KirkilasButkevičiusjuršėnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių