A.Baukutės vyras siekia grįžti į ministro patarėjo postą (papildyta)

Pernai dėl skandalų iš aplinkos ministro patarėjo posto atleistas Kęstutis Rupulevičius per teismą siekia grįžti į darbą ir prisiteisti solidžią kompensaciją.

Pasiilgo ministro

Tai 1diena.lt patvirtino Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė. „Jis mano, kad buvo atleistas neteisėtai ir prašo, kad būtų panaikintas praėjusių metų rugsėjo 25 dienos įsakymas“, - sakė VAAT atstovė.

Pasak jos, K.Rupulevičius nori ne tik grįžti į darbą ministro Gedimino Kazlausko komandoje, bet ir prisiteisti iš ministerijos solidžią kompensaciją už esą priverstinę pravaikštą. Seimo narės Astos Baukutės vyras nori, kad teismas jam priteistų darbo užmokestį už laikotarpį nuo neva neteisėto atleidimo iš darbo. Iki atleidimo iš ministro patarėjo pareigų, K.Rupulevičius „į rankas“ uždirbdavo apie 5 tūkst. litų. Taigi, jeigu teismas trečiadienį grąžintų K.Rupulevičių į darbą ir patenkintų jo reikalavimą priteisti atlyginimą už pravaikštą, Aplinkos ministerija jam turėtų sumokėti algą už 13 mėnesių – apie 65 tūkst. litų po mokesčių.

Nežinojo apie atleidimą?

Anot S.Jacinevičienės-Baltaduonės, savo skunde K.Rupulevičius tvirtina net nežinojęs, kad iš ministro komandos prieš metus buvo išmestas kaip praradęs politinį pasitikėjimą.

„Jis aiškina, kad nuo praėjusių metų rugsėjo 23 d. jam buvo suteiktos vaiko priežiūros atostogos, kurios turėjo baigtis šiemet, rugpjūčio 10 d. Jis gegužės pradžioje kreipėsi į „Sodros“ Vilniaus skyrių dėl tėvystės pašalpos išmokų, ten jam buvo pateikta informacija, kad jis atleistas iš darbo. Jis apie tai teigia sužinojęs tik gegužę. Jis skunde teigia, kad jam buvo suteiktos vaiko priežiūros atostogos, ir jis net neįtaręs, kad po kelių dienų bus priimtas įsakymas dėl jo atleidimo“, - kalbėjo VAAT atstovė.

Pasak jos, K.Rupulevičius tikina iš ministerijos negavęs jokios oficialios informacijos ir jokių dokumentų, susijusių su atleidimu. Esą šiuos dokumentus A.Baukutės vyras gavo tik šiemet liepą. „Jis buvo atleistas kaip netekęs politinio pasitikėjimo. Bet jis teigia neturėjęs galimybės pateikti ministrui savo argumentus“, - pridūrė pašnekovė.

Sugrįžimo nelaukia

Aplinkos ministerija tikrai nelaukia K.Rupulevičiaus išskėstomis rankomis. „Esame tikri, kad įsakymas dėl K.Rupulevičiaus atleidimo iš ministro patarėjo pareigų yra teisėtas ir teisingas. Patarėjas buvo atleistas, nes prarado ministro pasitikėjimą, todėl man būtų sunku įsivaizduoti jį vėl dirbantį ministro komandoje“, - 1diena.lt teigė aplinkos ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Pats parlamentarės vyras atsisakė komentuoti savo skundą. „Na ir kas? Būkit mielas, palikite mane ramybėje“, - prieš numesdamas telefono ragelį 1diena.lt sakė K.Rupulevičius.

Labiausiai A.Baukutės sutuoktinį išgarsino pasivažinėjimas sostinės gatvėmis, po kurio buvo nuverstas sankryžoje prie Seimo rūmų stovėjęs šviesoforas. A.Baukutės iš parlamentinių lėšų pirktas visureigis pasišalino iš įvykio vietos. Įtarta, kad jį vairavęs K.Rupulevičius buvo neblaivus, tačiau to įrodyti nepavyko. Be to, sutuoktiniai uoliai tvirtino, esą visureigio nėra Vilniuje, tačiau jau netrukus po eismo įvykio gerokai aplamdytas automobilis rastas viename sostinės autoservisų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių